Gündüzler Haberleri

Gündüzler haber, Gündüzler son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gündüzler - 29.07.2012
17 Yaşındaki Tarım İşçisi Av Tüfeğiyle Vurulup Öldü
Olay, bugün saat 10.30 sıralarında, daha önce merkeze bağlı köy olan son yapılan düzenlemeyle mahalle statüsüne kavuşturulan Gündüzler'de meydana geldi.
Gündüzler - 29.07.2012
Eskişehir'de Kavga: 1 Ölü
Şanlıurfa'dan Merkez Tepebaşı ilçesine bağlı Gündüzler beldesi Yayla mevkisine çalışmak için gelen iki aile arasında iş meselesinden tartışma çıktı.
Gündüzler - 29.07.2012
17 Yaşındaki Tarım İşçisi Av Tüfeğiyle Öldürüldü
Olay, bugün saat 10.30 sıralarında, daha önce merkeze bağlı köy olan son yapılan düzenlemeyle mahalle statüsüne kavuşturulan Gündüzler'de meydana geldi.
Gündüzler - 29.06.2012
Seradaki Üzüm Dalında Kaldı
Üzüm üretiminin Uzuncaburç beldesi ile Göksu Vadisi'ndeki Keben, Sabak, Karakaya, Kargıcak, Gündüzler ve Kepez köylerinde yoğun olarak yapıldığını ifade eden Can, normal hasat sezonunun temmuz ayının ilk haftasında başlayacağını belirtti.
Gündüzler - 25.06.2012
Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Buluşan Açıklaması
Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Buluşan, Gündüzler Belediye Başkanı Mümin Gençoğlu ve Beyaz Altın Köyü Muhtarı Yüksel Girgin ile birlikte Eskişehir Ticaret Borsası'na 2012 yılının ilk mahsul arpasını getiren Rıfat Sarılar'ı ziyaret etti.
Gündüzler - 21.06.2012
Bugün En Uzun Gündüz Yaşanacak
Türkiye, Kuzey Yarımküre'de yer almasından dolayı 21 Haziran tarihinde güneşi en dik açı ile alacak. En uzun gündüzün yaşanacağı 21 Haziran tarihinden itibaren gündüzler kısalmaya, geceler uzamaya başlayacak.
Gündüzler - 17.06.2012
Evlatlardan Babalara Hayat Hediyesi
YOLLARI KENT HASTANESİ'NDE KESİSŞTİ Aynı sağlık sorunu nedeniyle kaderdaş olan Asım Gündüz ve kızı Merve ile İbrahim Gönültaş ve oğlu Ahmet, yollarının kesiştiği İzmir Kent Hastanesi'nde Babalar Günü için bir araya geldi. Anlamlı buluşmada duygulu anlar yaşandı. Kızının karaciğerinin parçasıyla yeniden sağlığına kavuşup, yepyeni bir hayata başlayan Asım Gündüz, "Bir yıl içinde hayatım çok değişti. Siroz tanısı, nakil kararı hayatımızı alt üst etti. Nakil kararı verilince ne kızım Merve'ye ne de 25 yaşındaki ağabeyi Mete'ye bir imada, talepte bulundum. İki evladım da bana donör olmak istediklerini söyledi. Merve ağabeyi çalıştığı için onun verici olmasını istemedi. Yani ona izin vermedi. Ben çocuğum için endişelendim, onun çekeceği acıları düşündüm. Benim için onun bu kararını kabul etmem hiç kolay olmadı. Bana can, en güzel Babalar Günü armağanının verdi. Onu çok seviyorum" dedi. Sevgilerini birbirlerine sarılarak gösteren baba-kız Gündüzler gözyaşlarını tutamadı, konuşmakta zorlandı.
