Türk Doktorların Arnavutluk'ta Tarihe Geçen Büyük Başarısı - Haberler
Haberi Paylaş

Türk Doktorların Arnavutluk'ta Tarihe Geçen Büyük Başarısı

İhlas Haber Ajansı - Güncel
Türk Doktorların Arnavutluk'ta Tarihe Geçen Büyük Başarısı

4 Türk Doktor, Arnavutluk Tarihindeki İlk Organ Naklini (Böbrek Transplantasyonu) Gerçekleştirerek Ülke Tarihine Geçti.

4 Türk doktor, Arnavutluk tarihindeki ilk organ naklini (böbrek transplantasyonu) gerçekleştirerek ülke tarihine geçti.

Ankara Üniversitesi'nden Prof. Dr. Sadık Ersöz'ün başkanlık ettiği ve Ufuk Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Dr. Erpulat Öziş ve Opr. Dr. Süleyman Özdemir ile Ankara Üniversitesi'nden Opr. Dr. Selçuk Özbalcı'dan oluşturulan cerrahi ekip bu başarıya imza attı. 15 Kasım 2007 tarihinde Tiran'da Balkan Alliance Centre'de gerçekleştirilen ameliyatla 50 yaşındaki Sofi Selimaj'dan alınan böbrek 22 yaşındaki oğlu Mezan Selimaj'a başarılı bir şekilde nakledildi. Gerçekleştirilen bu başarılı ameliyata, Arnavutluk yazılı

ve görsel basın yayın organlarında geniş yer verildi. Türk cerrahi ekibi Arnavutluk Başbakanı Şali Berişa tarafından kutlandı ve ülkenin teşekkürleri en üst düzeyde ifade edildi.

(YZE-NÇ-Y)

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title