TBMM Başkanı Seçimi Yapılacak

TBMM Başkanı Seçimi Yapılacak

TBMM Genel Kurul'da Meclis başkanı ile Başkanlık Divanı üyelerinin seçimi yapılacak.

TBMM Başkanı Seçimi Yapılacak

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920 

 

 

1- TBMM Başkanı ve Başkanlık Divanı Seçimi

Genel Kurul'da Meclis başkanı ile Başkanlık Divanı üyelerinin seçimi yapılacak. (TBMM/15.00) (Fotoğrafl-Görüntülüı)

2- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşma yapacak ardından TBMM başkanı ile Başkanlık Divanı üyelerinin seçimine katılacak. (TBMM/11.30/15.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- CHP ve BDP, TBMM grupları toplanacak. (TBMM/13.30/12.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

 

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın Lozan'daki temasları takip edilecek. (İsviçre) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Hilton Otel'de Litvanya milli günü resepsiyonuna katılacak. (Ankara/19.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ve beraberindeki heyeti kabul edecek. (Ankara/10.00)  (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- İçişleri Bakanı Muammer Güler, 98. Dönem Kaymakamlık Kura Töreni'ne katılacak. (Ankara/14.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

5- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, MÜSİAD Başkanı Nail Olpak ve beraberindeki heyeti kabul edecek. (Ankara/18.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

 

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor. (Şam/Halep/Beyrut) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Mısır'da, ordunun "halkın taleplerinin 48 saat içinde yerine getirilmesi" çağrısının ardından gelişmeler takip ediliyor. (Kahire/İskenderiye) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Sırbistan Cumhurbaşkanı Tomislav Nikoliç, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serdar Çam'ı kabul edecek.

Çam, Sancak bölgesindeki belediyelere dağıtılmak üzere, TİKA tarafından alınan 7 ambulansın, Novi Pazar'daki teslim  törenine katılacak. (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- Hollanda'da iki hafta önce Fred de Graaf'ın istifasıyla boşalan Senato başkanlığı için seçim yapılacak. 75 üyeli Senato, 4 aday arasından yeni başkanı seçecek. 

 

SPOR

1- FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'na İstanbul ve Gaziantep'te yapılacak 2. tur maçlarıyla devam edilecek. 

İstanbul'da İspanya-Meksika, Nijerya-Uruguay, Gaziantep'te ise Yunanistan-Özbekistan ve Fransa-Türkiye maçları oynanacak. (İstanbul/18.00/21.00/Gaziantep/18.00/21.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2-  Wimbledon Tenis Turnuvası İngiltere'nin başkenti Londra'da sürüyor.  

3- Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası, Makedonya'da başlayacak. (Üsküp) (Fotoğraflı)

 

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında, hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır. - Ankara