Gündüzler - 17.06.2012
Artık Babasının Hem Oğlu Hem Kardeşi
YOLLARI HASTANEDE KESİŞTİ Aynı sağlık sorunu nedeniyle kaderdaş olan Asım Gündüz ve kızı Merve ile İbrahim Gönültaş ve oğlu Ahmet, yollarının kesiştiği İzmir Kent Hastanesi'nde Babalar Günü için bir araya geldi. Anlamlı buluşmada duygulu anlar yaşandı. Kızının karaciğerinin parçasıyla yeniden sağlığına kavuşup, yepyeni bir hayata başlayan Asım Gündüz, "Bir yıl içinde hayatım çok değişti. Siroz tanısı, nakil kararı hayatımızı alt üst etti. Nakil kararı verilince ne kızım Merve'ye ne de 25 yaşındaki ağabeyi Mete'ye bir imada, talepte bulundum. İki evladım da bana donör olmak istediklerini söyledi. Merve ağabeyi çalıştığı için onun verici olmasını istemedi. Yani ona izin vermedi. Ben çocuğum için endişelendim, onun çekeceği acıları düşündüm. Benim için onun bu kararını kabul etmem hiç kolay olmadı. Bana can, en güzel Babalar Günü armağanının verdi. Onu çok seviyorum" dedi. Sevgilerini birbirlerine sarılarak gösteren baba-kız Gündüzler gözyaşlarını tutamadı, konuşmakta zorlandı.
Gündüzler - 16.06.2012
Babalarına Canlarından Can Oldular
"CANIMDAN CAN VEREBİLDİĞİM İÇİN ÇOK MUTLUYUM" Sevgilerini birbirlerine sarılarak gösteren baba-kız Gündüzler, gözyaşlarını tutamadı, konuşmakta zorlandı.
Gündüzler - 11.06.2012
Eskişehir'de Kendisini İp ile Asan Kişiyi Kayınvalidesi Kurtardı
Alınan bilgiye göre, Tepebaşı İlçesi Gündüzler Beldesinde yaşanan olayda alkol alarak kayıpederin evine giden T.
Gündüzler - 02.06.2012
İşte 2012 Yaz Giyim Trendleri!
Yaz geç ama trendleriyle geldi. İşte 2012'ye damgasını vuracak trendler...
Gündüzler - 22.05.2012
Silifke'de, Örtü Altı Üzüm Hasadı Devam Ediyor
Abdullah Süngü, üzüm üretiminin Uzuncaburç beldesi ile Göksu Vadisi köyleri olan Keben, Sabak, Karakaya, Kargıcak, Evkafçiftliği, Gündüzler ve Kepez köylerinde yoğun bir şekilde yapıldığını kaydetti.
Gündüzler - 14.05.2012
Silifke'de Üzüm Hasadı Başladı
Silifke İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Abdullah Süngü ise, ilçe genelinde toplam 18 bin 500 dekarlık alanda üzüm üretimi yapıldığını ve bu alandan yaklaşık 8 bin 500 ton üzüm hasadı gerçekleştirileceğini kaydetti. Üzüm üretiminin Uzuncaburç beldesi ile Göksu Vadisi köyleri olan Keben, Sabak, Karakaya, Kargıcak, Evkafçiftliği, Gündüzler ve Kepez köylerinde yoğun bir şekilde yapıldığını ifade eden Süngü, normal hasat sezonunun haziran ayı sonunda başlayacağını ancak örtü altında daha erken çıktığı için üreticilere de önemli bir gelir getirdiğini belirtti.
Gündüzler - 12.05.2012
Arınç Hem Ağladı Hem de Ağlattı
"Anneler gününü senede bir gün de olsa kutlamak herhalde faydalı bir şey. Ama bize göre bir şey değil" diyen Arınç, "Biz her günümüzü, her saatimizi annemizle birlikte, annemizi severek karşılamak zorundayız. Ama maalesef çok yaramaz olduğumuzu biliyorum. Pek çoğumuz haftada bir gün bile annesini telefon ile arama ihtiyacı duymayabilir. Aynı şehirde ise üç günde bir ziyaret etmekten imtina edebilir. Annesi telefon başında bekler ama, çocuğu annesini bile hatırlayamayabilir. O yüzden siz bizim kusurumuza bakmayın. İyi ki senede bir gün bile olsa kutlanacak anneler günü var. 'Anneciğim', 'Anam', 'annem' denmeli. Bir hikaye anlatırlar bana. Çok hoşuma gider. Gecenin saat 03.00'ünde telefon çalar. 35 yaşında bir delikanlı telefonu açar. Karşısında annesi var. 'Hayrola anne. Gecenin bu saatinde beni niye aradın. Bu saatte birşey mi oldu yoksa. Beni niye uykumdan uyandırdım' der. Annede, 'Evladım seni çok özledim. Hatırını sormak istedim' diye cevap verir. 'Anne sen delimisin Allah aşkına. Neden gündüz aramıyorsun. Gündüzler çuvala mı girdi.
