Gündem Özeti / 19 Kasım 2013

Gündem Özeti / 19 Kasım 2013

ANADOLU AJANSI

Gündem Özeti / 19 Kasım 2013

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920 

 

 

1- Lüksemburg Büyük Dükü Henri Ankara'da

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Büyük Dük Henri'yi Çankaya Köşkü'nde karşılayacak.

Gül ile Henri, baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı yapacak. 

Gül, Büyük Dük Henri ile Büyük Düşes Maria Teresa onuruna, Çankaya Köşkü'nde akşam yemeği verecek.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Lüksemburg Büyük Dükü Henri ile Başbakanlık Resmi Konut'ta, çalışma yemeğinde bir araya gelecek.

(Ankara/10.45/11.00/11.30/12.30/19.30/14.00)

Büyük Dük Henri, Anıtkabir, Maden ve Tetkik Arama Genel Müdürlüğü ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Teknokent'i ziyaret edecek.  

(Ankara/09.40/15.40/16.15)

2- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bağımsız Türkiye Komisyonu üyelerini, Çankaya Köşkü'nde kabul edecek. 

(Ankara/16.00)

3- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye'nin Seul Büyükelçisi Hakan Okçal'ı kabul edecek.

(TBMM/15.00)

4- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Yönetim Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çelik ve beraberindeki heyeti, Başbakanlık Resmi Konut'ta kabul edecek. 

(Ankara/16.30)

5- AK Parti, CHP, MHP ve BDP TBMM grupları toplanacak.

(TBMM/11.15/13.30/10.30/12.30)

 

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Uluslararası İşbirliği Platformu tarafından Four Seasons Bosphorus Otel'de düzenlenen 4. Boğaziçi Zirvesi'nin açılış yemeğine katılacak. 

(İstanbul/20.00)

2- Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Dominik Cumhuriyeti'nde düzenlenen HOPEFOR Girişimi 3. Uluslararası Konferansı'nın açılışında konuşma yapacak.

(Santa Domingo)

3- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından düzenlenen "Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetin Önlenmesi" konulu toplantının açılış törenine katılacak.

(Ankara/10.00)

4- AB Bakanı ve Başmüzakereci Bağış ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, Alanya Ticaret Odasının Ankara Ofisinin açılışına katılacak. Bakan Bağış ayrıca Açık Toplum Vakfı heyeti ile Bağımsız Türkiye Komisyonu üyelerini kabul edecek.

   (Ankara/15.00/17.30)

5- Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Gülseren-Anayurt Kentsel Yenileme Projesi'nin konut temel atma töreninde bulunacak.

(Ankara/14.30)

6- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Sabancı Center'da düzenlenen Bridgestone'nun yatırım açıklamasına katılacak.

(İstanbul/10.00)

7- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Uluslararası Enerji Ajansı (UEA) Bakanlar Toplantısı'nın açılış oturumuna başkanlık edecek, temasları hakkında basın toplantısı düzenleyecek. Fransız, Yunan ve Norveçli, Alman bakanlar ve İtalyan bakan yardımcısıyla bir araya gelecek Yıldız, uluslararası şirketlerin üstyöneticileriyle görüşmelerde bulunacak, UEA'nın açılış resepsiyonuna katılacak

(Paris)

8- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, GAP İdaresi Başkanlığı tarafından uygulanan "Türkiye'nin Az Gelişmiş Bölgelerindeki Kadınların ve Kadın Sivil Toplum Kuruluşları'nın  Güçlendirilmesi Projesi"nin kapanış toplantısı ve STK Fuarı'nda yer alacak.

(Ankara/09.00)

9- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Çankaya Üniversitesinde düzenlenen Dünya Gençlik Forumu'na katılacak. 

(Ankara/10.00)

10- TBMM'den

Genel Kurul'da, Anayasa Mahkemesine ilişkin tasarı görüşülecek. 

