Gündoğmuş Haberleri

Gündoğmuş haber, Gündoğmuş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gündoğmuş - 29.4.2020
Antalya Valisi Karaloğlu'ndan "Burası Van değil, Antalya" paylaşımı
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, kışın kardan kapanan ve ekiplerin ulaşıma açma çalışmalarının devam ettiği yayla yollarından dikkat çekici fotoğraflara yer verdiği sosyal medya hesabından, "Burası Van Bahçesaray Kirapet geçidi değil, Antalya Gündoğmuş Söbüçimen grup yayla yolu.
Gündoğmuş - 28.2.2020
İdlib'de şehit olan Uzman Onbaşı Mehmet Orhan'ın ailesine acı haber verildi
Şehidin merkez Fatih Mahallesi'ndeki babaevine gelen Vali Aykut Pekmez, Vali Yardımcısı Bedir Deveci, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Yüzbaşı Yasin Gündoğmuş, İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürü Binbaşı Gökhan Türköz şehadet haberini anne Elif ve baba Ahmet Orhan'a verdi.
Gündoğmuş - 20.2.2020
GÜNDEM / 20 Şubat 2020
(Antalya/12.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- 1915 Çanakkale Köprüsü'nde kırmızı beyaz kulelerin yarısından fazlası tamamlandı Temeli 18 Mart 2017'de atılan, iki ayak aralığı Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100'üncü yılıyla anlamlandırılarak 2023 metre olacak 1915 Çanakkale Köprüsü için Avrupa ve Anadolu yakalarında deniz içi ve kara çalışmaları aralıksız devam ediyor Tamamlandığında "dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü" unvanını alacak köprünün Sütlüce ve Şekerkaya yakalarındaki ayaklarında üst üste konulan kule bloklarının yüzde 56,3'ü montajlandı (Burak Akay/Çanakkale) 2- "Sıfır Atık Mavi" ile 180 bin metreküp deniz çöpü toplandı Geçen yıl haziran ayında başlayan proje kapsamında yapılan çalışmalarda Türkiye'deki deniz ve kıyılardan en fazla "plastik atık" ve "sigara izmariti" çıktı Kıyılardan toplanan deniz çöplerinin yüzde 80'nini plastikler oluşturdu, sadece İstanbul'da yapılan deniz temizliği çalışmalarında bir milyondan fazla plastik poşet toplandı Deniz ve kıyılardan en çok çöp Samsun'da toplandı (Yıldız Nevin Gündoğmuş/Ankara) 3- TÜBİTAK Başkanı Mandal: "İngiltere ile teknoloji temelli proje hazırlığındayız" "Türkiye'den bir üniversite ve sanayi ile İngiltere'den bir üniversite ve sanayinin eş zamanlı başvurabileceği bir proje üzerine çalıştay düzenlemeyi planlıyoruz" "İki ülke arasındaki mevcut araştırma temelli teknoloji geliştirmeye odaklı iş birliklerinin artırılmasına yönelik adımlar atıyoruz.
Gündoğmuş - 19.2.2020
Şehit annesini "FETÖ" yalanıyla dolandıran sanığa 9 yıl hapis cezası verildi
Eskişehir'de şehit annesi Havva Gündoğmuş'u (70) telefonla arayan ve FETÖ yalanıyla 116 bin lirasını dolandıran tutuklu sanık Yusuf Yeşilyurt, 9 yıl hapis ve 233 bin 500 lira para cezasına çarptırıldı.
Gündoğmuş - 19.2.2020
Şehit annesini 'FETÖ' yalanıyla dolandıran sanığa, 9 yıl hapis cezası
ESKİŞEHİR'de şehit annesi Havva Gündoğmuş'u (70) telefonla arayarak, kendisini başkomiser olarak tanıtıp, 'FETÖ soruşturmasında el konulacak' yalanıyla 116 bin lira dolandıran Yusuf Yeşilyurt, tutuklu yargılandığı davada 9 yıl hapis ve 233 bin 500 lira para cezasına çarptırdı.
Gündoğmuş - 11.2.2020
Antalya'da yaşayan yabancı sayısı 94 bine ulaştı
Alanya'nın yüzde 10'unu yabancılar oluşturuyor Yabancıların yaşadığı ilçelerin dağılımı hakkında da Karaloğlu, şu bilgileri verdi: "19 ilçemizin tamamında yabancı var. En az Gündoğmuş ilçemiz.
Gündoğmuş - 4.2.2020
Meteorolojiden 5 il için sağanak uyarısı
Öte yandan Antalya'nın doğu ilçelerinde (Manavgat, Alanya, Gazipaşa, İbradı, Akseki, Gündoğmuş) görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanakların ise perşembe gece saatlerine kadar 48 saatlik periyotta metrekareye 100-200 kilogram kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olarak gerçekleşeceği tahmin ediliyor.
