Haberi Paylaş

Xi, Brıcs Ülkelerini İnovasyon ve İşbirliği ile İlerlemeye Çağırdı

Güncel Haberler

Xi, Brıcs Ülkelerini İnovasyon ve İşbirliği ile İlerlemeye Çağırdı

BEİJİNG, 24 Haziran(Xinhua) -- Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping Perşembe günü BRICKS ülkelerini inovasyonda çığır açmayı ve işbirliği potansiyellerini ve canlılığı teşvik etmeyi sürdürmeye çağırdı.

14. BRICS Zirvesi'nde video bağlantısı aracılığıyla konuşan Xi, "Teknoloji tekeli, ablukalar ve engeller yoluyla diğer ülkelerin inovasyonunu ve gelişimini engelleme ve kendi hegemonik statülerini koruma girişimleri başarısızlığa mahkumdur" dedi.

Xi, daha fazla insanın teknolojik başarılara erişmesine olanak vermek için küresel teknoloji yönetimini geliştirme çabalarını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Xi, aralarında Çin'in güneydoğusunda yer alan Fujian eyaletine bağlı Xiamen'de başlatılan Yeni Sanayi Devrimi İnovasyon Merkezi'ne ilişkin BRICS Ortaklığı'nın hızlandırılmış gelişiminin de bulunduğu, bu yıl beş ülkenin endüstriyel politikalarında sinerji oluşturmak amacıyla yeni bir yol açma çabalarında kaydedilen ilerlemeye dikkat çekti.

Xi, inovasyon ve girişimcilik konusundaki işbirliğini geliştirmek amacıyla bir yetenek havuzu oluşturmak için de adımlar atıldığını sözlerine ekledi.

Kaynak: Xinhua / Güncel

Çin Halk Cumhuriyeti Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title