Gündüzler - 12.05.2012
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Duygulu Anları
DUYGUSAL ANLAR YAŞADI Konuşması sırasında bir annenin gece yarısı oğlu ile yaptığı telefonla aramasını hatırlatan Arınç, konuşması sırasında duygulu anlar yaşadı. Arınç, "Gece saat 03.00 sıralarında oğlunu arayan anne oğlunu çok özlediğini söylemiş. Annesi, 'Seni çok seviyorum. Onun için aradım" demiş. Oğlu da, 'Anne sen deli misin. Gündüzler çuvala mi girdi?' demiş.
Gündüzler - 12.05.2012
Arınç Balkan Derneklerine Kızdı (3)
"Anneler gününü senede bir gün de olsa kutlamak herhalde faydalı bir şey. Ama bize göre bir şey değil" diyen Arınç, "Biz her günümüzü, her saatimizi annemizle birlikte, annemizi severek karşılamak zorundayız. Ama maalesef çok yaramaz olduğumuzu biliyorum. Pek çoğumuz haftada bir gün bile annesini telefon ile arama ihtiyacı duymayabilir. Aynı şehirde ise üç günde bir ziyaret etmekten imtina edebilir. Annesi telefon başında bekler ama, çocuğu annesini bile hatırlayamayabilir. O yüzden siz bizim kusurumuza bakmayın. İyi ki senede bir gün bile olsa kutlanacak anneler günü var. 'Anneciğim', 'Anam', 'annem' denmeli. Bir hikaye anlatırlar bana. Çok hoşuma gider. Gecenin saat 03.00'ünde telefon çalar. 35 yaşında bir delikanlı telefonu açar. Karşısında annesi var. 'Hayrola anne. Gecenin bu saatinde beni niye aradın. Bu saatte birşey mi oldu yoksa. Beni niye uykumdan uyandırdın' der. Anne de, 'Evladım seni çok özledim. Hatırını sormak istedim' diye cevap verir. 'Anne sen deli misin Allah aşkına. Neden gündüz aramıyorsun. Gündüzler çuvala mı girdi.
Gündüzler - 11.04.2012
Keşan'da Elektrik Kesintisi
TREDAŞ'tan yapılan açıklamada, bakım ve onarım çalışmaları kapsamında Yeniçiftlik, Korucuköy, Türkmen, Boztepe, Akçeşme, Sarpdere, Küçükhıdır, Esetçe, Koyunyeri, Kocahıdır, Koyuntepe, Küçükdoğanca, Yapıldak, Gündüzler köyleri ile Mecidiye sahili, askeri tesisler bölgesi, Erikli sahilinde 09.
Gündüzler - 21.03.2012
Meslektaşa 'Terbiyesiz Doktorsun' Sözüne 2 Bin Lira Tazminat
Eskişehir'de 2 yıl önce iki bayan doktor arasında yaşanan "Neden hoş geldin demedin? Sen ne biçim terbiyesiz doktorsun?" kavgası önce hapis cezası, sonra tazminatla sonuçlandı. Alınan bilgiye göre, 0-24 ay bebek tamamlayıcı beslenme eğitimi vermek üzere Gündüzler Köyü Aile Sağlığı Merkezi'ne giden Dr.
Gündüzler - 26.02.2012
Kapatılan Refah Partisi Yozgat İl Başkanı Çelikkaya Açıklaması
Necmettin Erbakan hükümeti döneminde ülkenin çok iyiye gittiğini ve Tansu Çiller'in Erbakan'a sonuna kadar destek verdiğini kaydeden Çelikkaya,"Necmettin Erbakan hükümeti döneminde ülkemiz çok iyiye gidiyordu. Tansu Çiller hanımda Necmettin Erbakan Hocamıza destek veriyordu ve desteğini sonuna kadar kullandı. O zamanlar bir irtica çıkarttılar. Fadime Şahinler, Ali Kalkancılar, Müslüm Gündüzler çıktı.
Gündüzler - 26.02.2012
Kapatılan Refah Partisi İl Başkanı: 28 Şubat, Ülkeyi 40 Yıl Geriye Götürdü
"TANSU ÇİLLER, ERBAKAN'A SONUNA KADAR DESTEK VERDİ" Necmettin Erbakan hükümeti döneminde ülkenin çok iyiye gittiğini ve Tansu Çiller'in, Erbakan'a sonuna kadar destek verdiğini kaydeden Çelikkaya, şunları kaydetti: "Necmettin Erbakan hükümeti döneminde ülkemiz çok iyiye gidiyordu. Tansu Çiller Hanım da Necmettin Erbakan Hocamıza destek veriyordu ve desteğini sonuna kadar kullandı. O zamanlar bir irtica çıkarttılar. Fadime Şahinler, Ali Kalkancılar, Müslüm Gündüzler çıktı.
