Haberler

Turgutlu'da Yükümlüler İçin "Girişimcilik" Sertifikası Töreni Düzenlendi

Güncel Haberler

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde "Denetimli Serbestlik" gören ve girişimcilik kursunu tamamlayan yükümlülere sertifikaları verildi.

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde "Denetimli Serbestlik" gören ve girişimcilik kursunu tamamlayan yükümlülere sertifikaları verildi.

Turgutlu ilçesinde, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde düzenlenen ve kendi işini kurmak isteyen yükümlülere yönelik girişimcilik kursu sona erdi.

Denetimli Serbeslikten faydalanan 16 yükümlünün sertifika töreni, TUTSO meclis salonunda düzenlendi.

Törene, Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Selçuk Gökçe, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hasan Çay, TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın katıldı.

Turgutlu Cumhuriyet Başsavcısı Gökçe, törende yaptığı konuşmada bir insanın hayatını kurtarmanın, tüm insanlığı kurtarmak gibi olacağını söyledi

Toplumda ki tüm insanlara destek olunması tavsiyesinde de bulunan Gökçe, şunları söyledi;

"Denetimli Serbestlik Müdürlüğü olarak sıradan gerçekleşen faaliyetlerimizin yanından sosyal faaliyetler de düzenliyoruz. Düzenlenen bu faaliyetlerde bizlere her zaman kanunlar çerçevesinde desteklerini esirgemeyen tüm kurumlara teşekkür ederim. Burada kurs belgelerini alan arkadaşımızda inşallah kuracakları iş yerleri ile hayata güzel bir adım atacaklar."

Yapılan konuşmaların kursa katılan 16 yükümlüye sertifikaları dağıtıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Turgutlu Gökçe Politika Güncel Haberler

title