Haberler

Trabzonspor'da Süleyman Hurma Sabır İstedi

Trabzonspor'da Süleyman Hurma sabır istedi Trabzonspor Sportif Direktörü Süleyman Hurma, iyi bir takım iskeleti kurduklarına inandığını belirterek, Bundan sonra yapacağımız bu takımı mümkün olduğunca birbirine bağlamak, yüksek oyun kalitesine sahip olmak, eksikliklerini de doğru bir şekilde tespit edip doğru oyuncuları aksayan yerlere koymak.

Trabzon spor'da Süleyman Hurma sabır istedi

Trabzon spor Sportif Direktörü Süleyman Hurma, iyi bir takım iskeleti kurduklarına inandığını belirterek, Bundan sonra yapacağımız bu takımı mümkün olduğunca birbirine bağlamak, yüksek oyun kalitesine sahip olmak, eksikliklerini de doğru bir şekilde tespit edip doğru oyuncuları aksayan yerlere koymak. Onu becerebilirsek Trabzon spor, bu oluşturduğu kadroyla 5-6 sene ciddi yerlerde olabilecek ve arzu ettiği şampiyonlukları yaşayacaktır. En büyük sıkıntımız sabırdan yana dedi.

ÖNCE VATAN YAZAN ROZET TAKTI

Trabzon spor Sportif Direktörü Süleyman Hurma, ceketinin yakasında, Önce Vatan yazan rozetle Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısına, şehitler için üzüntülerini bildirerek başlarken, Her milletin var oluş sebebi kendi çocuklarını geleceğini korumaktır ama üzülerek söylüyorum ne olduğunu bilmediğimiz, kime hizmet ettiğini bilmediğimiz, onları kardeşlerimiz saydığımız insanlar, çocuklarımıza pusu kurarak bir bir toprağa düşürüyorlar. Bu çok ağır bir dram. Siyasetçi, devlet adamı, asker değiliz. Tam nasıl konuşmak gerek onu da açıkçası net bir şekilde bilemiyorum. İnsanın içindeki öfke ve acıyı bir kenara koyarak konuşmayı becermesi çok kolay değil. Biz milletimizin askerimizin, polisimizin, devletimizin sonuna kadar yanındayız. Bu ülkenin bütün evlatları da öyle olacaktır. Allah bu ülkeye, bu ülkenin insanlarına acı yaşatmasın. Umuyorum ki bugün yaşananlar son olur. İnsanlar evlerinde huzurlu olurlar. Şehitlerimizin birinin acısını yüreğimizde kapatmadan diğerinin olması çok üzücü. Allah o annelere babalara sabır versin. Gerçekten onların durumunu anlamak, kabul etmek çok güç ifadesini kullandı.

MAÇLARIN ERTELENMESİ KONUSU

Hurma, terör olayları nedeniyle maçların oynanıp oynanmamasıyla ilgili bir soruyu yanıtlarken de şunları söyledi

Evlatlarımız bir biri yere düşerken, futbol konuşmak ve oynamak güzel bir şey değil. Ancak şunu da söylemek istiyorum. Biz devlet adamı değiliz. Bu işin stratejisini hesaplayacak bilgiye sahip değiliz. Halkız, spor adamıyız. Biz sadece sevinir, üzülürüz. Vergimizi veririz, ülkemiz için çalışırız. Onun ötesinde bir şeyi bilmek kolay değil. Devlet büyüklerimiz bu konuda ne düşünür bilmiyorum. Ama teröristler istedi diye ülkenin durmasını da akla uygun bulmuyorum. Futbol bir eğlence. Evlatlarımız şehit olurken eğlenmeyeceğiz, içimiz kan ağlayacak. Ama yaşamımızı da sürdürüyor olmamız gerekir ki, o hainlerin ekmeklerine yağ sürmeyelim. Ama ülkemiz devletimiz, ne karar alırsa biz o karara kayıtsız şartsız uyacak kadar ülkemizi, insanımızı seviyoruz.

BİZ DE TARAFTARIMIZI SAHADA İSTİYORUZ

Süleyman Hurma, herkesin konsantrasyonunun bozulduğunu ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü

Çok hoş günler yaşamıyoruz. İlla bir şeyler söylememiz gerekirse, Trabzonspor büyük bir kulüp. Kendi dinamikleri olan, Türk futbolunda devrim yaratmış, şampiyonluğu İstanbul'un dışına çıkarmış, Anadolu'nun beyi olmuş, çok değerli spor ve spor adamları üretmiş bir kulüp. Böyle bir kulübün sportif direktörü olmaktan gurur duyuyorum. Umuyorum ki bu sezon ve önümüzdeki sezon camiamızın istediği, beklediği başarıları yerine getirebiliriz. Taraftarımız bizden yıldız oyuncusu olan, savaşan, mücadele eden ve Trabzonspor ruhu olan bir takım istiyor. Biz de taraftarlarımızı sahada istiyoruz. Kombine biletlerimizin sayısının artmasını ve tribünlerin dolmasını istiyoruz.

TAŞLAR HENÜZ YERİNE OTURMADI

Hurma, büyük kulüplerin transferleri Temmuz ayına bırakmaması gerektiğinin de altını çizerek, koşullar ve imkanlar ölçüsünde transferler gerçekleştirdiklerini söyledi. Hurma sözlerini şöyle sürdürdü

Önümüzdeki transfer dönemlerinde çok daha yüksek kalitede ve çok daha düşük maliyette oyuncuları transfer edeceğiz. O çalışmalarımız başladı. Mutlaka Trabzonspor taraftarının arzu ettiği sonuçları buraya getirecek kadroyu oluşturacağız. Şu anda taşlar tam olarak yerine oturmadı. Beklediğimiz ve arzu ettiğimiz durumu henüz oluşturamadık. Bir takım oyuncuları göndermek, getirmek kolay değil. Bunlar bütçe ve para meselesi. Hepsini göz önüne aldığımızda taşları yerine oturttuğumuz söylenemez.