Gündüzler - 13.02.2012
Kar ve Soğuk Esnafı Vurdu
Soğukların artması ve gündüzlerin kısa olması sebebiyle köylerde yaşayan vatandaşların şehre çok sık gelmediğini hatırlatan Demirtürkoğlu; şunları söyledi: "Kış mevsiminde saat 16.
Gündüzler - 08.02.2012
Kadın Çiftçilere Ev Ekonomisi Eğitimi
Uşakpınarı, Demircili, Yenibahçe, Canbazlı, İmamlı, Hüseyinler, Evkafçiftliği, Akdere, Işıklı, Gündüzler köyleri ile Atayurt beldesinde kadın çiftçilere, turşu, reçel, keçiboynuzu pekmezi yapımı, çocuk bakımı ve beslenmesi konularında eğitim verildi.
Gündüzler - 08.02.2012
Kadın Çiftçilere Ev Ekonomisi Eğitimi
Bu kapsamda Uşakpınarı, Demircili, Yenibahçe, Canbazlı, İmamlı, Hüseyinler, Evkafçiftliği, Akdere, Işıklı, Atayurt, Gündüzler köylerinde kadın çiftçilere, turşu, reçel, keçiboynuzu pekmezi yapımı, çocuk bakımı ve beslenmesi konularında eğitim verildi.
Gündüzler - 20.01.2012
Gaz Lambası ile Aldıkları Takdir Belgesinin Sevincini Çadırda Yaşadılar
Çok zor şartlar altında çalıştıklarını ve kardeşleriyle birlikte başarılı olduklarını kaydeden Şehriban Urcan, "Yetkililer, daha uygar ortamlarda kalacağımıza dair bize söz verdiler. Ama ne suyumuz var ne de elektriğimiz. Gaz lambasında ders çalışıyoruz. Şunda gündüzler çok kısa, okuldan gelene kadar zaten karanlık oluyor.
Gündüzler - 12.01.2012
AK Parti Eskişehir Milletvekili Koca Gündüzler Beldesini Ziyaret Etti
AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, Merkez Tepebaşı ilçesine bağlı Gündüzler beldesini ziyaret etti.
Gündüzler - 12.01.2012
AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca Gündüzler Belediyesini Ziyaret Etti
AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, İl Başkanı Süleyman Reyhan, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Yapıcı, Tepebaşı İlçe Başkanı Av.
Gündüzler - 09.01.2012
AK Parti "Köy Danışma Meclisi Toplantısı"
AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Kızılcıören, Cumhuriyet, Danışment, Yakakayı, Gündüzler Beldesi, Kozlubel, Taycılar, Karahöyük, Ahiler Köyü ve Gündüzler Beldesi'nin muhtar, köy başkanları ve vatandaşların katılımıyla Beyazaltın köyünde 2.
Gündüzler - 27.12.2011
CHP İl Başkanı: Milletvekillerinin Maaşına Zam İçin Zamanlama Yanlış
Peri konuya ilişkin görüşlerini açıklarken şu ifadeleri kullandı: "Türk kamuoyu Fransa'nın çıkardığı yasa tasarısı ile meşgul ve bu tasarıya tepkiliyken ve elbette ki Meclis'ten de bu yönde çalışmalar beklerken, sabah vekil maaşlarına yapılan fahiş zam haberi ile uyandı. Bu gerçeğin toplumda tepki yaratmasından daha doğal bir durum olamaz. Üstelik gündüzler çuvala girmiş gibi bu yasayı gece, Meclis TV yayını bittikten sonra yaptılar.
Gündüzler - 12.12.2011
Yozgat'ta Vatandaşlar Güneli Havanın Tadını Çıkarıyor
Yozgat'ta etkili olan güneşli hava nedeniyle vatandaşlar Cumhuriyet Meydanı'nda yürüyüşe çıktı. Çoğu emekli olan Cumhuriyet Meydanı müdavimleri, hem vakit geçirmek hem de öğle ve ikindi namazı saatine kadar burada hem sohbet ediyor, hem güneşleniyor. Remzi Polat, isimli vatandaş 67 yaşında olduğunu belirterek, "Bağkur emeklisiyim. Arkadaşlarımla böyle güneşli güzel havada burada yürüyoruz. Kışın gündüzler kısa olduğu için gün çabuk geçiyor.
