Haber : Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi Yeni Yönetimi Belirlendi - Haberler

Haberi Paylaş

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi Yeni Yönetimi Belirlendi

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi Yeni Yönetimi Belirlendi

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi, 4 Ocak Cumartesi günü yaptığı 11. Olağan Genel Kurulu ile yeni yönetim ve denetim kurullarını belirledi.

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi, 4 Ocak Cumartesi günü yaptığı 11. Olağan Genel Kurulu ile yeni yönetim ve denetim kurullarını belirledi. Yaklaşık 119 üyenin katıldığı Hüseyin Öztürk'ün oluşturduğu listenin kazandığı Olağan Genel Kurul, karşılıklı kardeşlik ve nezaket çerçevesinde demokratik bir ortamda gerçekleşti. TYB Şeref Başkanı D. Mehmet Doğan'ın açılış konuşmasıyla başlayan genel kurul, divan heyetinin seçilmesi ve faaliyet, bütçe ve denetim raporlarının okunup ibra edilmesiyle devam etti. Ardından yeni yönetimi belirleyecek seçimlere geçildi.

TYB İstanbul Şubesi'nin gelecek iki yılında söz sahibi olacak olan yönetim kurulunun seçildiği kongrede iki liste yarıştı. Hüseyin Öztürk ve Süleyman Doğan'ın listelerinin yarıştığı kongrede, Hüseyin Öztürk'ün listesi 82 oy, Süleyman Doğan'ın listesi ise 30 oy aldı.

Kongre, yeni yönetim kurulunu temsilen Hüseyin Öztürk'ün; Türkiye Yazarlar Birliği'nde yeni bir dönem başladığı, bu dönemde kurumun profesyonel bir anlayışla yönetileceği açıklaması ve TYB Şeref Başkanı D. Mehmet Doğan'ın teşekkür konuşmalarıyla sona erdi.

2014-2016 döneminde iş başında olacak olan TYB İstanbul Şubesi yeni yönetim ve denetim kurulları şu isimlerden oluştu.

YÖNETİM KURULU ASİL LİSTE

Hüseyin Öztürk, Prof. Ergün Yıldırım, Mehmet Davut Göksu, Belkıs İbrahimhakkıoğlu, Hüseyin Akın, Bünyamin Yılmaz, Muzaffer Doğan, İrfan Çalışan, Mahmut Bıyıklı

YEDEK LİSTE

Şeref Akbaba, Yavuz Selim Kurt, Mustafa Topaloğlu, Yusuf Dursun, Hasan Güneş, Demirhan Kadıoğlu, Selvigül Şahin, Adem Turan, Müjdat Uluçam, Cesur Küçük

DENETLEME KURULU

Nevzat Bayhan, Muhsin Öztürk, Yaşar Şadoğlu

DENETLEME YEDEK

Mehmet Fadıl Geylani, Selahattin Aydar, Ercan Yılmaz - İSTANBUL

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Hüseyin Öztürk Mehmet Doğan İstanbul Türkiye Politika Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title