Haberler

YÖK burslusu Keşmirli öğrencilerden depremzedelere yardım

Abone Ol

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) bursu ile Azad Jammu Keşmir Üniversitesi adına Türkiye'de lisansüstü eğitimlerini sürdüren öğrenciler, Elazığ ve Malatya'daki depremzedeler için bağışta bulundu.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) bursu ile Azad Jammu Keşmir Üniversitesi adına Türkiye'de lisansüstü eğitimlerini sürdüren öğrenciler, Elazığ ve Malatya'daki depremzedeler için bağışta bulundu.

YÖK'ten yapılan açıklamaya göre, Pakistan-Keşmirli 14 öğrenciyi temsilen iki öğrenci, YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi Er'i ziyaret etti.

Öğrenciler, Elazığ ve Malatya'daki depremzedeler için aralarında topladıkları nakdi bağışı AFAD yetkililerine ulaştırmak üzere YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi Er'e teslim etti.

2005 yılında 80 bin kişinin ölümüyle sonuçlanan Keşmir depremi sonrasında Türk halkının yaptığı yardımları unutmadıklarını belirten öğrenciler, Elazığ ve Malatya'daki deprem nedeniyle yaşanan acıları derinden paylaştıklarını ve sembolik de olsa bağışı depremzedelere ulaştırmak istediklerini ifade etti.

Görüşme sonrasında teslim alınan nakdi bağış, AFAD'ın Ziraat Bankasındaki ilgili hesabına aktarıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Malatya Türkiye Elazığ Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

CUMARTESİ GÜNÜ ECZANELER AÇIK MI? 2 Aralık 2023 Eczane çalışma saatleri! Tesla Cybertruck Türkiye fiyatı ne kadar, belli oldu mu? Cybertruck özellikleri neler, içi nasıl? Yalı Çapkını YENİ BÖLÜM (48. BÖLÜM) İZLE! Yalı Çapkını yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title