Gündüzler - 26.10.2011
Köylü, Pekmez Sucuğu Yapımını Öğreniyor
Silifke'nin önemli pekmez ve ceviz üreticisi köylerinden Gündüzler köyünden gelen talep üzerine İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından çiftçilere pekmez sucuğu yapımı gösterildi.
Gündüzler - 13.10.2011
Elazığ Türkiye'ye Örnek Oluyor
Elazığ Belediyesi şehrin doğusunda yer alan Ulukent Mahallesi'ne, içerisinde mini futbol ve basketbol sahalarından havuzuna, çocuk oyun alanından, yürüyüş ve bisiklet yollarından koşu parkurlarına, gösteri alanlarından amfi tiyatroya kadar birçok donatının yer aldığı modern bir park inşa ediyor. Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Ulukent Mahallesi'nde yapımı devam eden parkın bölgenin çehresini değiştireceğini ve şehrin doğusunda yer alan en modern parklardan birinin olacağını ifade etti. Ulukent Mahallesi'nde yapımı tamamlanmak üzere olan park, 28 bin 877 m²'lik dev bir proje alanına sahip ve parkın içerisin de toplam 14 bin 764 m² yeşil alan olarak kullanılacak. Mahalle sakinlerinin spor yapabilmeleri amacıyla 7 bin 883 m² yürüyüş ve koşu pisti olarak hizmete açılacak ve koşunun haricince 120m²'lik alan fitness alanı, 1.489m²'lik alanda spor alanı olacak ve çeşitli spor aletleri de burada yer alacak. Çocukların dinlenebilmeleri adına 527m²'lik alan çocuk oyun alanı olacak ve çeşitli oyun grupları da yine Ulukent Mahallesine yapılacak olan bu modern parkta bulunacak. Aileleriyle birlikte gelenlerinde unutulmadığı alanda 78 m²'lik alanda havuzlu fıskiye yer alırken, yine gezinti yolları ve piknik alanları da Ulukent Mahallesi'ne yapılacak olan bu parkta bulunacak. Yine yapılacak olan dört adet kameriye ve oturma gruplarıyla mahalle sakinleri burada güzelce vakit geçirebilecekler. Fitness aletleri, koşu yolları ve spor alanlarının haricinde spor yapmak isteyen vatandaşlar içinde 1 adet mini futbol sahası ve 1 adet basketbol sahası da, yine Ulukent Mahallesi'nde yapımı 28 bin 877 m²'lik alanda devam eden bu parkta yer alacak. Yapılacak olan ışıklandırma sistemiyle bu mekân hem gündüzleri hem de akşamları rahatlıkla kullanılabilecek.
Gündüzler - 13.10.2011
Cephe İyileştirmesinde Kararı Vatandaş Verecek
İzmit Belediyesi tarafından hazırlanan proje ile Abdurrahman Yüksel Caddesi'ndeki yapıların cepheleri yeni bir görünüme kavuşuyor. Ayrıca, Belsa çevresinde de Türkiye'de daha önce benzerine rastlanmamış, yüksek görsel kaliteye sahip, dinamik ve heykelsi aydınlatma ürünleriyle aydınlatma sanat ve mimariyle birleştirilerek farklılık oluşturulması hedefleniyor. Yetkilileri, aydınlatma ürünlerini, yalnızca gündüz kullanılan fonksiyonel objeler olarak düşünmeyip, geceleri renk değiştiren ilgi çekici görsel şölenlere, gündüzleri ise estetik heykeller haline getirmek istendiğini belirttiler.
Gündüzler - 10.10.2011
Almanya'nın En Güzel Elmalarını Yetiştiriyor
İKLİM ÖNEMLİ Friedrichshafen'de elma bahçesi olan köylü Otto Frik (74), elmaların neden bu kadar kaliteli olduğunu şöyle açıkladı: "En önemli unsur elverişli hava şartlarının olması. Gündüzleri sıcak, geceleri de belirli oranda serin bir havanın hakim olması, elmaların lezzetli olmasını sağlıyor.
Gündüzler - 06.10.2011
Makedon Polisinden Fuhuş Çetesine Baskın
Makedonya İçişleri Bakanı Gordana Yankulovska, fuhuş çetesinin getirdikleri kızları gündüzleri kiraladıkları bir dairede gözaltında tuttuklarını, gece saatlerinde ise belli yerde müşterilere pazarladıklarını söyledi.
