Gündem Özeti / 13 Şubat 2018

Gündem Özeti / 13 Şubat 2018

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Ürdün Dostluk Grubu Başkanı Muhammed Abu Setteh'i kabul edecek.

Gündem Özeti / 13 Şubat 2018

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920

1- TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Ürdün Dostluk Grubu Başkanı Muhammed Abu Setteh'i kabul edecek.

(TBMM/15.00)

2- AK Parti, CHP ve MHP'nin Meclis Grup toplantıları düzenlenecek.

(TBMM/11.15/13.30/10.30)

3- Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Suriye'nin Afrin bölgesini işgal eden terör örgütü PYD/PKK'ya yönelik Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin gelişmeler izleniyor.

(İdlib/Azez/Afrin)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Bakanlıkta, SGK ile Ziraat Bankası arasında gerçekleştirilecek "Emeklilik Hakkı Doğmuş Bağ-Kur'lu Esnafa Kredi Sağlanması Protokolü" imza törenine katılacak.

(Ankara/10.30)

2- Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, The Green Park'ta düzenlenecek Kentsel Tasarım Semineri'ne iştirak edecek.

(Ankara/10.00)

3- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "81 İl 81 Anaokulu Projesi Toplu Açılış Töreni" ile Basın Yayın ve Enformasyon Erzincan İl Müdürlüğünün açılışına katılacak.

(Erzincan/15.00/17.00)

4- Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, İtalya'da DEAŞ'la Mücadele Uluslararası Koalisyonu Savunma Bakanları Toplantısı'na katılacak.

(Roma)

5- TBMM'den...

Genel Kurul'da Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşülecek.

Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı ele alınacak.

(TBMM/15.00/15.30)

EKONOMİ

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Antarktika'ya 2. kez bilimsel sefere çıkacak heyeti kabul edecek.

(Ankara/09.30)

2- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Doğu Ekspresi ile Kars-Sarıkamış arasında seyahat edecek, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile Kültür Merkezi'ndeki Tarım Zirvesi'ne katılacak.

(Kars/08.00/09.30)

3- TÜİK, Aralık 2017'ye ilişkin "sanayi ciro endeksi", "kümes hayvancılığı üretimi", "süt ve süt ürünleri üretimi" verilerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

4- Hazine Müsteşarlığınca üç tahvil ihalesi yapılacak.

(Ankara)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kuveyt'te "DEAŞ'la Mücadele Uluslararası Koalisyonu Dışişleri Bakanları Toplantısı"nda konuşma yapacak.

(Kuveyt)

GÜNCEL

1- FETÖ davaları

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan yüksek yargı üyelerinin yargılandığı davaya, Yargıtay 9. Ceza Dairesinde devam edilecek.

(Ankara/09.30)

Darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı belirlenen Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 486 kişinin yargılandığı dava, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde sürecek.

(Ankara/09.30)

Darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili aralarında sözde "yurtta sulh konseyi" üyelerinin de bulunduğu 221 sanığın yargılandığı "çatı" davasının görülmesine Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

(Ankara/09.30)

Darbe girişimini önceden bildikleri iddiasıyla yargılanan Mehmet Altan, Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın yargılandığı dava, Silivri'de sürecek.

(İstanbul/10.00)

Darbe girişimi öncesinde 66. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığında yapılan toplantı ile kalkışma günü tugayda yaşananlar ve burada darbecilerle çatışan Piyade Kurmay Albay Sait Ertürk'ün de aralarında bulunduğu 4 kişinin şehit edilmesine ilişkin 51'i tutuklu, 4'ü firari 132 sanığın yargılanmasına Silivri'de devam edilecek.

(İstanbul/10.00)

Darbe girişimi sırasında Siirt Valiliğini abluka altına almaya çalışan rütbeli askerlerin de aralarında bulunduğu 92'si tutuklu 332 sanığın yargılandığı dava, Siirt Üniversitesi Merkez Yerleşkesi konferans salonunda sürecek.

(Siirt/09.00)

Hatay'da darbe girişimine ilişkin dönemin 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat'ın da aralarında bulunduğu 33'ü tutuklu, 44 sanığın yargılandığı davanın görülmesine 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

(Hatay/09.00)

2- CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun, durdurulan MİT tırları görüntülerini eski Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a ilettiği iddiasına ilişkin, "devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk maksadıyla açıklamak" suçundan istinafta yeniden yargılandığı davaya devam edilecek.

(İstanbul/10.00)

SPOR

1- UEFA Şampiyonlar Ligi'nde son 16 turu, Basel-Manchester City ve Juventus-Tottenham maçlarıyla başlayacak.

(Basel/Torino/22.45)

2- 2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları, Güney Kore'de devam ediyor.

(PyeongChang)

3- Voleybol Erkekler CEV Şampiyonlar Ligi B Grubu 5. maçında Halkbank, deplasmanda Yunanistan temsilcisi PAOK ile karşılaşacak.

(Selanik/20.00)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında, hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

Kaynak: AA