Türkiye Satranç Şampiyonası Sona Erdi - Haberler
Haberi Paylaş

Türkiye Satranç Şampiyonası Sona Erdi

AA - Güncel

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) ve Süleymanpaşa Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen 2017 Türkiye Satranç Şampiyonası, Tekirdağ'da sona erdi.

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) ve Süleymanpaşa Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen 2017 Türkiye Satranç Şampiyonası, Tekirdağ'da sona erdi.

Kentteki bir otelde eski milli satrançcı Prof. Dr. Sıracettin Bilyap anısına düzenlenen organizasyonda, 12 sporcu mücadele etti.

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, kapanış töreninde yaptığı konuşmada, sadece Tekirdağ'ın değil Trakya bölgesinin satrança gönül veren bir bölge olduğunu ifade ederek, "Bu yıl turnuvanın eski milli satranççı Prof. Dr. Sıracettin Bilyap anısına düzenlenmesinden dolayı çok mutluyuz. Bundan sonra her yıl şampiyonayı, Türkiye şampiyonları anısına yapacağız. 10 gün süren bu şampiyona çok güzel bir maraton oldu." ifadelerini kullandı.

Tulay, Süleymanpaşa Belediyesinin organizasyonun yapılmasında çok büyük katkıları olduğunu dile getirerek, federasyona verilecek desteklerle satrancın daha da güzel yerlere geleceğini aktardı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat da Türkiye Satranç Federasyonu'nun kendilerine güvenmesinden dolayı gurur duyduklarını belirterek, "Önümüzdeki senelerde organizasyonlar devam edecek. Satranç federasyonumuzun destekleriyle daha da iyi şampiyonlar düzenleyeceğiz." diye konuştu.

Eşkinat, 2019 Avrupa Kadınlar Şampiyonasını Rodosto Cup'ı da düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.

Şampiyonada 11 turun sonunda, Mustafa Yılmaz, Türkiye şampiyonu olurken, Oğulcan Kanalpmaz ikinciliği, Efe Mert Kılıç ise üçüncülüğü elde etti.

Kapanış töreninin sonunda şampiyon olan ve dereceye giren sporculara madalya, kupa ve para ödülleri verildi.

AA / Güncel

Trakya Bölgesi, Süleymanpaşa, Tekirdağ, Türkiye, Politika, Güncel, Haberler

title