Gündüzler - 05.10.2011
Nazilli'de Emekli Müftü Yağlı Boya Resim Sergisi Açtı
Gündüzleri kitap ve Kuran'ı Kerim okuduğu için özellikle geceleri resim yapmaya gayret ettiğini anlatan Farukoğlu, "Cami ve doğa resimleri başta olmak üzere, her türlü manzara resimleri yapıyorum.
Gündüzler - 05.10.2011
Yaylada Güneş Enerjisiyle Aydınlanıyorlar
İbrahim Urkay da eskiden yaylada aydınlanma için araçların aküsünden faydalandıklarını anlatarak, "Şimdi güneş enerjisiyle çalışan birçok malzeme var. Evimizin etrafında bulunan ışıklandırmaların tamamı güneşten. Paneller yeter ki birazcık güneş görsün, geceleri evlerimiz ışıl ışıl oluyor. Gündüzleri evin etrafına döşediğimiz fenerleri, süs lambalarını, çamaşır serer gibi güneşe doğru bırakıyoruz.
Gündüzler - 04.10.2011
Muş'taki Yaylacılar Dönüyor
Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'ne gidecek olan Kot Ailesi, 12 günden bu yana yollarda olduğunu söyledi. Gündüzleri koyunları otlatarak yol aldıklarını, vardıkları yerlerde gecelediklerini anlatan Abdülkadir Kot, Okan Kot ve Serkan Kot, yaylalarda yazı geçiren yaklaşık 300 aile ve 100 bin koyunun yollarda olduğunu kaydetti.
Gündüzler - 01.10.2011
Patates Çuvalından Çıkan Yavru Fareyi Elleriyle Besliyor
Pasinler ilçesinden evine kışlık iki çuval patates satın alan Ömer Araş isimli taksici, eve getirdiği patatesleri çıkartmak isterken avucuna yavru fare geldi. Önce şaşkınlık yaşayan Araş, daha sonra yavru fareyi sokağa atmak yerine sahiplendi. Araş, 'Fındık' ismini verdiği yavru fareye karton kutudan yuva yaptıktan sonra fareyi ılık suyla yıkadı. Yavru farenin yuvasını ticari taksisinin bagaj kısmına yerleştiren Araş, gündüzleri fareyi taksi durağının yanı başındaki yeşil alana bırakıyor.
Gündüzler - 30.09.2011
Kışın Paranın Havaya Uçmaması İçin Öneriler
Kış aylarında, gündüzleri güneş ışığını doğrudan alan camları daha iyi ışık alacak şekilde temizleyiniz.
Gündüzler - 29.09.2011
Hurda Parçalardan 4 Tekerlekli Araç Yaptılar
En büyük hayalinin bir lamborghini yapmak olduğunu ifade eden Bozkurt, "Bu aracı mesai saatlerinin dışında yaptık. Gündüzleri elektrik işine gidip, mesai bitiminde kadar çalıştık, iş çıkışında da hayalini kurduğumuz aracı kafa kafaya vererek gece yarılarına kadar çalışıp bu hale getirdik.
Gündüzler - 29.09.2011
Hurda Parçaları Toplayıp Otomobil Yaptılar
Uzaktan kumandalı otomatik çalışan otomobilin her bir parçası için titiz çalışma ortaya koyduklarını belirten Haydar Bozkurt, 1 depo benzinle 100 kilometre yol katedebildiklerini söyledi. Tek kişilik el yapımı otomobillerinin 50-60 kilometre kadar hız yapabildiğini hatırlatan Bozkurt, destek verilmesi halinde geliştirebilecekleri aracın hız limitini de yükseltmek istediklerini söyledi.Ortaya çıkardıkları otomobili görenlerin de beğendiğini belirten Bozkurt, şöyle dedi: "Trafikte fazla sıkıntı yaşamıyorum. Motosiklet motoru bulunan otomobile koyduğum 1 depo benzin ile uzun yol katedebiliyorum. Aracın bazı parçalarını arkadaşlardan yine ikinci el hurda olanları satın aldım. Hatta direksiyonunun maliyetini 20 dondurma karşılığında aldım. Tek tek topladığım parçalardan oluşturduğum otomobilimin maliyeti 450 liraya çıktı. Hayalimdeki bu aracı tamamladım, sıra ikincisine geldi." Kendisi gibi evli ve 1 çocuk babası olan arkadaşı Haydar ile gündüzleri elektrik işine gidip, mesai bitiminde kafa kafaya vererek gece yarılarına kadar çalışıp, ortaya çıkardıklarını belirten Muharrem Alan, hayallerindeki otomobile gösterilen ilgiden memun olduklarını söyledi.
