Haberi Paylaş

"Yatan Hasta Sorunu" İçin Üç Bakan Yarın Bir Araya Geliyor

'Yatan Hasta Sorunu' İçin Üç Bakan Yarın Bir Araya Geliyor

Yatan hastaların yaşadığı mağduriyetlerle ilgili şikayetlerin artması üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik yarın Sağlık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve üniversite yetkilileri ile bir araya gelecek. Yatan hastalara ait ilaçların 1 Ocak'tan itibaren hastane eczanelerinden verilmesi uygulamasının hasta mağduriyetlerine yol açması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığını harekete geç...

Yatan hastaların yaşadığı mağduriyetlerle ilgili şikayetlerin artması üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik yarın Sağlık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve üniversite yetkilileri ile bir araya gelecek.

Yatan hastalara ait ilaçların 1 Ocak'tan itibaren hastane eczanelerinden verilmesi uygulamasının hasta mağduriyetlerine yol açması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığını harekete geçirdi. Bakan Faruk Çelik, yarın Sağlık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve üniversite hastanesi yetkilileri ile bir araya gelerek uygulamadaki aksaklıkları masaya yatıracak. Toplantıda hastanelerde yaşanan sıkıntının nedenleri tartışılarak, çözüm yolları aranacak. Uygulama çeşitli çevrelerce eleştirilmiş, hastanelerin altyapısının hazır olmaması nedeniyle hasta mağduriyetlerinin yaşandığına dikkat çekilmişti. (ANKA)

(HLY/NB/ZG)

Kaynak: ANKA / Güncel

Haberler

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Son Dakika Haberleri

title