Gündemden Kısa Kısa
Haberler » Ege » Haber

Gündemden Kısa Kısa

Emo'da Zafer Demokratların

Gündemden Kısa Kısa

EMO’da zafer demokratların

Ferah IŞIK, (DHA)

DENİZLİ’de, Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) genel kurulunda heyecanlı geçti. Genel Başkan Musa Çeçen’in de katıldığı genel kurulda çağdaş mühendislerin adayı Edip Alpan, demokrat mühendislerin adayı Abdullah Şavklı, meslekte birlik grubunun adayı Ömer Uslu başkanlık için yarıştı. 492 oyun 208’ini alan Şavklı yeni başkan oldu. Ömer Uslu 177 oy aldı, Edip Alpan ise 107 oyda kaldı.

Madak’ın ünü Türkiye’yi aştı

Mehmet YENEN / SİMAV, (DHA)

KÜTAHYA’nın Simav İlçesi’ne doğal ve termal güzelliklerle ilgili olarak çekimler yapmak üzere ilçeye gelen Alman televizyon kanalının muhabirleri, 49 saniye sakal, 2 dakika 45 saniye saç tıraşı yapan Mehmet Madak’la da röportaj yaptı. Televizyoncular için saç ve sakal tıraşı yapan jet berber, 28 saniye ile kendi rekorunu da kırdı. Madak, en büyük arzusunun Guinness Rekorlar Kitabı’na girerek ilçenin tanıtımına katkıda bulunmak olduğunu söyledi.

Ödemiş’ten kucak dolusu teşekkür

İZMİR, (DHA)

KÜÇÜK Menderes Havza belediyeleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin, Birgi Belediye Başkanı Cumhur Şener, Bozdağ Belediye Başkanı Mehmet Keskin, Konaklı Belediye Başkanı Mustafa Kantar ve Ovakent Belediye Başkanı Ali Demirel’in de hazır bulunduğu ziyarette Başkan Kocaoğlu’na plaketi sunuldu. Başkanlar, “İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırlarında olmamıza rağmen, bize her zaman katkıda bulundu, yardımını esirgemedi. Biz de her zaman kendisinin yanında olacağız” dedi.