Tekirdağ NKÜ'de "Depremde Güvenli Davranışlar ve Tatbikat Eğitimi" verildi - Haberler
Haberi Paylaş

Tekirdağ NKÜ'de "Depremde Güvenli Davranışlar ve Tatbikat Eğitimi" verildi

AA - Mesut Karaduman - Güncel
 - Güncelleme:
Tekirdağ NKÜ'de 'Depremde Güvenli Davranışlar ve Tatbikat Eğitimi' verildi

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) personeline üniversite içerisinde habersiz yapılacak deprem tatbikatları öncesi "Depremde Güvenli Davranışlar ve Tatbikat Eğitimi" verildi.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) personeline üniversite içerisinde habersiz yapılacak deprem tatbikatları öncesi "Depremde Güvenli Davranışlar ve Tatbikat Eğitimi" verildi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Eker, eğitimde yaptığı konuşmada, acil durum ve afetlere her an hazırlıklı olunması gerektiğini belirtti.

Yapılan tatbikatlarla acil durum ve afetlere karşı direncin artacağını ifade eden Eker, eksik ve aksayan tarafların belirlenmesinde ve çözüm süreçlerinin başlatılmasında tatbikatların önemli olduğunu aktardı.

Sağlık Yüksekokulu Müdür Yardımcısı ve Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ayşe Handan Dökmeci de yaptığı sunumda deprem öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler ile tahliye sürecine ve deprem durumunda acil durum ekiplerinin görevlerine değinerek, bir deprem tatbikat senaryosu üzerinden yapılması gerekenleri anlattı.

Depreme karşı hazırlık ve farkındalık kapsamında, personelin 23-24-25 Mayıs'ta rektörlük binası önünde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Simülasyon tırını ziyaret edebileceği bildirildi.

AA / Mesut Karaduman - Güncel

Namık Kemal Üniversitesi Tekirdağ Tatbikat 112 Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title