Haberi Paylaş

Yumurtlamaya gelen Caretta Carettayı flaşla böyle rahatsız ettiler

Güncel Haberler

Yumurtlamaya gelen Caretta Carettayı flaşla böyle rahatsız ettiler Karaya çıkan Caretta Caretta yoğun ışık ve flaş karşısında rahatsız olup denize döndü Dünyada nesli koruma altındaki Caretta Carettalardan biri yumurta bırakmak için geldiği sahilde vatandaşların flaş ve ışıklı ilgisi...

Yumurtlamaya gelen Caretta Carettayı flaşla böyle rahatsız ettiler

Karaya çıkan Caretta Caretta yoğun ışık ve flaş karşısında rahatsız olup denize döndü

ANTALYA - Dünyada nesli koruma altındaki Caretta Carettalardan biri yumurta bırakmak için geldiği sahilde vatandaşların flaş ve ışıklı ilgisi karşısında karaya çıkamadan geri döndü.

Nesli koruma altındaki canlılardan Caretta Caretta kaplumbağaları nadirde olsa bu mevsimlerde yumurtlamak için karaya çıkabiliyor. Dün gecede bir Caretta Caretta yumurtlamak için Serik ilçesine bağlı Belek Turizm Merkezi sahiline çıktı. Sudan karaya doğru ilerleyen Caretta Carettayı gören vatandaşlar, kaplumbağanın etrafını çevirdi, flaş açıp, cep telefonu kamerası ile kayıt yaptı. Elini uzatıp kaplumbağaya karşı flaşlı fotoğraf çekilmesi ve yoğun ses üzerine Caretta Caretta yumurtlayamadan suya dönmek zorunda kaldı. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. Uzmanlar bu ayda nadiren de olsa Caretta Carettaların sahile yumurta bırakmak için gelebileceğini belirterek, kesinlikle canlının üzerine ışık tutulmamasını ve rahatsız edilmemesi gerektiğini bildirdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mehmet Demirci - Güncel

Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title