Güneş Altında Sigarayla Savaş

Edremit'te Yaklaşık 36 Derece Güneşin Altında "Sigarayı Boşla, Tekvandoya Başla" Adlı Kampanya Kapsamında Yapılan Gösterilerde Tekvandocuların Ayakları Yandı.

Güneş Altında Sigarayla Savaş

Edremit'te yaklaşık 36 derece güneşin altında "sigarayı boşla, tekvandoya başla" adlı kampanya kapsamında yapılan gösterilerde tekvandocuların ayakları yandı.

Balıkesir'in Edremit Belediyesi Tekvando Takımı, sigaraya karşı kampanya başlattı. Cumhuriyet meydanında yaşları 5 ile 22 arasında değişen tekvando okulu öğrencileri, gösteri esnasında sıcaktan terlerken bazı öğrencilerin ayakları yandı. 36 derece sıcakta yapılan gösterilere vatandaşlarda ilgi gösterdi.

Geçen Eylül ayında kurulan Edremit Belediyesi Tekvando Takımı, "Sigarayı boşla, tekvandoya başla" sloganıyla sigaraya karşı kampanya başlattı. Belediye Başkanı Yunus Bozbey'in de destek verdiği kampanyanın tanıtımını yapan Tekvando Takımı, alkışlarla karşılandı.

Ellerindeki pankartlarla Cumhuriyet Meydanı'na yürüyen sporcular, Atatürk Heykeli önünde tekvandocu andını okudu ve "Sigarayı boşla, tekvandoya başla" şeklinde sloganlar attı. Üzerlerinde kampanya tanıtımının yer aldığı tişörtler bastıran Belediye Başkanı Yunus Bozbey, tişörtleri öğrencilere hediye etti ve gösterileri izledi.

Minik tekvandocuların heyecanlı gösterilerini dikkatle izleyen vatandaşlar, siyah kuşak sahibi gençlerin gösterileri karşısında nefeslerini tuttu. Sıcak havada yapılan gösteride minik tekvandocular, "aşırı sıcak vardı. Yerler aşırı sıcaktı. Herkesin sigarayı bırakıp tekvandoya başlamalarını istiyoruz. Havalar sıcak olduğu ayaklarımız yandı. Her yerimiz pişti. Yandık" derken, veliler ise böyle bir çalışma yapıldığı için çocukların yorulduğunu, fakat değdiğini ifade ederek, "Gülünü seven dikenine katlanır" dediler.

Öte yandan, Edremit Belediyesi Tekvando kulüp Antrenörü Şeref Kılıç, "Türkiye'de ilk olarak sigarayı boşla tekvandoya başla kampanyasına velilerimizi davet ettik. Bazı velilerimiz sigarayı bıraktı. Tekvandoya başladı. Tekvando vurgulu kırgılı bir spor değildir. Herkes öyle sanıyor. Tekvando böyle bir spor değil. Tekvando sevgi ve hoşgörüye dayalı bir spordur. Gösterilerimizi sunmak için uygun bir zaman bulamadık. Öğle sıcağında yaptık. Öğle sıcağında yapmamızdaki sebepte sporcularımızın öğle sıcağındaki dayanağını test etmiş olduk. Sabır dedik. Her gülün bir dikeni vardır. Bu sıcakta bizim dikenimizdir" diye konuştu.

Belediye Başkanı Yunus Bozbey, Edremit Belediyesi olarak sportif faaliyetlerin sürdüğünü ifade ederek, "Gelecek kuşaklara ve yetişkinlere bir mesaj vererek sigarayı bırakmaları konusunda yardımcı olmak istedik. Tekvando takımımızın başlattığı bu kampanyaya yoğun ilgi gösterildi ve inşallah hedefine kısa sürede ulaşır" dedi.

Kaynak: CHA