Haberler

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, yangının kontrol altına alındığı fabrikada incelemelerde bulundu

Abone Ol

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, yangının elektrik kaynaklı olabileceğini belirtti.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, yangının kontrol altına alındığı fabrikada incelemelerde bulundu. Vali Yıldırım, yangının elektrik kaynaklı olabileceğini belirtti.

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesine bağlı Veliköy Mahallesi'nde yer alan Veliköy Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Rüzgar Kimya isimli fabrikada meydana gelen yangın büyük ölçüde kontrol altına alınırken, bölgeye gelerek incelemelerde bulunan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım yangının çıkış nedeninin elektrik kaynaklı olabileceğini belirtti. Yıldırım açıklamasında, "Değerli arkadaşlar hepimize tekrar geçmiş olsun. Şu anda olay yerindeyiz. Gördüğünüz gibi yangın ilk çıktığı andaki kadar güçlü değil ama yanmaya devam ediyor. Çünkü içerideki kimyasalların miktarını tam olarak bilmiyoruz ve onlar yanıp bitene kadar da herhalde bir miktar daha devam edecek,öyle görünüyor. Arkadaşlarımız bütün tedbirleri aldılar. Büyükşehir Belediyesi'nden, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'nden ve diğer organize sanayi bölgelerinden itfaiye araçları yangın söndürme personelleriyle birlikte burada görev yapıyorlar. İstanbul itfaiyesinden 10 araç geliyor. İnşallah onlarla birlikte etrafa herhangi bir tehlike oluşturmadan tamamı söndürülecektir. Sizin de bildiğiniz gibi araç içi bir takım temizleme malzemeleri, airosollu bir takım ürünler, kimyasal ürünler burada imal edilmekteydi. Tabii bunların üretiminde kullanılan kimyasal malzemeler de şu anda yanıyor, bir taraftan da onların bitmesini bekliyoruz. Etrafa herhangi bir sıkıntı vermeden söndürme gayreti içerisindeyiz. Yangının çıkış nedeniyle ilgili net bir bilgimiz yok. Fabrika sahiplerinin de bu konuda net bir bilgisi yok. Tabii ki airosollu ürünler çabuk parlayabilen ürünler, burada çok dikkatli çalışılıyor. Büyük bir ihtimalle elektrik ile alakalı bir sorunun olabileceğinden bahsettiler. Ekipler incelemelerini devam ettiriyorlar ama şu anda içeriye girmek mümkün değil. Tamamen söndükten sonra yapılacak incelemeler ve araştırmaların ardından yangının çıkış sebebi ortaya konulacaktır. Arkadaşlarımız yangının yan taraftaki fabrikaya sıçramaması için tedbirlerini alıyorlar. Şu anda bir tehlike görünmüyor. İnşallah içindeki malzemeler kısa sürede sönecektir" dedi. - TEKİRDAĞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Organize Sanayi Bölgesi Tekirdağ Valiliği Aziz Yıldırım Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

8 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL? Bugün okullar tatil mi, var mı, yok mu? İstanbul'da bugün okullar da kar tatili var mı? BİM Aktüel Ürünler Kataloğu 8 Aralık : Bu Hafta Bim'e Hangi Ürünler Geliyor? Okulların kapanmasına kaç gün var SAYAÇ (8 Aralık) Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? İSKİ BARAJ DOLULUK ORANI 2023: İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa barajlarında son durum nedir? Yağışlar barajları ne kadar doldurdu? Bugün maç var mı? 8 Aralık hangi takımın maçı var, saat kaçta? Dün gece deprem oldu mu? 8 Aralık İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? BUGÜN HANGİ DİZİLER VAR 8 ARALIK | TV yayın akışı ve bugün hangi diziler var? Bu akşam hangi diziler yayınlanıyor? Enver Salih Dinçer sağlık durumu nasıl, neden öldü, yaşıyor mu? Enver Salih Dinçer hangi partiden? MÜGE ANLI CANLI İZLE 8 ARALIK | Müge Anlı Canlı İzleme Linki! Müge Anlı son bölüm neler oldu? Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (8 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Ziraat Türkiye Kupası Trabzonspor rakibi kim oldu? Trabzonspor ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Beşiktaş rakibi kim oldu? Beşiktaş ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Fenerbahçe rakibi kim oldu? Fenerbahçe ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Galatasaray rakibi kim oldu? Galatasaray ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası kura çekimi ne zaman?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title