BOSİNGWA EN İYİ İHTİMALLE MART'TA

Sakatlıkları süren Bosingwa ve Alex Bourceanu'nun durumuyla ilgili de bilgi veren Süleyman hurma, şu ifadeleri kullandı

Bosingwa, mukaveleli oyuncumuz. Şu anda sakatlığı sürüyor. Sanıyorum ki Mart ayında takıma dönebilir. Eğer çok iyi çalışırsa, ekstra bir sakatlık çıkmaz ise Mart ayında devam edebilir. Mukavelesini uzatmak gibi bir düşüncemiz yok şu anda. Bekleyip durumunu görmek istiyoruz. Alex Bourceanu hala sakat. Sakatlığı tekrar nüksetti. O da fiziksel ve performans olarak iyi durumda değil.

KAPTANLIK SORUNUMUZ YOK

Hurma, kaptanlığın Mbia'ya verileceğiyle ilgili iddiaların dile getirilmesi üzerine de, Trabzonspor takımının kaptanı var. İkinci kaptanı var. Böyle bir sorunumuz olmadı. Gündemde böyle bir düşünce yok. Aklımıza gelmedi. Aklımıza gelmeyen bir şey de yazılıp çiziliyor. Sanıyorum ilerideki günlerde bu tarz haberler daha da şiddetlenerek devam edecek dedi.

KAZANMAYI İSTERİM

Hafta sonu Kayserispor ile yapacakları karşılaşmayla ilgili düşüncelerini ni de açıklayan Hurma, şu ifadeleri kullandı

10 yıl Kayserispor'da çok iyi şeyler yaşadık. Orada güzel günler de kötü günler de geçirdik. Şu anda orada Trabzonspor'da oynamış, hocalık yapmış biri var. Futbol böyle bir oyun. Tek dileğim şu olacaktır. İnşallah kötü bir şey olmaz. Temiz bir maç olur, sakatlık olmaz. İnşallah hakem hatası nedeniyle kimse kaybetmez. Bir profesyonel olarak tabii ki kazanmayı isterim.

LİG ŞU ANDA FLU

Ligin ilk 3 haftası itibarıyla takımlarla ilgili net bir fotoğrafın ortaya çıkmadığını vurgulayan Süleyman Hurma, şunları söyledi

Şu anda daha flu. Bizim hedefimiz öncelikle bir takım kurmak, bir takım oluşturmak ve şampiyonluk yarışı içine girmek. Şampiyon olabiliyorsak olmak, olamıyorsak da, taraftarın, 'Eğer iki oyuncu daha alırsak, şu noktaları takviye edebilirsek bu takım şampiyon olabilir' diyeceği bir takımı ortaya çıkarmak. O resim yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Çünkü iyi, ciddi bir iskeletimiz var. Bundan sonra yapacağımız bu takımı mümkün olduğunca birbirine bağlamak, yüksek oyun kalitesine sahip olmak, eksikliklerini de doğru bir şekilde tespit edip doğru oyuncuları aksayan yerlere koymak. Onu becerebilirsek Trabzonspor, bu oluşturduğu kadroyla 5-6 sene ciddi yerlerde olabilecek ve arzu ettiği şampiyonlukları yaşayacaktır. En büyük sıkıntımız sabırdan yana. Bir de nelerin ne şekilde, nasıl yapıldığını, Trabzonspor menfaatlerini bir kez daha gözden geçirmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Süleyman Hurma Kayserispor Trabzonspor Politika Güncel Haberler

Şırnak'ta Gabar Dağı'nda petrol arama sahasında sondaj kulesi devrildi: 1 ölü, 2 yaralı

Şırnak'ta Gabar Dağı'nda petrol arama sahasında sondaj kulesi devrildi: 1 ölü, 2 yaralı

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Ünlü oyuncu Burcu Günay'ın yediği çikolatanın içinden böcek çıktı

Ünlü oyuncu Burcu Günay'ın yediği çikolatanın içinden böcek çıktı

Bakmadan Geçme

MasterChef 8. yarışmacı kim oldu? Masterchef ana kadrosuna kim girdi? Gabar Dağı nerede? Gabar Dağı petrol rezervi ne kadar? İSTANBUL'DA YANGIN SON DAKİKA! İstanbul Pendik'te orman yangını söndürüldü mü, son durum nedir? İstanbul'da orman yangını nerede çıktı? Pazar günü eczaneler açık mı, kapalı mı? 21 Temmuz İstanbul, Ankara, İzmir nöbetçi eczaneler! Baraj doluluk oranı 21 Temmuz | Baraj doluluk seviyesi nedir? İSKİ baraj doluluk oranı yüzde kaç? Resmi Gazete bugün (21 Temmuz) kararları neler? Resmi Gazete atama kararları 2024! TRT 1 YAYIN AKIŞI 21 TEMMUZ: Bu akşam TRT 1'de hangi dizi ve filmler var? Akın Akınözü kimdir? Akın Akınözü kaç yaşında ve nereli? 21 Temmuz TV yayın akışı! Bu akşam TV'de hangi diziler, filmler var? 21 Temmuz Pazar ATV, Kanal D, Star, Show'da neler var? 21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi!
Silahı tutukluk yapınca öldürüldü! Önce bıçaklayıp sonra denize attılar

Silahı tutukluk yapınca öldürüldü! Önce bıçaklayıp sonra denize attılar

title