(15.00)

Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Adalet Bakanlığının 2014 yılı bütçeleri görüşülecek.

(10.00)

 

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları izleniyor. 

(Şam/Halep) 

2- Mısır'daki siyasi gelişmeler ve darbe karşıtı gösteriler takip ediliyor.

- 19 Kasım 2011'de, Askeri Konsey'in, yetkilerini sivil yönetime bırakması için başlatılan ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği Muhammed Mahmud Caddesi olaylarının 2. yılında etkinlikler düzenlenecek.

(Kahire/İskenderiye)

3- Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, İsrail ziyaretinin üçüncü ve son gününde, geçen mart ayında, Fransa'nın Toulouse şehrinde Yahudi okuluna yapılan saldırıda hayatını kaybeden çocukların mezarını ziyaret edecek.

(Kudüs)

4- Güney Kıbrıs Rum Yönetimi eski Başkanı Glafkos Klerides için cenaze töreni düzenlenecek. 

(Güney Lefkoşa)

 

EKONOMİ

1- Hazine Müsteşarlığı 2, 7 ve 10 yıl vadeli 3 devlet tahvili ihraç edecek.

(Ankara) 

                                                                           

GÜNCEL

1- Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, ziyaretlerde bulunacak, "Medeniyet Davamız ve Demokrasi Mücadelemiz" konulu konferansa konuşmacı olarak katılacak.

(Bingöl/14.00/18.00)

 

SPOR

1- A Milli Futbol Takımı, özel maçta Tevfik Sırrı Gür Stadı'nda Belarus ile karşılaşacak.

(Mersin/20.00)

2- Basketbolda Türk takımları FIBA EuroChallenge Kupası'nda üçüncü maçlarına çıkacak.

F Grubu'nda TOFAŞ, Bursa Atatürk Spor Salonu'nda Slovenya'nın Krka Novo Mesto, B Grubu'nda da Royal Halı Gaziantep, Şahinbey Karataş Spor Salonu'nda Romanya'nın CSM Oradea takımıyla karşı karşıya gelecek.

(Bursa/19.00/Gaziantep/20.30)

3- Voleybol Kadınlar CEV Challenge Kupası 2. tur ilk maçında Beşiktaş, deplasmanda Belçika'nın Dauphines takımıyla karşılaşacak.

(Charleroi/TSİ 21.30)

4- 2014 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off rövanş maçları sonucunda 4 takım daha Brezilya'da düzenlenen finallere gitmeye hak kazanacak. Romanya-Yunanistan, Hırvatistan-İzlanda, İsveç-Portekiz, Fransa-Ukrayna karşılaşmaları yapılacak.

(Bükreş/21.00/Zagreb/TSİ 21.15/Solna/TSİ 21.45/Paris/TSİ 22.00)

Afrika Elemeleri play-off rövanş maçlarında ise Mısır ile Gana, Cezayir ile Burkina Faso karşılaşacak.

(Kahire/18.00/Blida/TSİ 20.15)

5- Voleybol Erkekler Teledünya Süper Kupa çeyrek final ilk maçında İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile Galatasaray FXTCR, Haldun Alagaş Spor Salonu'nda karşı karşıya gelecek.

(İstanbul/16.30)

6- Hentbol Erkekler Süper Lig'in 8. haftasında 3 maç yapılacak. Ankara İl Özel İdare-Trabzonspor, Gençlerbirliği-Beşiktaş, Çankaya Belediyesi ANKA-Nilüfer Belediyesi karşı karşıya gelecek.

(Ankara/13.00/15.00/17.00)

Hentbol Bayanlar Türkiye Kupası 2. tur ilk maçlarında Trabzon Hentbol Akademi ile Kastamonu Araç Belediyesi, Polatlı Belediyesi ile Üsküdar Belediyesi karşılaşacak. 

(Trabzon/14.00/Ankara/16.00) 

 

 

 

 

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında, hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır. - Ankara