Haberler

Tokat Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında protokol imzalandı

Abone Ol

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Hizmet-İş Sendikası Tokat Şube Başkanı Resul Demir arasında Tokat Belediyesi Tok-Bel Şirketi ve kadrolu işçilerin maaşlarına ek zam getiren protokol imzalandı. İmzalanan protokol ile işçilerin yevmiyelerine %34 oranında zam yapıldı ve sosyal haklara %40 oranında iyileştirme sağlandı.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Hizmet-İş Sendikası Tokat Şube Başkanı Resul Demir arasında Tokat Belediyesi Tok-Bel Şirketi ve kadrolu işçilerin maaşlarına ek zam getiren protokol imzalandı.

Tokat Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 2023 yılı maaşları ve sosyal haklarını düzenleyen sözleşmeye göre belediye işçileri yıl ortasında yevmiyelerine % 34 oranında zam alacaktı. Hizmet-İş Sendikası ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu arasında imzalanan ek protokolle sosyal haklara % 40 oranında iyileştirme yapıldı.

"Ekstra olarak ortalama % 40 oranında zam yapılmıştır"

İmzalanan protokol ile ilgili açıklamalarda bulunan Hizmet-İş Sendikası Tokat Şube Başkanı Resul Demir "Tokat Belediyemizde çalışan Tok-Bel Şirketi işçileri ve kadrolu işçileri ilgilendiren ve Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu'nun yürürlükteki toplu sözleşme dışında, inisiyatifleri ile yapılan protokol ile işçilerimizin yevmiyelerinde mevcut sözleşmeden doğan % 34'lük artış dışında sosyal haklara ekstra olarak ortalama % 40 oranında zam yapılmıştır. Ayrıca kadrolu işçilerimizin maaşlarında toplamda % 36'ya varan iyileştirmeler yapılmıştır. Her zaman emekçinin yanında olduğunu bir kez daha gösteren Kıymetli Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu'na işçi kardeşlerimiz adına teşekkür ediyorum" dedi.

"Yaptığımız iyileştirmenin kendilerine ve kıymetli ailelerine hayırlı olmasını diliyorum"

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise "Şehrimizin imarı ve inşasında, gece gündüz demeden fedakarca gayret gösteren değerli çalışma arkadaşlarımız için ek protokol ile yaptığımız iyileştirmenin kendilerine ve kıymetli ailelerine hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu. - TOKAT

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Hizmet İş Sendikası Tokat Belediyesi Eyüp Eroğlu Tokat Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

AÖF sınav yerleri nasıl öğrenilir? AÖF sınav giriş belgesi nereden, nasıl alınır? BİM aktüel ürünler kataloğu - 10 Aralık indirimleri ve fırsatları: Bu Hafta Bim'e Hangi Ürünler Geliyor? Dün gece deprem oldu mu? 10 Aralık İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? Gönül Dağı 118. bölüm fragmanı izle! Gönül Dağı yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm fragmanı izle! Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (10 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Bursa'da Deprem mi oldu? Bursa'da nerede, kaç büyüklüğünde deprem oldu? PSG - Nantes maçı ne zaman? PSG - Nantes maçı hangi kanalda, saat kaçta? Açıköğretim sınavlarında kalem veriliyor mu 2023? Açıköğretim sınavlarında kalem, silgi, su, kalemtraş verilecek mi? AÖF sınavında kalem veriliyor mu? AÖF sınavında silgi, su, verilecek mi? Okulların kapanmasına kaç gün var SAYAÇ (9 Aralık) Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Saffet Sancaklı istifa mı etti? MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı neden istifa etti, sebebi ne? Yılbaşında okullar tatil mi? Yılbaşında okullar resmi tatil mi, değil mi? Yunan adaları 7 günlük kapı vizesi ne kadar, kaç TL? Yunan adaları kapı vizesi ücreti belli oldu mu? Süper Lig maçları nereden izlenir? Trendyol Süper Lig maçları hangi platformda yayınlanıyor? Keçiören Belediyesi hangi parti? Keçiören Belediye başkanı hangi partiden seçildi? Keçiören Belediye başkanı kimdir?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title