Haberler

Yaralı şamuaya köy sakinlerinden yardım eli

Güncelleme:

Yaralı şamuaya köy sakinlerinden yardım eli Köpeklerin saldırısına uğrayan şamuayı köy sakinleri yakalayarak DKMP ekiplerine teslim etti Erzincan'da köye inen şamua (çengel boynuzlu dağ keçisi) köpeklerin saldırısına uğradı.

Yaralı şamuaya köy sakinlerinden yardım eli

Köpeklerin saldırısına uğrayan şamuayı köy sakinleri yakalayarak DKMP ekiplerine teslim etti

ERZİNCAN - Erzincan'da köye inen şamua (çengel boynuzlu dağ keçisi) köpeklerin saldırısına uğradı. Yaralı şamua köy sakinleri tarafından kurtarılıp uzun uğraşlar sonucu yakalanarak Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerine tedavi ettirilmesi için teslim edildi.

3300 rakımlı Munzur Dağlarının zirvelerinde yaşayan şamualar pandemi süreciyle birlikte insanlarında doğada çok bulunmamalarından dolayı köylere kadar inmeye başladı. Erzincan'ın Tatlısu köyüne inen bir şamua köpeklerin saldırısına uğradı. Şamuanın saldırıya uğradığını gören köy muhtarı Mustafa Köse köpekleri kovalayarak yaralı hayvanı kurtardı. Şaşkına dönen yaralı şamua sağa sola kaçmaya başladı. Tekrardan köpeklerin saldırısına uğramaması için köy sakinleri seferberlik başlatarak yaralı şamuayı yakalamak için harekete geçti. Uzun uğraşlar sonucu şamua vatandaşlar tarafından yakalandı.

Çok korkan ve ürken şamua DKMP ekiplerine teslim edildi. Kafesli araca konularak Erzincan'a getirilen şamuanın tedavisi için Kars'taki hayvan hastanesine gönderileceği öğrenildi.

Tatlısu köyü muhtarı Mustafa Köse, "Sabah hayvanları otlatmaya çıkardığımda köy yakınlarında tek gezen bir şamuayı gördüm. Aşağıdan köyün hayvanlarıyla gelen köpekler şamuya saldırdı. Köpekleri o bölgeden uzaklaştırarak hayvanı korudum. Yaralı hayvanı uzun uğraşlar sonucu yakalayıp DKMP ekiplerine teslim ettik" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Doğa Koruma ve Milli Parklar Mustafa Köse Erzincan Güncel Haberler

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

KKTC'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis'e 'Bize sataşma' dedim

KKTC'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis'e 'Bize sataşma' dedim

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title