Güneş: "Futbol Tarihine Olumlu İzler Bırakmayacak"

Güneş: "Futbol Tarihine Olumlu İzler Bırakmayacak"

İçişleri Bakanı Osman Güneş, Galatasaray-fenerbahçe Maçındaki Olayları Değerlendirirken, 'Hiç Tasvip Etmediğimiz Fevkalade Çirkin, Türk Futbol Tarihine Hiç de Olumlu İzler Bırakmayacak Bir Olay Cereyan Etti Geçtiğimiz Galatasaray-fenerbahçe Derbisinde' Dedi.

Güneş:

İçişleri Bakanı Osman Güneş, Galatasaray-Fenerbahçe maçındaki olayları değerlendirirken, ''Hiç tasvip etmediğimiz fevkalade çirkin, Türk futbol tarihine hiç de olumlu izler bırakmayacak bir olay cereyan etti geçtiğimiz Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde'' dedi.

Bakan Osman Güneş, İstanbul Valisi Muammer Güler'i makamında ziyaretinde bir gazetecinin, Galatasaray-Fenerbahçe maçında çıkan olayları hatırlatması üzerine şöyle konuştu:

''Bu ve benzeri olayların hiçbir şekilde tekrar edilmemesini, bir daha böyle bir olayla karşılaşmamamızı temenni ediyoruz. Ama bunun için de mutlaka hem güvenlik güçleri olarak, hem Futbol Federasyonu olarak, hem spor kulüpleri itibariyle, hem taraftarlar itibariyle herkesin, sorumlu ve görevli olan herkesin mutlaka olumlu manada katkıda bulunması, bir iş birliği ve sorumluluk duygusu içerisinde hareket edilmesi gerekmektedir. Güvenlik güçleri maç sırasında üzerine düşen görevi elinden geldiğince yapmıştır.''

Maç sırasında ve ardından çıkan olaylarda, güvenlik güçlerinden 18 kişinin yaralandığını söyleyen Güneş, bir polisin ise gözünden aldığı operasyon geçirdiğini anlattı.

Bakan Osman Güneş, şöyle devam etti:

''Bütün bunlar çirkin ve yanlış şeylerdir. Nerede yanlış yapılıyorsa, kim yanlış yapıyorsa herkesin şapkasını önüne koyup düşünmesi, değerlendirmesi gerekmektedir. Biz güvenlik güçleri her zaman elimizden geleni yapıyoruz. Umuyorum ki bu olayın diğer sorumlu yanları, kesimleri de yine üzerine düşeni yapacaktır, yapma gayreti içine girecektir.''

Kaynak: AA