Ünlülerden SGDD-ASAM'ın 25. yaşını kutlama mesajları geldi - Haberler
Haberi Paylaş

Ünlülerden SGDD-ASAM'ın 25. yaşını kutlama mesajları geldi

İhlas Haber Ajansı - Mustafa Cenik - Güncel
 - Güncelleme:

Ünlülerden SGDD-ASAM'ın 25. yaşını kutlama mesajları geldi 25. Yaşını kutlayan Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği'ne sanat ve medya dünyasının ünlü isimlerinden özel kutlama mesajları geldi.

Ünlülerden SGDD-ASAM'ın 25. yaşını kutlama mesajları geldi

ANKARA - 25. Yaşını kutlayan Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği'ne sanat ve medya dünyasının ünlü isimlerinden özel kutlama mesajları geldi.

30'dan fazla ilde, 60 ofis ve 1400 çalışanı ile faaliyet gösteren SGDD-ASAM'ın 25. yılı için mesaj gönderen isimler arasında gazeteci Coşkun Aral, Jülide Ateş, Saynur Tezel ve piyanist Gülsin Önay da yer aldı.

Atina ve Brüksel'de yurtdışı temsilcilikleri bulunan SGDD-ASAM'ın kuruluş yıl dönümünde mesaj gönderen ünlü simalar arasında tiyatro, sinema ve dizi oyuncuları Erkan Can, Meltem Yılmazkaya, Ali Pınar, Kemal Başar, Rojda Demirer, Kemal Uçar, Mehmet Atay, Tayfun Erarslan ve Berna Laçin de var.

"Misafir" filmiyle mültecilerin sorunlarına dikkat çeken Andaç Haznedaroğlu da kutlama mesajı gönderen bir diğer isim oldu. Kolektif İstanbul müzik grubundan Aslı Doğan Laniepce ve Richard Laniepce ile müzisyen Meltem Taşkıran, Vedat Sakman ve Eser Taşkıran da mesajlarıyla SGDD- ASAM'ın 25. Yıl dönümünü kutladı.

Birleşmiş Milletler kuruluşları ve Avrupa Birliği ile projeler yürüten ve kamu kurumları ile iş birliği yapan, göç alanında Türkiye'de düzenlediği etkinliklerle öne çıkan SGDD-ASAM 2008 yılından bu yana binlerce Türk ve mülteci kadını 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Kapadokya'da bir araya getiren dernek, 23 Nisan'larda da binlerce çocuğun bayramı tam bir şenlik havasında kutlamasını sağlıyor.

Suriye iç savaşının başlaması ve ilerleyen yıllarda Türkiye'nin en büyük sığınmacı ve mülteci nüfusunu barındırmasıyla birlikte çalışmalarını daha da arttıran SGDD-ASAM, sığınmacı ve mültecilere koruma, sosyal ve hukuki danışmanlık ile psikososyal destek sunuyor.

İhlas Haber Ajansı / Mustafa Cenik - Güncel

Brüksel, Mülteci, Atina, Medya, Güncel, Haberler

title