Haber : Yozgat'ta Tipi, 103 Köy Yolunu Kapattı - Haberler

Haberi Paylaş

Yozgat'ta Tipi, 103 Köy Yolunu Kapattı

Yozgat'ta Tipi, 103 Köy Yolunu Kapattı

YOZGAT'ta, etkili olan tipi nedeniyle 103 köy yolu ulaşıma kapandı.

YOZGAT'ta, etkili olan tipi nedeniyle 103 köy yolu ulaşıma kapandı.

Yozgat kent merkezinde, son iki gündür aralıklarla devam eden kar yağışı akşam saatlerinde tipiye dönüştü. Tipi şeklinde devam eden yağış nedeniyle ulaşım aksadı, 103 köy yolu kapandı. Şehir merkezinde, cadde ve sokaklarda kar yığınları oluşurken, sabah erken saatlerde belediye kar mücadele ekipleri 33 iş makinesi ve 350 personelle yol ve kaldırım temizleme çalışmalarına başladı. Kar yağışını sevinçle karşılayan vatandaşlar ise yaşanan kuraklığın ardından kar yağışının gecikmeli de olsa başladığını belirterek, mutluluklarını dile getirdi.

Karla mücadele çalışmalarını takip eden Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün, "Kurak bir dönemden geçiyorduk. Kar yağışı bekleniyordu. Allaha şükürler olsun ki, kar yağdı. Biz Yozgat Belediyesi olarak tüm personel ve ekipmanımızla sahadayız, gerekli karla mücadelemizi veriyoruz. Yeter ki kar yağsın bereket olsun biz her türlü mücadeleyi vermeye hazırız. Şu an yaklaşık olarak 33 araç ve 350 personel ile sahadayız" dedi.

Yozgat il genelinde tipi nedeniyle kapanan 103 köy yolunun ulaşıma açılması için İl Özel İdare Müdürlüğü ekipleri de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. - Yozgat

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title