Gündoğmuş - 30.1.2020
GÜNDEM / 30 Ocak 2020
(İstanbul/18.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Mega projeler büyük depremlere ve şiddetli rüzgara dayanıklı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan: "Türkiye'nin deprem kuşağında olması nedeniyle inşa edilen yol, köprü ve tüneller deprem faktörü ön planda tutularak yapılıyor" "15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri ile Avrasya ve Marmaray tünelleri gibi 'mega projeler' depremin yanı sıra şiddetli rüzgarlara karşı da dayanıklı" (Mehtap Yılmaz/Ankara) 2- Ailesinden 5 canı yitiren depremzede, geriye kalan fotoğraflarıyla teselli buluyor Elazığ'daki depremde yıkılan binada eşini, 7 yaşındaki oğlunu, 2 aylık kızını, kayınvalidesini ve kayınpederini kaybeden depremzede Serhat Arslan, metanetini koruyor Eşi ve çocuklarından geriye kalan fotoğraflarla teselli bulmaya çalışan Arslan: "O akşam ben de oradaydım. Çocuklarımı öptüm, kokladım, sarıldım. Onları orada bırakıp eve geldim. Sonra deprem oldu. Rabb'im beşini cennetinde buluşturdu" (Şükrü Gündüz-Halil İbrahim Sincar/Elazığ) 3- Kentsel dönüşümde 2019'da yaklaşık 682 milyon lira kira yardımı yapıldı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2019'da "riskli" olarak tespit edilen yapılardaki hak sahiplerine 715 ile 1150 lira arasında değişen oranlarda kira yardımında bulundu En çok kira yardımı yapılan illerin başında 248 milyon 912 bin 251 lira ile İstanbul geliyor Bakanlık, 2012'den günümüze 296 bin 720 hak sahibine 686 milyon 214 bin lira riskli alan, 3 milyar 167 milyon 734 bin 895 lira riskli yapı kira yardımı olmak üzere 3 milyar 853 milyon 948 bin lira kira yardımı yaptı (Yıldız Nevin Gündoğmuş-Ankara) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Gündoğmuş - 29.1.2020
Akdeniz Bölgesi için sağanak, kar ve fırtına uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, bu akşam saatlerinden sonra Antalya'nın doğu ilçelerinde (Manavgat, Alanya, Gazipaşa, Akseki, İbradı, Gündoğmuş) görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın, kuvvetli güneybatılı rüzgarla birlikte yarın akşam saatlerine kadar süreceği tahmin ediliyor.
Gündoğmuş - 24.1.2020
GÜNDEM / 24 Ocak 2020
(Ankara/18.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Bakanlık, 21 bin müteahhidi yeterliliklerine göre gruplandırdı Haziran 2019'da yürürlüğe giren "Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılması Yönetmeliği" kapsamında yapı müteahhitlerine belirli ekonomik, mali, mesleki ve teknik yeterlilikleri dikkate alınarak A, B, C, D, E, F, G, H ve geçici olmak üzere 9 grupta yetki belgesi numarası verildi 20 bin 853 müteahhidin 156'sı A grubu, 52'si B grubu, 73'ü C grubu, 109'u D grubu, 336'sı E grubu, 1337'si F grubu, 850'si G grubu, 17 bin 486'sı ise H grubunda belge numarası sahibi oldu (Yıldız Nevin Gündoğmuş/Ankara) 2- Batı Akdeniz mermerine Çin ve ABD ilgisi Antalya, Isparta ve Burdur illerini kapsayan Batı Akdeniz'den maden ve metaller sektöründe geçen yıl 500 milyon dolara yakın ihracat gerçekleştirildi Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkan Yardımcısı Ergin Civan: "Mermer ihracatında en önemli pazarlarımız ABD ve Çin.
