Haberler

Turşular Kuruldu, Engelliler Mutlu Oldu

Çocukların tüketim değil üretim toplumu bilinciyle yetişmesine katkı sunması amacıyla Keçiören Belediyesine bağlı Bağlum’daki Doğal Yaşam Alanını ziyaret eden engelli çocuklar turşu yaptı.

Çocukların tüketim değil üretim toplumu bilinciyle yetişmesine katkı sunması amacıyla Keçiören Belediyesine bağlı Bağlum'daki Doğal Yaşam Alanını ziyaret eden engelli çocuklar turşu yaptı.

"Engelli dostu" Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak tarafından 2010 yılında kurulan Engelli Danışma Merkezinden hizmet alan çocuklar Bağlum'daki Doğal Yaşam Alanında mutfak atölyesi etkinliğine katılarak turşu yapımını öğrendi. Engelliler ve aileleri kışa hazırlık için turşu yapmanın inceliklerini öğrenirken, hazırlanan malzemeleri titizlikle kavanozlara doldurdular. Hem üretime teşvik eden hem de günlük yaşam becerisi kazandıran etkinlikle kavanozun kapağını sıkıca kapatan çocuklar, turşunun tadını sabırsızlıkla beklediklerini de ifade etti.

Turşularını kurduktan sonra bisküvili pasta yapan çocuklar daha sonra bu pastaları anne ve babalarına tattırdı.

Başkan Ak'a teşekkür

Çevre bilinci kazanan, doğanın içinde bir gün geçiren ve Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'a teşekkür eden çocuklar, salıncaklarda sallanarak kıştan önceki güneşli bir günün keyfini çıkardı.

Uygulama alanında çocukların hem birlikte zaman geçirip hem de doğayı yaşayarak öğrendiklerine vurgu yapan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Şehrin karmaşasından uzakta eğitmenleri eşliğinde yeni beceriler kazanmasına aracılık eden yaşam alanımızda çocuklar temiz hava alarak yaşadığı dünyayı tanıma ve yediği besinlerin üretimine tanıklık etme imkanı buluyorlar" dedi.

Ak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "engellilerin hayata katılmaları için devrim niteliğinde adımlar attık" cümlesini de hatırlatarak, "Engellilerin aile yaşamından, kent yaşamına, istihdamından sosyal güvenliğine, kadar her konuda düzenlemeler getirerek fırsat eşitliği imkanı sunma gayretindeyiz. Engelli Danışma Merkezimizle engelli vatandaşlarımız ve ailelerine yönelik bilgilendirme, rehberlik, yönlendirme ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. 8 bin 23 kişi bu hizmetlerimizden faydalandı. Engelli nakil araçlarımız ile hastane, banka gibi günlük işlerini yapmalarında kolaylık sağlıyoruz" bilgisini paylaştı. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Mustafa Ak Keçiören Bağlum Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title