Güneşler Haberleri

Güneşler haber, Güneşler son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Güneşler - 11.04.2020
İngiltere'den Türkiye'ye teşekkür
Sağlık Bakanlığınca hazırlanan yardım malzemeleri maske, N95 maske ve tulumdan oluşurken, paketlerin üzerinde Türkçe ve İngilizce, Mevlana'nın, "Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var.
Güneşler - 10.04.2020
NATO'nun hava intikali girişimi "müttefiklerin yardım göndermesini kolaylaştırdı"
İngiltere'ye ulaştırılan yardım malzemelerinin üzerinde Türkçe ve İngilizce, Mevlana'nın, "Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var.
Güneşler - 10.04.2020
Türkiye'den İngiltere'ye sağlık malzemesi götüren askeri uçak Londra'ya ulaştı
İngiltere'ye ulaştırılan yardım malzemelerinin üzerinde Türkçe ve İngilizce, Mevlana'nın, "Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var.
Güneşler - 10.04.2020
Türkiye, İngiltere'ye tıbbi yardım gönderdi
Uçaktaki yardım malzemesinin üzerinde Türkçe ve İngilizce, Mevlana'nın, "Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var.
Güneşler - 09.04.2020
NATO'dan Türkiye'nin Balkan ülkelerine yardımına ilişkin açıklama Açıklaması
Maske, tulum ve test kitlerinden oluşan malzemelerin Ankara'daki Etimesgut Hava Üssü'nden Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı bir askeri uçakla gönderildiğine değinilen açıklamada, kargoların üzerinde Hazreti Mevlana'nın "Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var.
Güneşler - 09.04.2020
Konyaspor'dan koronavirüse karşı kısa filmli destek
Kulübün sosyal medya üzerinden "YenidenBuluşacağız" ve "SabretTürkiyem" başlıklı etiketlerle yaptığı paylaşımda, Hz. Mevlana'nın "Ümitsizlikten sonr? nice ümitler, k?r?nlıkl?rın sonund? nice güneşler v?r.
Güneşler - 09.04.2020
Adapazarı'nda birçok semt pazarı geçici olarak kapatıldı
Kaymakam Çelikkaya konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Salgınla mücadele kapsamında, Adapazarı İlçe Hıfzısıhha Kurulu'muzun toplum sağlığını korumak hedefi ile aldığı karar doğrultusunda; 15 Temmuz Camili (Perşembe), Tepekum ve Karaman (Cumartesi), Korucuk ve Güneşler (Pazar) Semt Pazar Yerleri geçici olarak kapatılmıştır.
Güneşler - 09.04.2020
Çavuşoğlu'ndan, Kuzey Makedonyalı mevkidaşı Dimitrov'un teşekkürüne "Yanınızdayız" yanıtı
Mesajında, yardım malzemelerinin üzerinde yer alan, Mevlana'nın "Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var.
Güneşler - 03.04.2020
Mevlana'nın 22'nci kuşaktan torunu Esin Çelebi Bayru: Allah'ın ihsan ve rahmetinin sonu...
MEVLANA'nın 22'nci kuşaktan torunu Esin Çelebi Bayru, İspanya ve İtalya'ya gönderilen yardım kutularının üzerinde Mevlana'nın, 'Ümitsizlikten sonra nice ümitler var. Karanlığın ardından nice güneşler var' sözlerinin yer almasından dolayı memnun olduğunu belirterek, "Allah'ın ihsan ve rahmetinin sonu yoktur; böyle bir ihsan sahibinden ümit kesmek hiç de bize yaraşmaz.
Güneşler - 02.04.2020
Sakarya'daki cinayetin zanlısı tutuklandı
Dün Güneşler Mahallesi'nde çıkan silahlı kavgada hayatını kaybeden F.
Güneşler - 02.04.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Gönderilen malzemelerin yer aldığı sandıkların üzerinde İtalyanca ve İspanyolca, Mevlana'nın "Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var.
Güneşler - 01.04.2020
Silahlı kavgada 1 kişiyi öldürüp, 1 kişiyi yaralayan şahıs tutuklandı
Olay, dün gece saatlerinde Adapazarı ilçesi Güneşler Mahallesi'nde meydana gelmişti.
Güneşler - 01.04.2020
İspanya ve İtalya'dan Türkiye'ye teşekkür yağdı
Malzemelerin bulunduğu yardım sandıklarının üzerinde İspanyolca ve İtalyanca Hazreti Mevlana'nın "Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var.
Güneşler - 01.04.2020
NATO: "Türkiye'nin tıbbi yardımı İspanya'ya ulaştı, İtalya yolunda"
Malzemelerin bulunduğu yardım sandıklarının üzerinde İspanyolca ve İtalyanca Hz. Mevlana'nın "Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var.
Güneşler - 01.04.2020
Türkiye'nin gönderdiği sağlık malzemeleri İspanya'ya ulaştı
Malzemelerin yer aldığı sandıkların üzerinde İtalyanca ve İspanyolca, Mevlana'nın "Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var.
Güneşler - 01.04.2020
İtalya ve İspanya'dan tıbbi malzemeler için Türkiye'ye teşekkür
Türkiye'nin NATO Daimi Temsilciliği ise tıbbi malzeme kargoları üzerindeki Hazreti Mevlana'nın "Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var.