Gündoğmuş - 18.1.2020
GÜNDEM / 18 Ocak 2020
ÖZEL HABER 1- Mehmetçiğin "can dostları" zorlu eğitimden geçiyor Barış Pınarı, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatlarında mayın ve bomba arama, keşif gibi önemli görevler üstlenen dedektör köpekler, Bursa'da zorlu eğitimlerden geçerek operasyonlarda görev alıyor Henüz yavruyken eğitimine başlanan Mehmetçiğin can dostlarına, görevleri sırasında karşılaşacakları engeller, insanlar, motorlu araçlar ve mekanlara yönelik alıştırma ve itaat eğitimleri veriliyor Eğitimleri boyunca gece gündüz beraber oldukları eğitici ve kullanıcı uzman erbaşlarla aralarında özel bir bağ kurulan köpeklerden eğitimlerini başarıyla tamamlayanlar, yurt içinde ve sınır ötesinde görev yapacakları birliklere uğurlanıyor (Uğur Ulu/Bursa) 2- "Amil Bey" saçlarını "Kel Mahmut"u hatırlatması için kazıtmış Bir dönem tekstil işiyle uğraşsa da çok sevdiği sahnelerden hiç kopmayan tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu 71 yaşındaki Tarık Papuççuoğlu, kariyerinde çok sayıda role hayat verdi Hayat Bilgisi'nin, "Amil Bey"i Papuççuoğlu: "Gani Müjde bana 'Bu dizide kel olacaksınız, 'Kel Mahmut Hoca'yı hatırlatan bir tip istiyoruz' dedi. Ben de 'Başı açık arkadaşlar var, onları oynatın' dedim. Ancak 'İlla sen olacaksın' dedi. Yüksek teknolojik kamera nedeniyle kullandığımız peruk anlaşılınca berbere gittim ve saçlarımı kazıttım" "Saçı dökülmemiş bir adam olduğum için dört sezon süren projede hep saçlarımı kazımak zorunda kaldım. Çok güzel anılarla dolu başarılı bir diziydi,137 bölümde tamamlandı" (Ali Ballı/Muğla) 3- Bakanlıktan iklim değişikliğiyle mücadele için 30 basit tavsiye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hazırladığı kitapçık ile vatandaşlara iklim değişikliğiyle mücadele için 30 maddelik tavsiyelerde bulundu Buna göre, tasarruflu ampuller, A sınıfı enerjili beyaz eşya kullanımı, ısı yalıtımı, yemek pişirirken tencerenin kapağını kapatmak, klimanın soğukluk ayarını 2 derece daha yükseltmek, donmuş yerine taze gıda tüketmek, iklim değişikliğiyle mücadeleye katkı sağlıyor Motorlu taşıt sahiplerinin sadece yüzde 1'inin araç bakımlarını zamanında yaptırması halinde yılda 450 bin tondan fazla karbondioksit üretimi engellenebiliyor (Yıldız Nevin Gündoğmuş/Ankara) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Gündoğmuş - 17.1.2020
Alara'daki iki HES'e 'iptal edilsin' başvurusu
Gündoğmuş ilçesinde, Torosların zirvesi Akdağ ve Geyik dağlarında, 50 metre yükseklikten dökülen doğa harikası Uçansu Şelalesi'nin kaynağını da oluşturan Alara Çayı üzerinde, 7'si dere, 1'i baraj tipi olmak üzere 8 HES projesi bulunuyor.
Gündoğmuş - 6.1.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 22
EN YÜKSEK YAĞIŞ SERİK'E DÜŞTÜ Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, son 24 saat içinde Serik ilçesine metrekareye 174 kilogram, Manavgat ilçesine 138 kilogram yağış düştü. İbradı ilçesine metrekareye düşen yağış miktarı ise 103 kilogram oldu. Manavgat Irmağı'nın su seviyesi yükseldi. Şelalenin seyir teraslarının bir bölümü sular altında kalırken, ırmak kenarındaki kafeteryalara da su doldu. Korkuteli, Elmalı ve Gündoğmuş ilçelerinde ise aralıklarla kar yağışı etkili oldu.
Gündoğmuş - 5.1.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ------------------------------- Anne ve çocukların binadan çıkarılarak ambulansa bindirilmesi İtfaiyecinin anneye kendi gaz maskesini takması Yangın yerinden görüntüler Ekiplerin çalışmaları Detay Haber-Kamera: Soner GÜLEZER / GÖLCÜK(Kocaeli), =================================== KUŞ AVLAMAK İSTERKEN 200 METRELİK UÇURUMA YUVARLANDI ANTALYA'nın Gündoğmuş ilçesinde, 3 arkadaşıyla kuş avına çıkan Vedat G.
Gündoğmuş - 4.1.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 17
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ------------------------------- Olay yerinden görüntü Polis ekiplerinin çalışması Genel ve detay Haber-Kamera: Ramazan SARICI / ÇANKIRI, ======================================= Kuş avlamak isterken 200 metrelik uçuruma yuvarlandı ANTALYA'nın Gündoğmuş ilçesinde, 3 arkadaşıyla kuş avına çıkan Vedat G.
Gündoğmuş - 4.1.2020
Antalya'da kuş avlarken uçurumdan düşen kişi kurtarıldı
Antalya'nın Gündoğmuş ilçesinde kuş avlarken uçurumdan düşen kişi, yardım ekiplerince kurtarıldı.
Gündoğmuş - 4.1.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 6
KOLUNDAKİ TÜRK BAYRAĞI DÖVMESİNDEN TEŞHİS ETTİ Kayıp başvurularını inceleyen polis ekipleri, durumu Turgut Yiğit'e haber verdi. Morga gelen Turgut Yiğit, cesedin 17 gündür aranan oğlu Abdullah Yiğit'e ait olduğunu, kolundaki Türk bayrağı dövmesinden teşhis etti. Otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edilen Abdullah Yiğit'in cenazesi Gündoğmuş ilçesinde toprağa verildi.
Gündoğmuş - 3.1.2020
Antalya'da 17 gündür aranan gencin cesedi ırmakta bulundu
Cenazenin, Gündoğmuş ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Gündoğmuş Haber, Gündoğmuş Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 2 - Gündoğmuş haber sayfamızda Gündoğmuş haberleri okuyabilir, Gündoğmuş son dakika haberleri ve güncel Gündoğmuş gelişmelerini görebilirsiniz. Rekor sıcaktan bunalanlar 'karlama'ya koştu, koronavirüs ted
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.9.2020 23:08:26. #1.15#
title