Gündem Özeti / 14 Ekim 2017

Gündem Özeti / 14 Ekim 2017

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Asya Parlamenter Asamblesi (APA) ve Asya Pasifik Grubu toplantıları ile Parlamentolararası Birlik (PAB) 137. Genel Kurulu açılış törenine katılacak.

Gündem Özeti / 14 Ekim 2017

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920

1- TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Asya Parlamenter Asamblesi (APA) ve Asya Pasifik Grubu toplantıları ile Parlamentolararası Birlik (PAB) 137. Genel Kurulu açılış törenine katılacak.

(St. Petersburg/09.30/11.00/19.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Çekerek ilçesinde toplu açılış törenine katılacak.

(Yozgat /10: 00)

2- Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, İnegöl Mobilya Festivali ile AK Parti Yalova Merkez İlçe 6. olağan kongresine katılacak.

(Bursa / 11.00/13.00)

3- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Erciyes Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Sıcak Yuva Vakfı ile Birlik Vakfı tarafından düzenlenecek IV.Ulusal "Maneviyat Psikolojisi" Sempozyumu'na katılacak.

(İstanbul / 10.30

4- AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Adalet Bakanlığı Göltepe Eğitim Tesisleri açılış törenine katılacak

(Adana / 13.30)

5- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Erzincan Kültür Eğitim Vakfı İstişare ve Dayanışma Toplantısına katılacak.

(İstanbul / 16.00)

6- Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, 54. Ulusal 28. Uluslararası Hacı Bektaş Veli'yi Anma Töreni'ne katılacak, Hacı Bektaş Vali Türbesi'ni ziyaret edecek ve şehit ve gazi aileleriyle yemekte buluşacak.

(Nevşehir / 11.00/13.00/14.00)

7- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Günal, Yedi Güzel Adam Müzesi'ni ziyaret edecek, Kahramanmaraş 4.Uluslarası Kitap ve Kültür Fuarı açılış törenine katılacak ve Adana İl Başkanlığını ziyaret edecek.

(Kahramanmaraş / 10.00/13.00/Adana /16.00 )

EKONOMİ

1- Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Uluslararası Para Fonu (IMF) yıllık toplantıları kapsamında Uluslararası Para ve Finans Komitesi (IMFC) toplantısına, G20 oturumlarına katılacak ve uluslararası yatırımcılarla görüşecek

(Washington)

2- Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Karaman Merkez İlçe Kongresi'ne katılacak.

(Karaman/ 10.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- ABD ile Türkiye arasında vizelerin askıya alınmasının yansımaları izleniyor

(Washington/Ankara)

2 -Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki gayrimeşru referandumun ardından gelişmeler takip ediliyor

(Erbil)

3- Myanmar'ın Arakan eyaletinde Müslümanlara yönelik şiddet olayları takip ediliyor.

(Myanmar)

4 - Suriye iç savaşındaki gelişmeler izleniyor.

(Şam/İdlib/Hama/Humus/Haseke)

SPOR

1- 53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun beşinci gününde, 166 kilometrelik Selçuk-İzmir etabı koşulacak.

(İzmir/12.40)

2- Süper Lig'in 8. haftasında Kardemir Karabükspor-Kayserispor, Medipol Başakşehir-Aytemiz Alanyaspor, Antalyaspor-Göztepe ve Atiker Konyaspor-Galatasaray maçları yapılacak.

(Karabük/14.00/İstanbul/Antalya/16.30/Konya/19.30)

3- TFF 1. Lig'in 8. haftasında Ümraniyespor-Elazığspor, Balıkesirspor Baltok-Gaziantepspor ve Gazişehir Gaziantep-Akın Çorap Giresunspor karşılaşmaları oynanacak.

(İstanbul/13.00/Balıkesir/15.00/Gaziantep/18.00)

4- Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 2. haftası, Beşiktaş Sompo Japan-Yeşilgiresun Belediyespor, Gaziantep Basketbol-Pınar Karşıyaka, İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Demir İnşaat Büyükçekmece ve Muratbey Uşak-TOFAŞ maçlarına sahne olacak.

(İstanbul/13.00/Gaziantep/15.15/İstanbul/17.00/Uşak/20.15)

5- Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde OGM Ormanspor-Adana ASKİ, Mersin Büyükşehir Belediyespor-Fenerbahçe, Bornova Beckerspor-Galatasaray ve Yakın Doğu Üniversitesi-Çukurova Basketbol karşılaşmaları oynanacak.

(Ankara/Mersin/14.00/İzmir/16.00/İstanbul/16.30)

6- Voleybol Efeler Ligi 5. haftasında Arkas Spor, Afyon Belediye Yüntaş ile karşı karşıya gelecek.

(İzmir/17.00)

7- Beşiktaş Mogaz Erkek Hentbol Takımı, VELUX EHF Şampiyonlar Ligi'nde D Grubu'ndaki beşinci maçında, Ukrayna temsilcisi Motor Zaporozhye ile Kocaeli Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda karşılaşacak.

(Kocaeli/16.00)

8- Hentbol Erkekler EHF Kupası 2. tur rövanş maçında Beykoz Belediyespor, İsveç'in Malmö takımına konuk olacak.

(Malmö/17.00)

9- Hentbol Kadınlar EHF Kupası 2. turunda HC Zalau-Yeni Mahalle Belediyespor ve Kastamonu Belediyespor-Amara Bera Bera maçları oynanacak.

(Zalau/11.30/Kastamonu/15.00)

10- TFF 2 ve 3. Lig'de 8. hafta maçları yapılacak.

11- Hentbol Erkekler Süper Lig'de 5. hafta maçları gerçekleştirilecek.

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında, hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.