Tarsus'ta 4 Gaziye Yardım Kararı Alındı - Haberler
Haberi Paylaş

Tarsus'ta 4 Gaziye Yardım Kararı Alındı

AA - Güncel
Tarsus'ta 4 Gaziye Yardım Kararı Alındı

Tarsus Belediye Meclisi tarafından alınan karar gereği 4 gaziye 10'ar bin lira yardım yapılacak.

Tarsus Belediye Meclisi tarafından alınan karar gereği 4 gaziye 10'ar bin lira yardım yapılacak.

Tarsus Belediyesi'nde yapılan 2017 yılı mart ayı Meclis Toplantısı'nda, El-Bab'da yaralanan Astsubay Ayhan Özerişoğlu'na, İstanbul- Beşiktaş saldırısında yaralanan polis memuru Mehmet Kurt'a, Kayseri'deki bombalı saldırıda yaralanan asker Celal Erbay'a ve Cizre'de yaralanan Veysel Sarı'ya nakdi yardım yapılmasına ilişkin gündem maddesi görüşüldü.

Görüşmelerde meclis üyelerinin oylamasına sunulan madde, oy birliğiyle kabul edildi. Buna göre, 4 gaziye 10'ar bin lira nakdi yardım yapılması karara bağlandı.

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, yaptığı açıklamada, gazilerin gurur kaynağı olduğunu bildirerek, "Vatani ve terörle mücadele kapsamında asker ya da polis olarak görevini yaparken yaralanan, tedavi süresince ekonomik sıkıntı çeken kişilere sahip çıkmak ve onların sıkıntılarını giderme konusunda yardımcı olmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

Meclis toplantısı, diğer gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasıyla sona erdi.

AA / Güncel

Beşiktaş İstanbul Kayseri Tarsus Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title