Gündem Özeti / 26 Temmuz 2016

Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel
Gündem Özeti / 26 Temmuz 2016

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Fetullahçı Terör Örgütü'nün başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminin ardından yaşanan gelişmeler ile yurt içi ve yurt dışındaki tepkiler izleniyor.

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920

1- Fetullahçı Terör Örgütü'nün başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminin ardından yaşanan gelişmeler ile yurt içi ve yurt dışındaki tepkiler izleniyor.

2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gölbaşı Polis Özel Harekat Daire Başkanlığını ziyaret edecek, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun babası Asım Erdoğdu'nun cenaze törenine katılacak.

(Ankara/12.30/Antalya/16.55)

3- HDP ve MHP TBMM grupları toplanacak.

(TBMM/12.30/10.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- TBMM'den

TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti, CHP, MHP ve HDP'nin, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu kurulması için TBMM Başkanlığına sunduğu önergeler birleştirilerek işleme alınacak, Uluslararası İşgücü Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine devam edilecek.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin kanun teklifinin görüşmeleri başlayacak.

(TBMM/15.30)

EKONOMİ

1- Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Rusya'da temaslarda bulunacak.

(Moskova)

2- Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, "Enflasyon Raporu 2016-III" raporunun tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıya katılarak sunum yapacak.

(Ankara/10.30)

3- TÜİK, 2015 yılı yazılı medya istatistiklerini paylaşacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Rum lider Nikos Anastasiadis ile Kıbrıs müzakereleri kapsamında ara bölgede bir araya gelecek.

(Lefkoşa)

2- Katar Büyükelçisinin Mısır'dan sınır dışı edilmesi için Mısır İdare Mahkemesi'nde açılan davanın ilk duruşması görülecek.

(Kahire)

3- Tunus Parlamentosu önünde Mali Uzlaşı Kanunu'na karşı protesto düzenlenecek.

(Tunus)

4- Suriye'deki iç savaşla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

(Şam/Halep/Lazkiye/İdlib)

SPOR

1- UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turundaki Fenerbahçe-Monaco karşılaşması öncesi Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira ve Monaco Teknik Direktörü Leonardo Jardim, Ülker Stadı'ndaki basın toplantısında soruları cevaplayacak.

(İstanbul/15.00/19.00)

2 - UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ilk maçları, 9 karşılaşmayla başlayacak.

3- Futbolda 2016-2017 sezonu öncesi takımların transfer çalışmaları ve yeni sezon hazırlıkları takip ediliyor.

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında, hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title