Haberler

Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde Kent Tarihi ve Morfoloji Atölyesi Düzenlendi

Güncelleme:

Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen 3. Kent Tarihi ve Morfoloji Atölyesi'nde, kentlerin değişimi ve geleceğe yönelik planlamalar üzerine sunumlar gerçekleştirildi.

Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesince 3. Kent Tarihi ve Morfoloji Atölyesi düzenlendi.

Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burcu Özgüven, Sinan Amfisi'ndeki programda, morfolojinin bir değişimi ölçüm çalışması olduğunu söyledi.

Kent yapısının yıllar içerisinde değiştiğini belirten Özgüven, "Bu değişimi görmek adına çalışmalar yürütülüyor. Uluslararası olarak bu çalışmalar sürdürülüyor. Her yıl bir takım sempozyumlar yapılıyor. Türkiye'de de Kentsel Morfoloji Ağı var, bu da Türkiye'deki kentlerin değişimi ile ilgili çalışmaları yürütmektedir." dedi.

Özgüven, kentlerin geleceğe yönelik planlanması ile ilgili bu tür etkinliklerin yararlı olduğunu dile getirdi.

Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Arif Mısırlı da "Tunca Nehri'nin biçimlendirdiği kentler: Edirne ve Yanbolu" konulu bir sunum gerçekleştirdi.

İnsanların tarih boyunca nehir kenarlarında şehirlerini oluşturduğunu anlatan Mısırlı, Edirne ve Bulgaristan'ın Yanbolu şehrinin de nehir çevresinde yayılım gösterdiğini kaydetti.

Mısırlı, Tunca Nehri'nin aynı zamanda kentler için doğal sınır oluşturduğunu ifade etti.

Çeşitli üniversitelerden atölyeye katılan akademisyenler gün boyunca çeşitli konularda sunumlar gerçekleştirdi.

Kaynak: AA / Güncel

Trakya Üniversitesi Eğitim Güncel Haberler

Merkez Bankası yıl sonu dolar ve enflasyon tahminini düşürdü

Merkez Bankası yıl sonu dolar ve enflasyon tahminini düşürdü

Üsküdar'da çöp sorunu bitmiyor! Vatandaş şikayet etti, belediye ekipleri soluğu mahallede aldı

Üsküdar'da çöp sorunu bitmiyor! Vatandaş şikayet etti, belediye ekipleri soluğu mahallede aldı

Biden'ın çekilme kararıyla ilgili bomba iddia: Danışmanlarının bile haberi yoktu, sosyal medyadan öğrendiler

Biden'ın çekilme kararıyla ilgili bomba iddia: Danışmanlarının bile haberi yoktu, sosyal medyadan öğrendiler

Bakmadan Geçme

Muharrem ayı ne zaman bitiyor? Muharrem (Aşure) ayının bitmesine kaç gün kaldı? LGS YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI! LGS yerleştirme sonuçlarına nereden bakılır? Sorgulama ekranı! Celal Şengör ne dedi? Türkiye'nin geleceği tehlikede mi? Celal Şengör kimdir, nereli, kaç yaşında? 22 TEMMUZ GÜNCEL ALTIN FİYATLARI | Bugün gram altın, çeyrek altın, tam altın ne kadar? Merkez Bankası faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Temmuz ayı MB faiz kararı ne olur? 2024 Lise taban puanları ve boş kontenjanlar açıklandı mı? Lise 1. ve 2. nakil tercihleri ne zaman alınacak? BİM AKTÜEL KATALOĞU 22-25 TEMMUZ YAYINLANDI | BİM'e elektrikli bisiklet ve scooter geldi mi? BİM'e gelecek ürünler ve BİM fiyat listesi! meb.gov.tr LGS yerleştirme sonuçları! LGS yerleştirme sonuçları açıklandı mı? LGS TERCİH SONUÇLARI açıklandı mı? LGS tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sandık Kokusu Bora kim? Engin Öztürk kimdir, kaç yaşında ve hangi dizilerde oynadı? Okullar ne zaman açılacak? İlköğretim, Ortaokul, Lise 2024-2025 eğitim öğretim yılı ne zaman başlayacak? Kabine Toplantısı ne zaman? Bu hafta Kabine Toplantısı yapılacak mı? Kabine Toplantısının gündeminde ne var? LGS 2024 TERCİH SONUÇ EKRANI | LGS tercih sonuçları açıklandı mı, saat kaçta açıklanacak? Dct Trading halka arz oldu mu? Dct Trading katılım endeksine uygun mu, kaç lot veriyor? Resmi Gazete bugün (22 Temmuz) kararları neler? Resmi Gazete atama kararları 2024!
Obama da aralarında! Biden'ın yerine aday gösterdiği Kamala'ya kritik isimlerden destek çıkmadı

Obama da aralarında! Biden'ın yerine aday gösterdiği Kamala'ya kritik isimlerden destek çıkmadı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title