Haberler

Son dakika haberi: Van Gölü Belediyeler Birliği toplantısı Tatvan'da yapıldı

Güncelleme:

Gelen son dakika haberine göre Bitlis'in Tatvan ilçesinde, Van Gölü Belediyeler Birliği istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Bitlis'in Tatvan ilçesinde, Van Gölü Belediyeler Birliği istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Tatvan Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban, Hizan Belediye Başkanı Cezail Aktaş, Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer, Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış ile Yolalan Belediye Başkanı Kerem Çabuk ve bazı kurum amirleri katıldı.

Göl kıyısındaki yerleşim alanlarının yer aldığı video izlendikten sonra belediye başkanları birer konuşma yaptı.

Van Gölü'nün temiz tutulması, bölge turizminin geliştirilmesi, tarihi varlıkların korunması ve tanıtılması konularının ele alındığı toplantıda, Van Gölü Belediyeler Birliği'nin kurulması için anlaşmaya varıldı.

Toplantının ardından gazetecilere açıklamada bulunan Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, amaçlarının Van Gölü çevresindeki belediyelerle beraber birlik kurmak olduğunu söyledi.

Bu nedenle Bitlis ve Van illerindeki belediye başkanlarıyla bir araya geldiklerini ifade eden Geylani, şunları kaydetti:

"Toplantıda yerleşim alanlarındaki ortak sorunları ve çalışmaları değerlendirdik. Bu istişare toplantısında Bitlis ve Van illerindeki belediyeleri kapsayan Van Gölü Belediyeler Birliği'ni kurmak için işbirliği kararı aldık. İkinci toplantıyı Van'da düzenlemeyi ve birliği kurmayı planlıyoruz. Bitlis ve Van sınırları içinde yer alan Van Gölü, ülkemiz için çok önemli bir değerdir ve gölün korunması, en temiz haliyle gelecek nesillere bırakılması bizim için çok önemlidir."

Edremit Belediye Başkanı İsmail Say ise, "Toplantıdaki amacımız, Van Gölü çevresindeki belediyelerin bir araya gelerek birlikte hareket edip, Van Gölü Belediyeler Birliği'nin kurulmasıydı. Yaptığımız istişare sonucunda belediyelerin birlik ve beraberlik içerisinde daha etkili çalışmalar yapabilmeleri amacıyla Van Gölü Belediyeler Birliği'nin kurulmasını yönünde tavsiye kararı aldık. Bununla ilgili alt komisyonları kurmak ve mevzuat çalışmalarını yapmak üzere ilgili arkadaşlar görevlendirildi. Van Gölü ve Van Gölü Havzası'nın geleceğine katkıda bulunacak Van Gölü Belediyeler Birliği'nin kurulması için ilk adımları atan tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum, bölgemize hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu.

Kaynak: AA / Güncel

Van Gölü Bitlis Tatvan Van Güncel Haberler Son Dakika

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

TFF'nin yeni yönetiminde deprem! Bayram Saral seçimden 5 gün sonra görevinden istifa etti

TFF'nin yeni yönetiminde deprem! Bayram Saral seçimden 5 gün sonra görevinden istifa etti

ABD Gizli Servis Direktörü, Trump'a yönelik suikast girişimi nedeniyle istifa etti

ABD Gizli Servis Direktörü, Trump'a yönelik suikast girişimi nedeniyle istifa etti

Bakmadan Geçme

D Smart GO TV'den nasıl izlenir? D Smart GO televizyonda var mı, nereden izlenir? D Smart GO aynı anda kaç kişi kullanabilir? Digitürk D Smart Go kaçıncı kanalda? D Smart hangi platformda, D Smart GO nasıl izlenir, frekansı ne? 23-24 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 23-24 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Maltepe, Üsküdar, Başakşehir 23-24 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Tatyana Ozolina öldü mü? Tatyana Ozolina kimdir? Tatyana Ozolina neden öldü? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bergama, Buca, Çeşme 23-24 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Oğuzeli, Araban 23-24 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Ceyhan, Kozan, İmamoğlu 23-24 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Ereğli, Meram, Akşehir 23-24 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Osmangazi, Nilüfer 23-24 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! 2024 KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS B Grubu Genel Kültür ve Yetenek sınavı sonuçları hangi tarihte belli olacak? ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Korkuteli, Gazipaşa, Finike 23-24 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! Hortum nedir, nasıl oluşur? Karada ve denizde hortum oluşur mu?
AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title