Haberler

Tunceli'de "Aşure, Hazreti Hüseyin ve Kerbela Şehitlerini Anma " Programı

Tunceli’de “Aşure, Hazreti Hüseyin ve Kerbela Şehitlerini Anma ” programı gerçekleştirildi.

Tunceli'de "Aşure, Hazreti Hüseyin ve Kerbela Şehitlerini Anma " programı gerçekleştirildi.

Tunceli'de Belediye, Müftülük ve Cemevi tarafından, Muharrem ayı dolayısıyla "Aşure, Hz. Hüseyin ve Kerbela Şehitlerini Anma " program düzenledi. Programa Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, AK Parti İl Başkanı Fatih Tek, kurum müdürleri, Alevi dedeleri ve vatandaşlar katıldı. Program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve Gülbeng duasının okunmasıyla başladı.

Muharrem ayında birlik ve beraberliğin pekiştirildiğini belirten Vali Sonel, Kerbela'dan 15 Temmuz hain darbe girişimine kadar birlik ve beraberlikle birçok olayın üstesinden gelindiğini söyledi.

Tunceli'nin ülkenin ve dünyanın en güzel coğrafyalarından bir tanesi olduğunu da ifade eden Sonel," Buraya gelen misafirlerimize ' Tunceli kafanızdaki, bildiğiniz Tunceli değil. Tunceli, huzur şehri, misafirperver insanlarımızın yaşadığı bir il. Tunceli'nin güzelliklerini çoğu yerde bulamazsınız' diyoruz. Buradaki güzelliğimizi, birlik beraberliğimizi bozmak isteyen, yıllar öncesinde Kerbela'daki o zihniyet maalesef gelecekte de olacak, şimdi de olacak. Bizi fitneye, fesada, birbirimize düşürmek isteyenlere, kaynaşmamıza, sosyal dayanışmamıza göz dikenlere yüce Rabbim fırsat vermesin. Kerbela'yı okuyacağız, anlayacağız, çocuklarımıza anlatacağız. Alevi kardeşlerimizle Sünni kardeşlerimizle, Laz'ıyla Kürt'üyle, Doğulusuyla Batılısıyla, çocuğuyla yaşlısıyla bu ülkenin kıymetini bileceğiz. Bu ülke kolay kazanılmadı. Bu topraklar kolay vatan yapılmadı. Bu topraklar uğruna nice analarımızın, nice bacılarımızın yürekleri yandı. Çanakkale'ye gittiğinizde Türkiye'nin dört bir yanından şehitlerimizin isimlerini görürsünüz. Bir olalım, iri olalım, diri olalım. Bizim milletimiz asil bir millettir. Bizim milletimiz Kurtuluş Savaşı'ndan 15 Temmuz hain darbe girişimine kadar birlik ve beraberliğini pekiştirmiştir. Burada yapılan işlerde Cumhurbaşkanımızın büyük desteğini görüyoruz. Güzel bir coğrafyadayız. Birbirimizin kıymetini bilmeliyiz"dedi.

Cemevi Başkanı Ali Ekber Yurt'un deyiş okuması, Erzincan'dan misafir olarak gelen Alevi Dedesi Ahmet Uğurlu, İl Müftüsü Aşır Durgun ve Munzur Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Coşkun Kökel'in katıldığı panel ile devam etti.

Program, lokma ve aşure ikramı ile sona erdi. - TUNCELİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Hz. Hüseyin Tunceli Güncel Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

title