Türkiye Şehitlerini Anıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Türkiye Şehitlerini Anıyor

İhlas Haber Ajansı - Güncel
Türkiye Şehitlerini Anıyor

Genelkurmay Başkanlığı tarafından düzenlenen “Türkiye Şehitlerini Anıyor” etkinliği kapsamında Birinci Dünya Savaşı şehitlerinden Er Ahmet oğlu Mehmetali ve Er Mehmet oğlu Ahmet anıldı.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından düzenlenen "Türkiye Şehitlerini Anıyor" etkinliği kapsamında Birinci Dünya Savaşı şehitlerinden Er Ahmet oğlu Mehmetali ve Er Mehmet oğlu Ahmet anıldı.

Aziz şehitleri yad etmek için Genelkurmay Başkanlığı tarafından başlatılan "Türkiye Şehitlerini Anıyor" etkinliği kapsamında Harbiye Askeri Müzesi ve Kültür Komutanlığı'nda Birinci Dünya Savaşı şehitlerinden Er Ahmet oğlu Mehmetali ve Er Mehmet oğlu Ahmet anıldı. Etkinliğin başında Çanakkale'de şehit düşen Er Hafız Ali'nin oğlu Hüseyin Dede'nin sözlerini aktaran Albay Erhan Altunok'un, "Benim biricik anam her sokağa çıkışta ya da her nereye giderse gitsin bana derdi ki; 'Oğlum ben pazara gidiyorum. Baban gelirse beni hemen çağır ha. Oğlum ben teyzene gidiyorum. Baban gelirse beni hemen çağır ha. Oğlum ben komşuya kadar gidiyorum. Baban gelirse beni hemen çağır ha' velakin anam babacığımı bekledi durdu" sözleri salonda duygusal anlar yaşattı.

Hüseyin Dede'nin annesinin ölüm döşeğindeyken söylediklerini de salondaki misafirlere aktaran Altunok, "Anam birden kapıya doğru döndü, gülümsedi ve belli belirsiz bir sesle, 'Hoş geldin bey, hoş geldin gözümün nuru, evimin direği, yiğidim hoş geldin' dedi" şeklinde konuştu.

Altınoluk, şehit Er Ahmet oğlu Mehmet Ali ve şehit Er Mehmet oğlu Ahmet'i salondakilere tanıttı. Altınoluk'un ardından kürsüye gelen şehit Er Ahmet oğlu Mehmetali'nin torunu Mehmet Dereli, gözyaşları içerisinde, "Kötü iz bırakmak çok kolay. Herkes yapabilir. Ama asil olan vatana, millete, çevreye, topluma olumlu, yapıcı iz bırakabilmektir" diye konuştu. - ANKARA

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Genelkurmay Başkanlığı Altınoluk Harbiye Türkiye Politika Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title