Haberler

Türk Pakistan Dostluğunun Simgesi Ersin Faikzade

Abone Ol

Küresel Barış Elçisi ve Ekselans ünvanlı uluslararası yardım gönüllüsü Ersin Faikzade 6. Kez Pakistan İslam Cumhuriyeti'nin Onur Konuğu oldu ve Türk Pakistan Dostluğunun Simgesi olarak adından söz ettirdi.

Küresel Barış Elçisi Ersin Faikzade, aralarında büyük bir bağ ile manevi babası olarak bilinen Pakistan'ın uluslararası saygın ismi ve en değerli profesörü olan Malik Hussein Mubbashar'ın vefatı üzerine, Pakistan'a giderek, resmi onur konuğu olarak ağırlandı.

Ersin Faikzade; 10 Ağustos 2020 tarihinde vefat eden Manevi babası Pakistan'ın en büyük bilim insanlarından Prof. Dr. Malik Hussein Mubbashar'ı Lahore şehrindeki kabrine giderek ziyarette bulundu. Dünyayı etkisi altına alan corona sürecinde gerekli tüm önlem ve tedbirleri alan ve ahde vefa örneği gösteren Faikzade, değerli Malik Hussein Mubbashar'ın kabrinde "bana kattığı insani değerleri, öğütleri ile binlerce insanın kalbinde daima yaşayacak bir öğretmendi, o bir bilim insanı ve rehberdi." diyerek şükranlarını ve sonsuz saygısını bir kez daha gösterdi.

İslam Cumhuriyeti ülkelerinde ilgi gören ve ihtişamlı karşılama ile taçlandırılan Küresel Barış Elçisi Ersin Faikzade, Pakistan ziyaretinde görkemli protokol karşılaması, Malik Hussein Mubbashar'ın anma töreni, Ulusal Sanat Konseyinde Devlet Protokollerinin katıldığı konseri ve devlet televizyonlarında verdiği anma konseri ile sevenlerinden büyük övgü ve tam not aldı.Büyükelçilerin, ülke dış temsilcilerinin ve ülkenin önde gelen isimlerinin ilgi odağı olan Ersin Faikzade için dev bir orkestra kuruldu. Sahnede Urdu ve Türkçe şarkılar seslendiren sanatçı Pakistan'da kendisi ve Türk halkı için kıymetli anlar biriktirdi.

Küresel Barış Elçisi Ersin Faikzade'ye Pakistan ziyaretinde başta ülkenin Başbakan'ı Imran Khan'ın olan yakınlığı, tüm diplomatların Anma Töreninde olması ve Pakistan halkının da bu konudaki duyarlılığı ile ülkemiz ve Pakistan'ın dostluk sembolü olarak eşsiz bir ana şahitlik ettiğinin verdiği bir gurur oldu.

Bunun yanı sıra;ünlü Bollywood oyuncusu, ülkenin süper starı ve Faikzade çok yakın dostu Imran Abbas Naqvi ile buluşarak, Güney Asya ve Türkiye sinema sektörüne yönelik projelerinin çok yakında seyircisi ile buluşacağı müjdesini verdi.

Küresel Barış Elçisi ve sanatçı Ersin Faikzade'nin, Bollywood oyuncusu ve süper star Imran Abbas Naqvi ile Pakistan'daki ses getiren buluşması, medyanın ilgi odağı oldu. İkili genç fanlarından oluşan bir kitle ile sevenleri ile buluştu.Pakistan'da büyük ilgi gören Ersin Faikzade ülkenin en önde gelen haber kanallarında projelerinden bahsederek, dikkatleri üzerine çekti.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Pakistan İslam Türk Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

6 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 6 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 6 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 6 Aralık 2023 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 6 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 6 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 6 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Uludağ Gazoz hangi ülkenin markası, kimin malı? 6 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? ZTK kura çekimi ne zaman? Ziraat Türkiye Kupası 5. tur eleme maçları kura çekimi ne zaman yapılacak? Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkarsa ne kadar kazanacak, ne kadar gelir elde edecek? Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi maçı ne zaman? Kopenhag Galatasaray maçı bu hafta mı haftaya mı ne zaman?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title