Haberler

Tunceli Kılıçdaroğlu Gökçek, Görevden Alınmalı

Kılıçdaroğlu Gökçek, görevden alınmalı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in görevden alınması gerektiğini belirterek, Hükümet Sözcüsü dile getirdi.

Kılıçdaroğlu Gökçek, görevden alınmalı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in görevden alınması gerektiğini belirterek, Hükümet Sözcüsü dile getirdi. 8 Haziran'a kadar bekleyeceklerini söylüyorlar. 8 Haziran'a kadar beklemeye gerek yok. Belediye başkanı yolsuzluk yapıyorsa, yapacakları ilk iş onu savcılığa bildirmek veya İçişleri Bakanı'nın doğrudan görevden alarak soruşturma başlatması gerekir dedi.

FERİBOT KULLANDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tunceli'nin Pertek İlçesi'nde il genelindeki mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geleceği toplantıya katılmak üzere THY uçağıyla Elazığ Havalimanı'na geldi. Kılıçdaroğlu, burada CHP Elazığ İl Başkanı Ünsal Karatepe, milletvekili aday adayı birinci sıra adayı Feyzi Septioğlu ve partililer tarafından karşılandı. Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve Veli Ağbaba'nın da eşlik ettiği Kılıçdaroğlu, karayoluyla Keban Baraj Gölü üzerinden karşıya geçmek için feribota bindi. Kılıçdaroğlu, kaptan köşküne çıkarak feribotun dümenine geçerek bir süre kaptanlık yaptı.

GÖKÇEK GÖREVDEN ALINMALI

Pertek'e geçen Kılıçdaroğlu, köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelmeden önce gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasındaki tartışmaya değinen Kılıçdaroğlu, Tartışmanın boyutları örtülmek istense de artık örtülmez. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı'nın büyük yolsuzluklarını iktidar zaten biliyor. Hükümet Sözcüsü dile getirdi. 8 Haziran'a kadar bekleyeceklerini söylüyorlar. 8 Haziran'a kadar beklemeye gerek yok. Belediye başkanı yolsuzluk yapıyorsa, yapacakları ilk iş onu savcılığa bildirmek veya İçişleri Bakanı'nın doğrudan görevden alarak soruşturma başlatması gerekir dedi. Kılıçdaroğlu, Pertek Termal Otel'de 350 muhtar ile bölgedeki kanaat önderleri ile yapacağı toplantı öncesi de gazetecilere ikinci bir açıklama yaptı. Tunceli'nin aydın ve çağdaş bir il olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, Biliyorsunuz Tunceli halkı son derece çağdaştır. Kendisini, çevresini, dünyayı sorgulayan bir özelliği var. Dolayısıyla Tuncelili olmaktan onur ve gurur duyduğumu hemen her yerde belirtiyorum. Bugün muhtar arkadaşlarımız çok sorunlarının olduğunu bana aktardılar. Bu akşam muhtarlarımızı, sivil toplum örgütü temsilcilerini ve kanaat önderlerini dinleyeceğim. CHP'den beklentileri nedir Neler istiyorlar bizden Bunları dinleyeceğim güzel ve verimli bir toplantı olacaktır dedi.

CHP'Lİ BAŞKANIN İSTİFASI

CHP'den önceki gün istifa eden Tunceli'nin Nazimiye İlçesi Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek ile de ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, Nazimiye Belediye başkanımız istifa etti. İstifası konusunda bazı bilgiler geliyor o bilgileri yüzde yüz teyit etmeden konuşmam doğru olmaz. Partideki arkadaşlarımız ve il başkanımız bu konuda bazı çalışmalar yapıyor o çalışmaların sonucunu bekliyoruz. Biz siyasetin özgür bir ortamda yapılmasını savunan bir partiyiz. Bizim geleneğimiz budur, demokrasi ve insan haklarına böyle bakarız. Her zaman özgürlüklerden, demokrasinin tam işlemesinden yanayız. Bir başkasının siyasi düşüncesinden ötürü baskı altına alınmasını asla kabul edemeyiz, İnsanı insan olarak kabul etmeliyiz onun düşüncesine de saygı duymalıyız. Biz dünyaya ve siyasete nasıl bakıyorsak herkesin de bizim siyasi düşüncemize ve dünyamıza aynı pencereden bakmasını isteriz. Dolayısıyla bu kentte hiçbir siyasi partinin başka bir partiye siyasi baskısı olmamalıdır dedi. Kılıçdaroğlu, Kemal Derviş ile yaptığı görüşmeye de değinerek, Sayın Kemal Derviş, sadece Türkiye de değil dünyada bilinen sayılı iktisat uzmanlarından biridir. Pek çok uluslararası kuruluşta çalışıyor, sadece Türkiye'nin değil dünyanın sorunlarını özellikle ekonomik ve sosyal sorunlarını yakından izleyen bir isim. Kendisi sosyal demokrat ve partimizin de bir üyesi, ben kendisinden sıcak siyasete girmesini istedim. İşlerinin yoğunluğu özellikle ABD, Fransa ve Almanya'da işlerinin çok yoğun olduğunu belirtti. Bu yüzden sıcak siyasete girmeyeceğini bana söyledi. Ama CHP iktidara gelirse ve kendisine bir fırsat verilirse kendisinin ekonomi yönetiminden görev arayacağını bana ifade etti dedi. Kılıçdaroğlu, daha sonra muhtarlar, kanaat önderleri ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle toplantıya geçti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Kemal Kılıçdaroğlu Melih Gökçek Tunceli Politika Güncel Haberler

Erdoğan'ın beklediği yanıt geldi! Normalleşmeye yeşil ışık yakan Esed'in önemli bir şartı var

Erdoğan'ın beklediği yanıt geldi! Normalleşmeye yeşil ışık yakan Esed'in önemli bir şartı var

İzmir'de elektrik akımına kapılan 2 kişinin ölümüyle ilgili 15 şüpheli gözaltına alındı

İzmir'de elektrik akımına kapılan 2 kişinin ölümüyle ilgili 15 şüpheli gözaltına alındı

Filmleri aratmayan cinayet planı! Eski sevgilisini yeni sevgilisine öldürttü

Filmleri aratmayan cinayet planı! Eski sevgilisini yeni sevgilisine öldürttü

Ölümlü kazaya karışan Fatma Zehra Kınık nasıl serbest kaldı? Süreç Bakan Tunç'a soruldu

Ölümlü kazaya karışan Fatma Zehra Kınık nasıl serbest kaldı? Süreç Bakan Tunç'a soruldu

500

Yorumlar (1)

CAN DERSİMLİmobilWeb@haberler.com:

Tunceli il baskanin sunepe genclik kollarin yonetimin hepsini kamyon kasasina koyup halvori kayaliklarindan asagi birakacaksin. Bu orgutle che gueavara mezardan ciksa secim kazanilmaz.

0
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title