Gündüzler - 28.09.2011
Bolu'nun En Güzel Camisi
-"PEYGAMBER EFENDİMİZİN SAKALI ŞERİFİ" Caminin çok sayıda özelliği olduğunu ifade eden Cami İmamı Muhsin Yiğit, "Camimiz merkezi bir cami olduğu için cemaati kalabalıktır. Kutlu doğum haftası vesilesiyle gelen misafirlere pilav ikramımız var. Camimizde büyük bir kütüphane ile kitap okuma odası yaptık. Gündüzleri gelen bayan da yada erkek kardeşimiz istediği kitabı alıp evinde de kütüphanemizde de rahatlıkla okuyabiliyor.
Gündüzler - 28.09.2011
Uluslararası Eğitimciler Derneği Üyeleri, Konak Belediye Başkanı Tartan'ı İzledi
Tartan, Konak'ın tarihi, kültürel ve alışveriş merkezi yönünden zengin olduğuna dikkati çekerek, ilçe nüfusunun beş yüz bin olduğunu, ancak dış göçlerle ve iş merkezi konumunda olmasıyla ilçe nüfusunun gündüzleri bir buçuk milyona ulaştığını kaydetti.
Gündüzler - 26.09.2011
Meyvelerini Şahin Ve Kangal Sesiyle Koruyor
Bir belgeselde şahinin diğer kuşlar üzerindeki ürkütücü özelliğini öğrendiğini belirten Erol, şöyle konuştu: "Şahinin diğer hayvanları nasıl korkuttuğunu ve avladığını izledim. (Şahinin bu özelliğini bahçemde nasıl kullanırım?) diye düşündüm ve bir şahin satın aldım. Ancak eğitmeyi başaramadım, doğaya saldım. Ardından internetten şahin çığlığını buldum ve kaydettim. Bahçemde kurduğum ses sistemiyle gündüzleri kuşları bahçemden uzak tutmak için şahin sesini yayınlamaya başladım.
Gündüzler - 23.09.2011
Uzmanlar Uyardı: Basit Tedbirlerle Sonbahar Hastalıklarından Korunmak Mümkün
İnsan vücudunun ısı değişimlerine ve yeni koşullara uyum sağlaması için 2-4 hafta gibi bir süreye ihtiyacı olduğunu ifade eden Çelebioğlu şu bilgileri verdi: "Bu da sadece yumuşak mevsim geçişleriyle mümkündür. Ancak günümüzde küresel ısınma nedeniyle bu durum gerçekleşememektedir. Havaların aniden ısınıp soğuması ile ortaya çıkan kısa süreli ısı değişimleri, vücudun adaptasyonunu da zorlaştırmaktadır. Bu durum, vücudun strese girip savunma sisteminin zayıflamasına neden olmaktadır. Hem kolay bulaşması hem de vücudun hassaslaşması özellikle sonbahar- kış döneminde görülen gribal salgınlara yakalamayı da kolaylaştırmaktadır. Bu durum kronik rahatsızlıkları olan hastalarda daha sık görülmektedir." ENERJİNİ YÜKSELT DEPRESYONA GİRME Güneş ışınlarının daha az olduğu kış aylarının, depresif duyguların artmasına neden olduğunun altını çizen Çelebioğlu , özellikle İskandinav ülkeleri gibi kış aylarının çok uzun geçtiği bölgelerde depresyon ve intihar oranlarının yüksek olduğunu hatırlattı. Yaz mevsiminin insanların rutin işlerinin azaldığı, doğanın tazelendiği, tatillerin yapıldığı bir mevsim olduğunu dile getiren Çelebioğlu, "Bu sırada gündüzler uzamış ve rutinden kurtulan insanların iş sonrası kendilerine ayırabildikleri zaman da artmıştır.
Gündüzler - 22.09.2011
Duygularını Fotoğraflarla Anlatacaklar
Dezavantajlı çocuk tanımına farklı grupların girdiğine değinen Aksu, "İlla ki sokakta yaşıyor olması gerekmiyor ya da sokak çocuğunun annesi-babası yoktur diye bir düşüncede olmamalı. Artık bu konuda toplum yeterli bilgiyi edindi. Gündüzleri sokakta ya da uygunsuz koşullarda çalışan çocuklara 'sokak çocukları' deniyor.
