Gündem / 7 Temmuz 2016 - Haberler
Haberi Paylaş

Gündem / 7 Temmuz 2016

AA - Haberler | Güncel
Gündem / 7 Temmuz 2016

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920YASAMA YÜRÜTME SİYASET1- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısında hayatını kaybeden Yasin Öcal'ın ailesini ziyaret edecek, Akdağmadeni'nde bayramlaşmaya katılacak, şehit polis Duha Beker'in ailesine ziyarette bulunacak.

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısında hayatını kaybeden Yasin Öcal'ın ailesini ziyaret edecek, Akdağmadeni'nde bayramlaşmaya katılacak, şehit polis Duha Beker'in ailesine ziyarette bulunacak.

(Yozgat/10.00/11.00/13.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas Kalesi'nde düzenlenecek bayramlaşma törenine katılacak.

(Sivas/14.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Dinar, Sandıklı ve Sinanpaşa ilçelerinde bayramlaşma programlarına iştirak edecek.

(Afyonkarahisar/11.00/14.00/17.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, bir günlük resmi ziyarette bulunacağı Bulgaristan'da mevkidaşı Rosen Plevneliev ve Başbakan Boyko Borisov ile görüşecek.

(Sofya) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te resmi temaslarda bulunan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, muhalefet partilerinin liderleriyle bir araya gelecek.

Kerry, Ukrayna'ya yapacağı resmi ziyarette Devlet Başkanı Petro Poroşenko ve Başbakan Vladimir Groysman ile ayrı ayrı görüşecek.

(Tiflis/Kiev) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- İspanya'nın Pamplona kentinde düzenlenen, insanların boğalarla sokakta koştuğu San Fermin Festivali takip edilecek.

(Pampola) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- Suriye'deki iç savaşla ilgili gelişmeler izleniyor.

(Şam/Halep/Lazkiye/İdlib) (Fotoğraflı-Görüntülü)

SPOR

1- 2016 Rio Olimpiyat Oyunları Elemeleri A Grubu'nda A Milli Erkek Basketbol Takımı, Senegal ile karşılaşacak. B Grubu'nda ise Yeni Zelanda ile Fransa karşı karşıya gelecek.

(Manila/13.30/16.00)

2- 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası ikinci yarı final maçında Almanya ile Fransa karşılaşacak.

(Marsilya/22.00) (Fotoğraflı)

3- Avrupa Atletizm Şampiyonası, Hollanda'da sürüyor.

(Amsterdam)

4- Sezonun üçüncü grand slam tenis turnuvası Wimbledon'ın ana tablo maçları, İngiltere'nin başkenti Londra'da devam ediyor.

(Londra) (Fotoğraflı)

5- Fransa Bisiklet Turu'nun 6. etabı koşulacak.

(Arpajon-Sur-Cere/13.50)

ÖZEL HABER

1- Vergi incelemelerinde mükelleflere online takip imkanı

Maliye Bakanı Naci Ağbal:

"Kamuoyunda vergi incelemesi genelde korkutucu olarak algılanıyor, oysa söz konusu işlemin her aşamasında mükellefin birçok hakkı bulunuyor"

"Mükelleflerimiz hazırladığımız portal ile artık vergi incelemelerinin hangi aşamada olduğunu online olarak anında görebilecek"

"Bu sayede mükelleflerimiz hem şeffaf bir şekilde bilgi sahibi olabilecek hem işleri kolaylaşacak hem de vergi incelemeleri daha etkin ve sağlıklı şekilde sonuçlanabilecek"

(Zeynep Akyıl/Ankara)

2- Bankalar varlık barışı ile rahat nefes alacak

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben:

"Şu anda hükümetin gündeminde yer alan varlık barışının ekonomiye, dolayısıyla bankacılık sektörüne taze kaynak girişi sağlayarak kredi imkanlarını artıracağını tahmin ediyoruz"

"Gelinen noktada, yurt dışı kredilere yönelen bankalarımızın kredi imkanlarını artırabilmeleri için tasarrufların ve öz kaynakların artırılmasının gerekliliği açık"

"Kısa dönemde likidite yeterliliğine ilişkin bankaların fonlama yapısını sağlamlaştırmaya yönelik bir çalışmamız olacak"

(Sümeyye Dalkılınç-Bekir Gürdamar/ İstanbul)

3- TOKİ kalitede referans kuruluş olmayı hedefliyor

TOKİ Başkanı Ergün Turan:

"Yakın bir gelecekte TOKİ'nin sektör içinde hem malzemede hem de işçiliğindeki kalitesiyle referans bir kuruluş olacağına inanıyoruz, bu hedefle çalışıyoruz"

"TOKİ, yapı ve üretim malzemelerinin yanı sıra mimari, mühendislik ve uygulama disiplinleriyle de örnek kuruluş olacak, gayretimiz bunun içindir"

(Zehra Aydın/Ankara)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title