Gündem Özeti / 8 Ekim 2017

Gündem Özeti / 8 Ekim 2017

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı AK Parti 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın kapanışı yapılacak.

Gündem Özeti / 8 Ekim 2017

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920

1- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı AK Parti 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın kapanışı yapılacak.

(Afyonkarahisar)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara Spor Salonu'nda düzenlenecek "Kerkük Sevdalıları ile Buluşma" programına katılacak.

(Ankara/12.00)

EKONOMİ

1-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İscehisar Köprülü Kavşağı, Karahisar Tüneli, Karahisar Köprülü Kavşağı, Dörtyol Köprülü Kavşağı, Emirdağ-Çifteler ve Sivrihisar-Emirdağ ayrımı yollarının açılış törenine katılacak.

(Afyonkarahisar/17.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1-Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki gayrimeşru referandum sonuçları ve yansımaları izleniyor.

(Erbil)

2- Myanmar'ın Arakan eyaletinde Müslümanlara yönelik şiddet olayları takip ediliyor.

(Myanmar)

3- Suriye iç savaşındaki gelişmeler izleniyor.

(Şam/İdlib/Hama/Humus/Haseke)

SPOR

1- A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Finlandiya ile deplasmanda oynayacakları 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu son maçıyla ilgili karşılaşmanın yapılacağı Veritas Stadı'nda basın toplantısı düzenleyecek.

A Milli Takım, son çalışmasını Veritas Stadı'nda yapacak.

(Turku/18.30/19.00)

2- Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde ilk hafta, 4 maçla tamamlanacak.

Yeşilgiresun Belediyespor-Muratbey Uşak, Trabzonspor-Beşiktaş Sompo Japan, Demir İnşaat Büyükçekmece-Sakarya Büyükşehir Belediyespor ve Pınar Karşıyaka-Anadolu Efes karşılaşmaları yapılacak.

(Giresun/13.00/Trabzon/15.15/İstanbul/17.00/İzmir/19.30)

3- Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi'nde 2017-2018 sezonunun ilk haftası, Canik Belediyespor-İstanbul Üniversitesi ve BOTAŞ-Yakın Doğu Üniversitesi maçlarıyla tamamlanacak.

(Samsun/14.00/Ankara/17.00)

4- Voleybol Efeler Ligi'nin 4. haftası, 5 maçla başlayacak.

Ziraat Bankası-Galatasaray HDI Sigorta, Beşiktaş-Jeopark Kula Belediyespor, İnegöl Belediyespor-Arkas Spor, Maliye Piyango-Fenerbahçe ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Halkbank müsabakaları oynanacak.

(Ankara/İstanbul/14.00/Bursa/15.30/Ankara/İstanbul/17.00)

5- Beşiktaş Mogaz Erkek Hentbol Takımı, VELUX EHF Şampiyonlar Ligi'nin dördüncü haftasında Fransa'nın Montpellier ekibiyle karşılaşacak.

(Kocaeli/16.00)

6- Hentbol Erkekler EHF Kupası'nda Beykoz Belediyespor, ikinci ön eleme turu ilk maçında İsveç'in Malmö ekibi ile karşı karşıya gelecek.

(İstanbul/18.30)

7- Futbolda Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde C, E ve F gruplarında 9 maç oynanacak.

8- TFF 2. Lig'de 7. hafta mücadelesi, yapılacak 15 maçla tamamlanacak.

9- TFF 3. Lig'de 7. haftaya, oynanacak 18 müsabakayla devam edilecek.

10- Kadınlar Hentbol Süper Ligi'nde 4. hafta, yapılacak 5 maçla tamamlanacak.

11- Formula 1 Japonya Grand Prix'si gerçekleştirilecek.

(Suzuka/08.00)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında, hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.