Haberler

(TEKRAR) Kızıltepe'de 220 metre uzunluğundaki cadde halı motifleri ile bezendi

Güncelleme:

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 220 metre uzunluğundaki bir cadde halı motifleri ile bezendi.

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 220 metre uzunluğundaki bir cadde halı motifleri ile bezendi.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam'ın öncülüğünde, 624. Sokak'taki caddeye 471 metrekare bordür, 2 bin 29 metrekare parke ve 1912 metrekare kaldırım taşı döşenerek halı görünümü kazandırıldı.

Çam, ışıklandırma yapılan, peyzajında manolya ağaçları kullanılarak ulaşıma açılan caddede incelemelerde bulundu.

Caddenin ismi ilerleyen günlerde vatandaşların tercihi ile belirlenecek.

Çam, belediye olarak altyapısı bitmiş alanlarda üst yapı çalışmalarına ağırlık verdiklerini, çalışmaları eş zamanlı yürütmeye çalıştıklarını söyledi.

Altyapı çalışmaları biten bu caddenin üst yapısını da örnek bir şekilde tamamlayarak halkın hizmetine sunmak istediklerini dile getiren Çam, "Yapmış olduğumuz halı desenli motiflerle, yaya kaldırımları, ışıklandırma sistemiyle Türkiye için örnek bir cadde oldu." dedi.

"Yoğun bir emek vererek Türkiye'nin en uzun halı motifli caddesini ilçeye kazandırdık. Caddenin ismini vatandaşlara danışarak belirleyeceğiz." diyen Çam, bu caddedeki çalışmaların halı dokumak kadar meşakkatli olduğunu aktardı.

Çam, "Arkadaşlarımız gece gündüz demeden çalıştılar. İlçemize, vatandaşlarımıza yakışır bir hizmeti ortaya koydular. Kızıltepe Belediyesi olarak bu bir başlangıç. İnşallah bundan sonraki süreçte ilçemizin bütün cadde ve sokaklarında altyapısı tamamlanan bütün alanlarda üst yapı çalışmalarımız davam edecek. Hedefimiz yıl sonuna kadar 100 kilometrenin üzerinde yolu hem yapmak hem de tamir etmek. Daha yaşanılabilir şehir olmasını arzu ediyoruz." diye konuştu.

Yaklaşık 350 bin nüfuslu bu büyük ilçeye hizmet etmeye devam edeceklerini dile getiren Çam, kendilerine destek olan herkese teşekkür etti.

"Kızıltepe'yi ilmek ilmek dokumaya devam edeceğiz"

Bir halı motifi seçilmesi ile çalışmaların başladığını belirten Çam, şöyle konuştu:

"Bu caddenin Türkiye'de örneği yok. 8 santimetrelik parkeler kullanıldı. Renkli parkeler kullanılarak desen bizzat ortaya çıkarıldı. Halı örerken nasıl ilmek ilmek dokumanız gerekiyorsa buradaki cadde yapılırken de ilmek ilmek dokundu. Çevre düzenlemesi bağlamında manolya ağaçlarını tercih ettik. Vatandaşlarımız ve sokak hayvanlarımız için çeşme koyduk. Bundan sonra da caddelerimizde benzer çalışmalar yapılacak. Kızıltepe'yi ilmek ilmek dokumaya devam edeceğiz."

İlçe sakinlerinden Aladdin İş, çamurlu bir yolun böylesine güzel bir caddeye dönüşmesinden memnuniyet duyduklarını söyledi.

Caddeyi çok beğendiklerini ifade eden İş, "Özelikle halı deseni çok ilgi çekti. Evimizin bir odası gibi. Esnaf olarak da göz bebeğimiz gibi bakıyoruz. Halkımız da kirletmeye kıyamıyor. Evin halısı gibi temiz tutmaya çalışıyoruz." dedi.

Kaynak: AA / Güncel

Hüseyin Çam Kızıltepe Türkiye Mardin Güncel Haberler

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

Şanlıurfa'da protokol krizi! YRP'li Belediye Başkanı Gülpınar'dan Bakan Kurum'a sert sözler

Şanlıurfa'da protokol krizi! YRP'li Belediye Başkanı Gülpınar'dan Bakan Kurum'a sert sözler

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title