Türkiyenin En Büyük Metal Madeninde Grevin 2.günü - Haberler
Haberi Paylaş

Türkiyenin En Büyük Metal Madeninde Grevin 2.günü

İhlas Haber Ajansı - Güncel
Türkiyenin En Büyük Metal Madeninde Grevin 2.günü

Türkiye’nin en büyük metal madeni olan Çayeli Bakır İşletmeleri’nde, iş veren ve Maden İş Sendikası arasında süren toplu iş sözleşmeleri görüşmelerinde anlaşmaya varılamamasının ardından alınan grev kararın bugün 2. güne girdi.

Türkiye'nin en büyük metal madeni olan Çayeli Bakır İşletmeleri'nde, iş veren ve Maden İş Sendikası arasında süren toplu iş sözleşmeleri görüşmelerinde anlaşmaya varılamamasının ardından alınan grev kararın bugün 2. güne girdi.

Çayeli Bakır İşletmeleri'nde çalışan 320 işçinin bağlı bulunduğu Türkiye Maden İş Sendikası arasında uzun bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde, iş verinin sıfır zam ısrarı dolayısı ile dün greve başlayan işçiler, işletmenin girişinde grev çadırı kurdu.

İşçilerin grev kararını almaları ardından, grev çadırındaki işçileri ziyaret eden AK Parti Rize Milletvekili adayı Hikmet Ayar, Çayeli Belediye Başkanı Dr. Atilla Esmen, ve belde başkanları işçilerle sohbet ederek Çayeli Bakır İşletmeleri Genel Müdürü Iain Anderson ve yöneticiler ile toplantı gerçekleştirdiler.

Grev çadırını ziyaret eden Madenli Belediye Başkanı Necip Yazıcı konunun bir an önce tatlıya bağlanması temennisinde bulunarak, "İçerisinde bulunduğunuz grev durumu inşallah en kısa zamanda tatlıya bağlanır. Bu vesile ile de işçi kardeşlerimiz işinin başına döner. Temennilerimiz bu yöndedir. Bu süreçte işçi kardeşlerimin daima yanında olduğumu belirtmek istiyorum" dedi. - RİZE

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Çayeli Bakır Maden İş Türkiye Politika Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title