Gündüzler - 21.09.2011
Bodrum'da Plajlara Turist Akını
Geceleri arkadaşlarıyla barlarda eğlendiklerini, gündüzleri de denizin tadını çıkardıklarını belirten İngiliz 29 yaşındaki William Ohara, "Bodrum'a her yıl tatile gelen arkadaşlarımızın önerisi ile geldik.
Gündüzler - 20.09.2011
Horlamak İş Verimini Etkiliyor
Bağış, horlama rahatsızlığı yaşayanların, gündüzleri uykusuz kalmaktan, direksiyon başında uyumaya, hatta ileri aşamalarda oksijensiz kalıp akciğer hastalıkları ve kalp krizi geçirmeye kadar çok önemli sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalabileceğini belirtti.
Gündüzler - 20.09.2011
Horlama Kalp Krizini Tetikliyor
Özellikle erkeklerde ve aşırı kilolularda daha sık rastlanan horlama sorunu, sadece yüksek ses nedeniyle insanların rahatsız olmasıyla sınırlı kalmıyor. Horlama rahatsızlığı yaşayanlar, gündüzleri uykusuz kalmaktan direksiyon başında uyumaya, hatta ileri aşamalarda oksijensiz kalıp akciğer hastalıkları ve kalp krizi geçirmeye kadar çok önemli sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalabiliyor.
Gündüzler - 18.09.2011
Doğanşehir'de 15 Bin Ton Elma Rekoltesi Bekleniyor
Tuncer, şunları kaydetti: "Şu anda meyveler dalında olup hasadın 20 gün içinde bölgesel olarak başlanması bekleniyor. 2010 yılında bölgemizde ekonomik değeri olan yaklaşık 20 bin ton elma ticareti gerçekleşmiş, 2011 yılında ise mevsimin nemli geçmesinden dolayı başta kara leke olmak üzere döllenme problemiyle birlikte 2011 yılının rekoltesinin 15 bin ton civarında olması beklenmektedir. Önümüzdeki yıllarda ise Doğanşehir ilçemizde elma rekoltesinde hedef olarak 100 bin tondur. İlçemizde ticari anlamda starkrimson, starking, golden ve granny smith çeşitleri ile yetiştiricilik yapmaktadır. Son yıllarda ülkemizde ve dünyada yer bulan fuji, gala, brabort, skarlet gibi çeşitlerde yeni fidanları dikilmiş önümüzdeki yıllarda pazara sunulacak hale gelecektir. Doğanşehir bölgesinin büyük çoğunluğu doğal kaynak sularıyla sulama işlemleri yapıldığından kendine has bir tat oluşturmaktadır. Bölgemiz rakımının bin 200 ve üzeri olmasından dolayı, gündüzleri sıcak geceleri serin geçmesinden dolayı elmada ayrı bir renk ve aroma oluşturmaktadır.
Gündüzler - 17.09.2011
Piknikçilere, "Yaban Domuzu" Uyarısı
Milli parktaki yırtıcı hayvan sayısındaki azalmanın domuz popülasyonunda artışa neden olduğunu da vurgulayan Sürücü, şunları söyledi: "Ekosistemin bozulması doğal yaşamda olumsuzluklara neden olmakta. Anadolu parsı gibi yırtıcı türlerin beslenmesinde mozalarla önemli bir yer tutmakta. Bu türlerin yok olması domuz sayısın artışına neden oluyor." YABAN DOMUZU Yaban domuzu büyük başı, iri gövdesi ve kuvvetli bacaklarıyla güçlü bir görünüşe sahiptir. 20-25 yıl yaşarlar. Korunabilecekleri bir örtüye sahip olan her türlü ortamda yaşar. Genellikle yapraklı ve sık ormanları daha çok severler. Geceleri dolaşarak beslenirler. Gündüzleri ormanın içinde, sazlıkların aralarında yatarlar.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Gündüzler Haber, Gündüzler Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 9 - Gündüzler haber sayfamızda Gündüzler haberleri okuyabilir, Gündüzler son dakika haberleri ve güncel Gündüzler gelişmelerini görebilirsiniz. Günay, Tekirdağ'ın 5 Yıldızlı Otel Hasreti Sona Erdi..
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.07.2021 00:25:51. #1.13#

title