Haberler

Toptan: "2023, 2053, 2071 Hedeflerine Varmayı Gerçekten İstiyorsak Spor ve Sanat Alanında da...

Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı ve TBMM Eski Başkanı Köksal Toptan, Zonguldak’ta ödül töreninde, “Dünyanın bilinen ülkelerinden biri olacak isek 2023, 2053, 2071 hedeflerine varmayı gerçekten istiyorsak sadece ekonomik alanda değil, sadece sosyal alanda değil, özellikle spor ve sanat...

Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı ve TBMM Eski Başkanı Köksal Toptan, Zonguldak'ta ödül töreninde, "Dünyanın bilinen ülkelerinden biri olacak isek 2023, 2053, 2071 hedeflerine varmayı gerçekten istiyorsak sadece ekonomik alanda değil, sadece sosyal alanda değil, özellikle spor ve sanat alanında da başarılı olmamız gerekir" diye konuştu.

Japonya'da faaliyet gösteren Cosmonet- Japonya isimli sivil toplum kuruluşu tarafından 27. düzenlenen "Uluslararası Dünya Çocukları Ağaç Sevgisi Resim Yarışması"na Türkiye'den katılan 3. sınıf öğrencisi Onat Efe Bostancı üçüncülük elde etti. Yarışmaya Türkiye'den beş okulun yanı sıra çeşitli ülkelerden 30'u aşkın okulda öğrenim gören öğrenciler de katılım sağladı. Zonguldak Köksal Toptan İlköğretim Okulu öğrencisi Onat Efe Bostancı, Japonya'dan gönderilen ödülünü ise Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Köksal Toptan'ın elinden aldı.

Öğrencilerin büyük ilgisiyle karşılanan Toptan'a eşi Saime Toptan ile Milli Eğitim İl Müdürü Pervin Töre eşlik etti. Okul bahçesinde gerçekleştirilen ödül töreninde saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Törende konuşan Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Köksal Toptan, Japonya'da yaşayan Zonguldaklı işadamı Murat Ensici'nin destekleriyle yarışmaya katılım sağlandığını ifade etti. Ensici'nin iki ülke arasında aynı zamanda dostluk köprüsü de kurduğunu hatırlatan Toptan, şu ifadelere yer verdi:

"Güzel bir etkinlik için bir arada bulunuyoruz. Bizim yıllardan beri söylediğimiz anlatmaya çalıştığımız bir hususun hayata geçmiş olmasının görüntüsüdür. Hep söyledik, söylemeye devam ediyoruz ki bizim çocuklarımız ellerine biraz imkan verildiği takdirde dünyanın en başarılı çocukları, gençleri olabilecek yetenekte, zekada çocuklardır. Türkiye'den bu yarışmaya 5 okul katıldı. İçlerinde bizim de bulunduğumuz 5 okul Japonya'da dünyanın 30'u aşkın okuluyla yarıştılar ve başarılı oldular. Türkiye üç tane ödül aldı. Bunlardan birisi de Onat'ın. Ben Onat ve ona önderlik eden öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Dünyanın bilinen ülkelerinden biri olacak isek 2023, 2053, 2071 hedeflerine varmayı gerçekten istiyorsak sadece ekonomik alanda değil, sadece sosyal alanda değil, özellikle spor ve sanat alanında da başarılı olmamız gerekir."

Programda okul binasında yer alan ve Saime Toptan'ın adına yapılan çok amaçlı salonun açılışı gerçekleştirildi. Köksal Toptan, yarışmaya Türkiye'den katılım sağlanmasına katkı sağlayan ve Japonya'da yaşayan Murat Ensici ile de telefonla görüşerek selamlarını iletti.

Törende minik öğrenciler çeşitli yörelere ait halk oyunları gösterilerini sergiledi. - ZONGULDAK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Köksal Toptan Zonguldak Türkiye Japonya Politika Güncel Haberler

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

Cezaevine uyuşturucu sokup, ticaret yaptığı iddia edilen avukat için 20 yıla kadar hapis istemi

Cezaevine uyuşturucu sokup, ticaret yaptığı iddia edilen avukat için 20 yıla kadar hapis istemi

21 senede 2 kez baypas 27 kez anjiyo oldu; 74 yaşında kalbinin delik olduğunu öğrendi

21 senede 2 kez baypas 27 kez anjiyo oldu; 74 yaşında kalbinin delik olduğunu öğrendi

Bakmadan Geçme

15 Temmuz'da sela okunacak mı? 15 Temmuz'da sela saat kaçta, nerede okunacak? Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta? Bu hafta Kabine Toplantısı gündemi nedir? YKS ne zaman açıklanacak 2024? TYT- AYT sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS sonuçları sorgulama ekranı! KPSS ALAN SINAV TARİHLERİ 2024! KPSS Alan Bilgisi 1. 2. ve 3. oturumlar ne zaman, saat kaçta başlıyor? KPSS sonuçları hangi tarihte açıklanıyor? MasterChef'te ana kadroya giren 4. isim kim olacak? MasterChef yeni bölüm fragmanı izle! Bu akşam hangi diziler ve filmler var? 15 Temmuz TV yayın akışı! Bugün TV'de neler var? Sandık Kokusu Gülnaz kim? Gözde Seda Altuner kimdir, kaç yaşında? 15 Temmuz'da borsa açık mı, kapalı mı? Borsa 15 Temmuz'dan sonra ne zaman açılacak? 15 Temmuz'da sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? 15 Temmuz hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? 15 Temmuz'da eczaneler açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz'da eczaneler çalışıyor mu, nöbetçi eczane nerede? 15 Temmuz hangi yıl oldu, önemi nedir? 15 Temmuz darbe girişiminde kaç kişi öldü, ne oldu? 15 Temmuz'da kargo açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz Pazartesi günü kargolar çalışıyor mu, saat kaçta açılıyor? 15 TEMMUZ MESAJLARI VE SÖZLERİ: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı! 15 Temmuz darbe girişimi kısa, yeni, anlamlı ve uzun sözler! 15 Temmuz'da otobüsler bedava mı? İstanbul, Ankara, İzmir 15 Temmuz'da toplu taşıma ücretsiz mi? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 15 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi?
CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title