Haberi Paylaş

Vali Okay Memiş öğrenci yurtlarını denetledi

Güncel Haberler

Vali Okay Memiş öğrenci yurtlarını denetlediERZURUM Erzurum Valisi Okay Memiş, Atatürk Üniversitesi Yerleşkesinde yer alan Merkez Kız Yurtları Kampüsündeki Nene Hatun Kız Yurdunda incelemelerde bulundu.

Vali Okay Memiş öğrenci yurtlarını denetledi

ERZURUM Erzurum Valisi Okay Memiş, Atatürk Üniversitesi Yerleşkesinde yer alan Merkez Kız Yurtları Kampüsündeki Nene Hatun Kız Yurdunda incelemelerde bulundu.

Gençlik Spor İl Müdürü Birdal Öztürk ve yurt müdürleri ile birlikte yurt binalarını gezen Vali Okay Memiş hazırlıkları yerinde inceledi.

İncelemelerinin ardından açıklamalarda bulunan Vali Okay Memiş, "Bildiğiniz üzere 2022-2023 eğitim-öğretim yılına bu hafta içerisi başlayacağız. Üniversitelerimize bağlı yurtlarımızı bugün gezdik. Şunu memnuniyetle ifade etmek isterim ki Erzurum'da üniversite öğrencilerimizin herhangi bir yurt problem bulunmamaktadır. Erzurum bu anlamda Türkiye'nin şanslı illerinden birisi. Aynı zamanda üniversite kentiyiz aslında, hem Atatürk Üniversitesi, hem de Erzurum Teknik Üniversitesi'nde 80 bine yakın üniversite öğrencimiz var. Bizim toplamda özel yurtlarla ve KYK yurtlarıyla beraber yaklaşık 25 bin kapasiteye sahip öğrenci yurdumuz var. Bu kapasitenin neredeyse yüzde 80'i dolmuş durumda. Bu bizim için sevindirici bir rakam. Yaklaşık 3 bin civarında da artı kapasitemiz var. İlçelerimizde de tedbirimizi aldık. Sadece 20 ilçemizden sadece 3 tanesinde yedeklerde kalan öğrencilerimiz var, onları da kaymakam arkadaşlarımızla, oradaki belediye başkanlarımızla, gençlik spor il müdürlüğümüzle yaptığımız toplantılar neticesinde kamu misafir hanelerini planladık. Hiçbirisi boşta kalmayacak" diye konuştu.

İnşaat halindeki yurt binasında da incelemeler yapan Vali Memiş, "Artık öğrencilerimizin konforu için çalışmalar yapıyoruz, yani 11-12 kişi kalırken 5-6 kişinin kalabileceği odalara dönüştürüyoruz ve her odanın içerisine tuvaleti, banyosu olacak şekilde bir çalışma yapıyoruz" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / M. Ertuğrul Polat - Güncel

Atatürk Üniversitesi Nene Hatun Okay Memiş Erzurum Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title