Güneşler - 01.04.2020
Sakarya'da silahla kişi hayatını kaybetti
İddiaya göre, F.T. ve arkadaşı S.Ş, Güneşler Mahallesi'nde karşılaştıkları K.
Güneşler - 01.04.2020
Türkiye'den İspanya ve İtalya'ya tıbbi malzeme yardımı
Milli Savunma Bakanlığı bünyesindeki fabrika ve dikimevlerinde, koronavirüs salgınına karşı maske, tulum, yüz maskesi, göz maskesi ve dezanfektan üretildi. Bakanlık bünyesinde yerli ve milli imkanlarla üretilen malzemelerin, koronavirüs salgını ile mücadele eden iki ülkenin ihtiyaçları doğrultusunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da talimatı üzerine İspanya ve İtalya'ya gönderilmesine karar verildi. Üretim noktalarında paketlenen yardım malzemeleri, kamyonlarla Etimesgut Askeri Havaalanı'na getirildi. Üzerinde Türkiye-İspanya, Türkiye-İtalya bayrakları yan yana bulunan kargo paketleri, askerler tarafından askeri kargo uçağına yüklendi. Kargo paketlerinin üzerine İtalyanca ve İspanyolca yazılan, Hz. Mevlana'nın, 'Ümitsizliğin ardından nice ümitler var. Karanlığın ardından nice güneşler var' sözleri ile 'Türkiye'den İspanyol-İtalyan halkına sevgilerle' notu yer aldı.
Güneşler - 01.04.2020
Türkiye'den İspanya ve İtalya'ya tıbbi malzeme yardımı
Milli Savunma Bakanlığı bünyesindeki fabrika ve dikimevlerinde, koronavirüs salgınına karşı maske, tulum, yüz maskesi, göz maskesi ve dezanfektan üretildi. Bakanlık bünyesinde yerli ve milli imkanlarla üretilen malzemelerin, koronavirüs salgını ile mücadele eden iki ülkenin ihtiyaçları doğrultusunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da talimatı üzerine İspanya ve İtalya'ya gönderilmesine karar verildi. Üretim noktalarında paketlenen yardım malzemeleri, kamyonlarla Etimesgut Askeri Havaalanı'na getirildi. Üzerinde Türkiye-İspanya, Türkiye-İtalya bayrakları yan yana bulunan kargo paketleri, askerler tarafından askeri kargo uçağına yüklendi. Kargo paketlerinin üzerine İtalyanca ve İspanyolca yazılan, Hz. Mevlana'nın, 'Ümitsizliğin ardından nice ümitler var. Karanlığın ardından nice güneşler var' sözleri ile 'Türkiye'den İspanyol-İtalyan halkına sevgilerle' notu yer aldı.
Güneşler - 18.03.2020
TVHB Merkez Konseyi Başkanı Eroğlu: "Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. yılı kutlu olsun"
"18 Mart, Türk milleti için yeniden var olmayı anlatır" diyen Eroğlu, şöyle devam etti: "18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi, sonun başlangıcı olarak bir dönüm noktası olmuş, bir devrin battığı gün olarak tarihteki yerini almıştır. Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasının temelinde Çanakkale muharebelerinin başarısının payı büyüktür. Çanakkale Zaferi ile milli mücadele ruhu meşaleleri yakılmış, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk temel taşları bu mücadeleler sırasında atılmış ve Türk milletine M. Kemal Atatürk'ü kazandırmıştır. Gazi Mustafa Kemal ile Türk milletinin buluşması, Türk'ün tarih sahnesinden silinmesini önlemiş, tarihin seyrini değiştiren bir kahraman olarak tarihe mal olmuştur. 18 Mart, sosyal, siyasal gelişmelere olan müthiş etkisi ile dünyadaki dengeleri değiştirmiştir." Çanakkale Savaşları'nın sonuçlarını ise Eroğlu şöyle sıraladı: "20. yüzyıl devletler sistemi değişmiş, imparatorluklar sona ermiştir. Ulus devletler ortaya çıkmaya başlamıştır. İngiliz ve Rusların dünya projesinin sonu olmuştur. Avustralya ve Yeni Zelanda ulus bilincinin oluşmasına katkısı olmuştur. Çanakkale ile bağımsızlık için dünyada başka destanlar oluşturulmuştur. Ritüeller önemli hale gelmiştir." Eroğlu şunları kaydetti: "'Vurulmuş tertemiz alnından uzanmış yatıyor. Bir hilal uğruna ya Rab ne güneşler batıyor'.
Güneşler - 17.03.2020
Başkan Şimşek'ten 18 Mart mesajı
Başkan Şimşek mesajını şöyle sürdürdü: "Çanakkale Zaferi sonuçları itibarıyla, dünya tarihini etkileyen bir dönüm noktasıdır. Bizlerin de bugün onların o günkü vermiş olduğu mücadeleye sahip çıkmak için yapmamız gerekenler var. Boşuna dememiş Mehmet Akif Ersoy; "Bastığın yerleri toprak diyerek geçme, tanı! Düşün altında ki binlerce kefensiz yatanı." O yüzden tarihimizi bilmemiz gerekiyor. Okumak, anlamak gerekiyor. Son sözü yine Mehmet Akif söylesin; 'Vurulmuş tertemiz alnından uzanmış yatıyor, bir hilal uğruna ya Rab, ne güneşler batıyor.
title