Vitamin Üyeleri Yaz Tatilini Sanatla Renklendirecek - Haberler
Haberi Paylaş

Vitamin Üyeleri Yaz Tatilini Sanatla Renklendirecek

Bültenler - Güncel
Vitamin Üyeleri Yaz Tatilini Sanatla Renklendirecek

Türkiye'nin en kapsamlı ve zengin online eğitim destek hizmeti vitaminegitim, öğrencileri yaz tatilinde de unutmadı.

Türkiye'nin en kapsamlı ve zengin online eğitim destek hizmeti www.vitaminegitim.com, öğrencileri yaz tatilinde de unutmadı. 7-14 yaş aralığındaki Vitamin üyesi öğrencileri, Ağustos ayında "Yaz Sanat Atölyeleri"nde sanatla dolu, eğlenceli bir program bekliyor. Yaz atölyelerinde öğrenciler tiyatro, müzik, resim, heykel, fotoğraf, edebiyat ve mimarlık alanlarında hazırlanan eğitim programlarına, Vitamin avantajıyla katılabilecek.

Yüzde 100 Türk Telekom iştiraki Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri AŞ, yoğun geçen eğitim-öğretim yılı sonrasında öğrencilerin yaz tatillerini sanatla renklendirebileceği yeni bir kampanya başlattı. 10 yılı aşkın bir süredir sayıları milyonu aşan ilköğretim ve lise öğrencilerine zengin bir öğrenme ortamı sunan Vitamin, üyelerine, İstanbul Modern ve Sakıp Sabancı Müzesi'nde düzenlenen "Yaz Sanat Atölyeleri"ndeki eğitim programlarına indirimli olarak katılma avantajı sunuyor.

Hazırlanan kampanya kapsamında, İstanbul Modern Yaz Sanat Atölyeleri'nde öğrencileri, sanatla iç içe, hayal güçleri ile yaratıcılıklarını kullanacakları bir program bekliyor. 7-12 yaş aralığındaki tüm Vitamin üyeleri, 31 Ağustos'a kadar İstanbul Modern Yaz Sanat Atölyeleri'nde resim, heykel, fotoğraf, animasyon, yerleştirme ve performans gibi disiplinlerin yanı sıra edebiyat ve mimarlık alanlarını da içeren uygulamalara katılabilecek.

İstanbul Modern Yaz Sanat Atölyeleri'nde çocuklar, oyun çadırları kuracak, şato maketleri boyayacak, ayakkabılar tasarlayacak, masallardan yola çıkarak tiyatro oyunları sahneleyecekler. İstanbul Modern'in kütüphanesinde yaptıkları çalışmalarla, ortak resimler de yapacak olan çocuklar, yaşam biçimlerinin farklı mekanları nasıl belirlediğini, İstanbul Modern'in koleksiyonunda yer alan sanat eserlerini inceleyerek, araştırarak müze tasarımları geliştirecekler.

Aydınlatma aksesuarları, kostümler, takılar, kuklalar, gölge oyunları ve heykellerle keyifli bir yaz tatili yaşayacak olar çocuklar, masallardaki şatolardan yola çıkarak, ülkemizdeki sarayların tarihini ve mimari yapılarını öğrenecekler. Ayrıca, James Matthew Barrie'nin "Peter Pan" adlı kitabında geçen "Düşler Ülkesi"nin bir maketini de yapacak olan çocuklar, Jules Verne'in "Denizler Altında 20.000 Fersah" isimli bilim kurgu romanından yola çıkarak dev deniz canavarları ve hayali balık heykelleri yaratacaklar. Umberto Eco'nun "Cecü'nün Yer Cüceleri" adlı masalının okunduğu atölye çalışmasında ise, doğal yaşam ile ilişkilerini inceleyecek olan öğrenciler, 0212 334 73 41 ya da 0212 334 73 52 no'lu telefonları arayıp, Vitamin'in verdiği şifre ile kayıt yaptırarak kampanyadan yararlanabilecek.

Akbank'ın eğitim sponsorluğunda düzenlenen Sakıp Sabancı Müzesi Yaz Atölyeleri'nde ise, 8-14 yaş aralığındaki öğrenciler, 17 Ağustos'a kadar sanatsal ve kültürel bir yolculuğa çıkacak. Yüksek Mimar Zeynep Akın Dursun ile kendi odalarını yeniden tasarlamayı deneyimleyecek olan öğrenciler, duygu, düşünce ve hayal güçlerini dans tiyatrosuyla harekete geçirecek. Çocukların sesleri ve enstrümanları tanıyacağı atölye çalışmalarının yer aldığı programda, etnik bir enstrüman tasarımı ve ses kayıt çalışmaları da yapılacak. Öğrenciler, ayrıca bir doğa sporu olan "orienteering" ile her türlü arazide harita ve pusula yardımı ile yönlerini bulup, analitik düşünme becerilerini güçlendirecek. Vitamin üyelerinin, kampanyadan yararlanabilmek için http://supay.sabanciuniv.edu/ssm-egitim/index.php adresindeki üyelik formunu doldurmaları ve Vitamin'in verdiği şifreyi "Hediye Çeki" alanına yazmaları yeterli olacak.

Bültenler / Güncel

Türk Telekom İstanbul Türkiye Güncel Haberler

title