Gündem / 12 Ekim 2013

Gündem / 12 Ekim 2013

ANADOLU AJANSI

Gündem / 12 Ekim 2013

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920 

 

1- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ataşehir Anadolu Garajı'nda 758 İETT otobüsünün hizmete alım törenine katılacak.

 - Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu da törende bulunacak. (İstanbul/14.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi'ndeki "Küreselleşme ve Yeni Sol Konferansı"na katılacak. (İstanbul/16.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, IMF-Dünya Bankası yıllık toplantıları ile Uluslararası Finans Enstitüsünün paneline katılacak. (Washington) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, belediye başkanlığı, partisinin il başkanlığı, Sosyal Hizmet Merkezi Binası, Elif Çocuk Evi, İzzet Baysal Huzurevi, Semiha Şakir Spastik Çocuklar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile Bolu TOKİ evlerini ziyaret edip, incelemede bulunacak. (Bolu/11.00/17.45) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış,  Ekonomi ve Dış Politika Araştırma Merkezi (EDAM) 9. Yuvarlak Masa Toplantısı çerçevesinde konuşma yapacak. (Bodrum/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Zonguldak'ta açılış, inceleme ve ziyaretlerde bulunacak. (Zonguldak/10.00/16.00) (Fotoğraflı-Görüntülü) 

5- Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Tekirdağ'ın Çerkezköy ve Çorlu ilçesinde esnafı ziyaret edecek, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası'nda sivil toplum kuruluşları ve iş adamlarıyla bir araya gelecek.

Kırklareli'ye geçecek Müezzinoğlu ve Yazıcı, Lüleburgaz Ticaret Odası ve Borsası yöneticileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelecek, esnafı ziyaret edecek, Dereköy Sınır Kapısı'nda incelemelerde bulunacak.

Yazıcı ve Müezzinoğlu, daha sonra gidecekleri Edirne'de Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda inceleme yapacak. 

(Tekirdağ/Kırklareli/Edirne/09.00/11.00/13.00/14.00/17.00/19.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

6- Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, aktör Russell Crowe'u Mecidiye Köşkü'nde kabul edecek.

(İstanbul/14.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

7- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kelkit'te "Mobil Haberleşme Altyapısı Bulunmayan Yerleşim Yerlerine Mobil Haberleşme Altyapısı Kurulması; İlk Baz İstasyonu Açılışı" törenine katılacak. (Gümüşhane/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

8- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Siyaset ve Liderlik Okulu'nun 9. dönem açılış törenine katılacak. (Ankara/13.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

9- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, Balçova Termal Otel'deki İl Danışma Meclisi Toplantısı ve bayramlaşma törenine katılacak. (İzmir/12.00)

10- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, partisinin il başkanlığı ve Siyaset Akademisi Koordinatörlüğünce düzenlenecek "Siyaset Akademisi 14. Dönem 'Yerel Yönetimler-II' Sertifika Töreni"ne katılacak. (Sakarya/17.30) 

11- CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Ümraniye Hekimbaşı hayvan pazarını ziyaret edecek, daha sonra Ahmet Piriştina Kent Arşivi Müzesi'nin bahçesindeki törende partisine katılanlara rozet takacak. (İstanbul/10.30/İzmir/16.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Mısır'daki siyasi gelişmeler ve darbe karşıtı gösteriler takip ediliyor. (Kahire/İskenderiye) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2-  Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları izleniyor. (Şam/Halep)  (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkanı Ahmed el-Carba'nın Ürdün'deki temasları takip edilecek. (Amman)

GÜNCEL

1- Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Mekke'deki Hac İdare Merkezi'nde basın toplantısı yapacak. (Fotoğraflı-Görüntülü)

SPOR

1- Beko Basketbol Ligi'nde 2013-2014 sezonu 6 maçla başlayacak.

 - Günün en önemli maçında Anadolu Efes ile son şampiyon Galatasaray Liv Hospital, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda 

karşılaşacak. (İstanbul/18.00) (Fotoğraflı)

2- Basketbolda Kadınlar Spor Toto Türkiye Kupası Elemeleri'ne gruplarda ikinci maçlarla devam edilecek. (Sakarya/Bolu/Erzurum/16.00/18.00) (Fotoğraflı)

3- Voleybolda Erkekler Türkiye Kupası grup maçları Ankara ve İzmir'de sona erecek.  (Ankara/13.00/15.00/17.00/19.00 - İzmir/17.00) (Fotoğraflı)

4- Hentbol Erkekler EHF Kupası 2. tur ilk maçında Beşiktaş ile İsviçre'nin Pfadi Winterthur takımları Süleyman Seba Spor Salonu'nda karşılaşacak.(İstanbul/16.00)

5-  FIVB Kadınlar Dünya Kulüplerarası Voleybol Şampiyonası yarı finalinde Vakıfbank, Çin temsilcisi Guangdong Evergrande ile karşı karşıya gelecek. (16.00/Zürih)

6- Hentbol Erkekler Süper Lig'de 5. hafta maçları yapılacak.

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında, hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır. - Ankara