Vatandaşlar Şarköy Meydanı'nda Yağmur Duası İçin Buluştu - Haberler
Haberi Paylaş

Vatandaşlar Şarköy Meydanı'nda Yağmur Duası İçin Buluştu

İhlas Haber Ajansı - Güncel
Vatandaşlar Şarköy Meydanı'nda Yağmur Duası İçin Buluştu

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde yaşanan su sıkıntısı nedeniyle onlarca vatandaş şehir meydanında yağmur duası için buluştu.

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde yaşanan su sıkıntısı nedeniyle onlarca vatandaş şehir meydanında yağmur duası için buluştu.

Havaların mevsim normallerinin aksine kurak gitmesi sebebiyle Şarköy ve bölgesine su getiren derelerin kurumasından dolayı Ak Parti Şarköy İlçe Teşkilatı, yağmur duası düzenledi.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen yağmur duası, Şarköy Müftüsü Arif Yeşiloğlu'nun konuşmasıyla başladı. Yeşiloğlu, yaptığı konuşmasında meydanda yağmur duası için toplandıklarını ifade ederek, "Bu meydanı bize tahsis eden bu yağmur duasını yapmamıza vesile olan, bu organizasyonu gerçekleştiren, işini gücünü bırakıp buraya toplanan herkesi tebrik ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Allah'a Rabbimize yalvarmak dua etmek için buraya toplanmamıza vesile olan herkese teşekkür ediyorum. Burada yağmur duası için toplandık. Bu dinimizde geleneğimizde olan bir husustur. Sevgili Peygamberimiz böyle buyuruyor: "Dua ibadetin ta kendisidir." Biz aynı zamanda ibadet etmek için burada toplandık. Sevgili Peygamberimiz kuraklık olduğunda kendisine müracaat olduğunda ellerini açmış Allah'a yalvarmıştır" dedi.

Çarsı Camii İmamı Alişah Can ve Kebir Camii İmamı İbrahim Baran tarafından Kur'an okunmasının ardından Şarköy Müftüsü Arif Yeşiloğlu tarafından yağmur duası okundu.

Ak Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Yel, Ak Parti Mürefte Belediye Başkanı İlhan Koçer ve Şarköy halkının katımlıyla yapılan yağmur duasının ardından Ak Parti Şarköy İlçe Başkanlığı tarafından pilav ayran dağıtıldı. - TEKİRDAĞ

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Ak Parti, Tekirdağ, Şarköy, Politika, Güncel, Haberler

title