Gündem Özeti / 20 Haziran 2013 - Haberler
Haberi Paylaş

Gündem Özeti / 20 Haziran 2013

AA - Haberler | Güncel
Gündem Özeti / 20 Haziran 2013

ANADOLU AJANSI

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920

1- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı Çankaya Köşkü'nde ayrı ayrı kabul edecek. (Ankara/15.30/18.00/14.30)

2- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay Başkanı Ali Alkan ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Erbil, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı Başbakanlık Resmi Konut'ta ayrı ayrı kabul edecek. (Ankara/10.30/11.30/12.30)

- Erdoğan, Mersin Stadyumu'nda 17. Akdeniz Oyunları'nın açılış programına katılacak. (Mersin/20.30)

- Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Jacques Rogge da açılışta hazır bulunacak.

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "İslami Finansman Araçları: Türkiye İçin Beklentiler ve Fırsatlar" konulu konferans ile 4. İstanbul Altın ve Mücevherat Zirvesi'ne katılacak. (İstanbul/09.30/11.00)

2- Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, TOKİ tarafından depremzedeler için yaptırılan konutların kura çekimine katılacak. (Van/11.30)

3- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) tarafından düzenlenen "İstanbul TV Forum ve Fuarı"nın açılışında konuşacak, daha sonra Tüm Mühendisler ve Mimarlar Derneği üyeleri ile sohbet toplantısına katılacak. (İstanbul/10.00/20.00)

4- Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar,  Türkiye Ulusal Sabit GPS İstasyonları Ağı-TUSAGA-Aktif Açılış ve Kullanıcılar Sempozyumu'na iştirak edecek. (Ankara/10.00)

5- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği tarafından düzenlenen "Dünya Mülteciler Günü" fotoğraf sergisinin açılışına katılacak.

Davutoğlu, Mali Dışişleri Bakanı Tieman Coulibaly ve Kosova Kamu Yönetimi Bakanı ve KTDP Başkanı Mahir Yağcılar ile ayrı ayrı görüşecek. (Ankara/ 12.00/15.00/16.00)

6- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı  Mehdi Eker, "Yeni Teşvik Sisteminin 1. Yılı-Yatırım Teşvikleri Zirvesi"ne katılacak. Çağlayan, ayrıca Akdeniz Oyunları'nın açılış töreninde bulunacak. (Diyarbakır/10.30/Mersin/20.30)

7- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Rusya'da.

-  Yıldız, St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu  kapsamında gerçekleştirilecek Arz İstikrarının Sağlanması için Enerji  Sektör Darboğazlarının Atlatılması Oturumu'nda konuşacak.

- Rusya Federasyonu Enerji Bakanı Alexander Novak, Rosatom Başkanı Sergei Kirienko, Gazprom Başkanı Alexy Miller, Uluslararası Enerji Ajansı İcra Direktörü Maria van der Hoeven ile görüşecek Yıldız, Rönesans İnşaat'ın Leningrad bölgesinde yapacağı OSB'ye ilişkin memorandumun imza  törenine katılacak.

8- Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Kazakistan'da

-  Yazıcı, Kazakistan Maliye Bakanı Zhamishev Bolat ve Gümrük Kontrol Komitesi Başkanı Yessenbayev Mazhit ile görüşecek, çeşitli ziyaretlerde bulunacak.

9- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Mali Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Tieman Coulıbaly ile görüşecek, daha sonra iki bakan, Türkiye-Mali Karma Ekonomik Komisyon (KEK) 2. Dönem Toplantısı Mutabakat Zaptı imza törenine katılacak.

- Yılmaz, imza töreninin ardından Coulıbaly onuruna öğle yemeği verecek. (Ankara/11.45/12.15/13.30)

10- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, BM Mukim Koordinatörü ve Kalkınma Programı Mukim Temsilcisi Kamal Malhotra'yı kabul edecek. (Ankara/11.30)

11- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, valilik, belediye başkanlığı ve Uzunçarşı esnafına ziyarette bulunacak. (Afyonkarahisar/16.00-17.30)

12- Ulaştırma, Denizcilik ve Haber leşme Bakanı Binali Yıldırım, Siber Güvenlik Kurulu Toplantısı'na  başkanlık edecek. (Ankara/10.00)

13-  TBMM'den.

- Genel Kurul'da, Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun Tasarısı'nın görüşmelerine devam edilecek. (14.00)

- Dışişleri Komisyonu'nda, bazı ülkelerle imzalanan anlaşma ve sözleşmelerin uygun bulunduğuna dair tasarılar ele alınacak. (11.30)

- KİT Komisyonu, Devlet Malzeme Ofisi'nin 2011 yılı hesaplarını inceleyecek. (10.30)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor. (Şam/Halep/Beyrut)

2- AB Dış Politika Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton, Gazze'yi ziyaret edecek.

3- Katar'da "2. Doha Türk Filmleri Festivali" başlayacak. (Doha)

4- Nil havzası ülkelerinin sulama bakanları, Güney Sudan'ın başkenti Cuba'da işbirliği ve yeni stratejiler üzerine görüşmelerde bulunulacak.(Cuba)

5- Avrupadaki muhafazakar partilerin çatı kuruluşu olan Avrupa Halk Partileri'nin (EPP) liderler zirvesi Viyana'da yapılacak.

EKONOMİ

1- Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), "Elektrik ve Doğal Gaz Fiyatları, 2012" bülteni ile 2012 yılı intihar istatistiklerini açıklayacak. (Ankara/10.00)

GÜNCEL

1- Başbakanlık AFAD tarafından düzenlenen "Deprem Yönetmeliği'nin Güncellenmesi Çalıştayı", The Greenpark Pendik'te yapılacak. İstanbul/10.00)

SPOR

1- A Milli Kadın Basketbol Takımı, Fransa'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda, 2. tur E Grubu'ndaki ilk maçında İtalya ile karşılaşacak. (Lille/21.00)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında, hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır. - Ankara

AA - Son Dakika Haberleri
title