Haberler

DİYARBAKIR - Yetiştirme yurdunda başlayan resim tutkusunu 45 yıldır devam ettiriyor

Güncelleme:

Diyarbakırlı 52 yaşındaki kütüphane memuru Mehmet Şerif Alpşen, yetiştirme yurdunda başlayan resim tutkusunu 45 yıldır sürdürüyor.

Diyarbakırlı 52 yaşındaki kütüphane memuru Mehmet Şerif Alpşen, yetiştirme yurdunda başlayan resim tutkusunu 45 yıldır sürdürüyor.

Çermik ilçesine bağlı Bintaş köyünde yaşayan ve köyün ilkokulunda kütüphane memuru olarak görev yapan Alpşen, acı dolu yaşamını yaptığı resimlerle gidermeye çalışıyor.

Alpşen, 6 yaşında babasını kan davası nedeniyle kaybetmesi sonucu güvenlik gerekçesiyle kardeşiyle yetiştirme yurduna yerleştirildi. Alpşen, 25 yaşında annesini, 32 yaşında da eşini trafik kazasında kaybetti.

"Benimle ayını kaderi paylaşıyorlar." dediği 2 kızıyla yaşayan Alpşen, karakalemle Selahaddin Eyyubi, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tarihi şahsiyetler ve sevdiği insanların portrelerinin yanı sıra manzara ve tarihi konuları da resmediyor.

"Rahmetli annemin resmini yaptım"

FETÖ'nün darbe girişimine karşı 15 Temmuz gecesi sergilenen kahramanlık destanını anlatan çalışma için emek veren Alpşen, "İlk olarak kömür parçasıyla rahmetli annemin resmini yaptım. Annemin elbisesini, yazmasını, yanında kendimi çizdim. Elinde bir tas su bana verişini çizdim." dedi.

Daha sonra köyüne döndüğünü, annesine kavuştuğunu fakat onu trafik kazasında kaybettiğini anlatan Alpşen, teyzesinin kızıyla evlendiğini, eşinin de Çermik'ten Diyarbakır'a giderken geçirdiği trafik kazasında vefat ettiğini, kızlarının yaralandığını söyledi.

Kalemlerin kendisi için çok değerli olduğunu kaydeden Alpşen, şöyle devam etti:

"Kalem beni, duygularımı anlatıyor. İçimdeki özlem de resimlere yansıyor. Resimlere çoğu zaman duygusallığımdan dolayı ara veriyorum. Bazı resimler 15 gün sürüyor, normal zamanda 2 ya da 3 günde bitiyor. Elimden geldiğince daha güzel resim yapmaya çalışıyorum. Şimdiye kadar 1172 resim yaptım."

Kaynak: AA / Güncel

Mehmet Şerif Haberler

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

Öldüresiye dövüp 'Yolda bulduk' diyerek hastaneye bıraktılar! Talihsiz adam hayatını kaybetti

Öldüresiye dövüp "Yolda bulduk" diyerek hastaneye bıraktılar! Talihsiz adam hayatını kaybetti

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
'Kadını camdan atıyorlar' ihbarına giden polis evde ceset buldu

"Kadını camdan atıyorlar" ihbarına giden polis evde ceset buldu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title