Tarım ve Orman Bakanı Kim Oldu? Bekir Pakdemirli Kimdir? - Haberler
Haberi Paylaş

Tarım ve Orman Bakanı Kim Oldu? Bekir Pakdemirli Kimdir?

Haberler.com - Güncel
 - Güncelleme:

Başkan Erdoğan'ın yeni kabinesinde Tarım ve Orman Bakanı olarak görev yapacak olan Bekir Pakdemirli kimdir? İşte Bekir Pakdemirli ile ilgili tüm merak edilenler.

Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yeni sistemin ilk kabinesini açıkladı. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde yeni sistemin ilk Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli oldu.

BEKİR PAKDEMİRLİ KİMDİR?

Tarım ve Orman Bakanı olan Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir'de dünyaya geldi. Merhum Türk siyasetçi Ekrem Pakdemirli'nin oğlu olan Dr. Bekir Pakdemirli Bilkent Üniversitesi, İşletme Fakültesinden mezunu.

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ve Albaraka Türk Katılım Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği'ni sürdürmekte olan Pakdemirli, aynı zamanda BİM marketlerinin de üyelerinden biri.

Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde İktisat doktora çalışmalarını tamamlayan Bekir Pakdemirli, gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulundu ve yöneticiliğini yaptı. Bunun yanı sıra kariyeri süresince Türkiye'nin ilk 500 sanayi kuruluşunda yer alan bir seramik firması ve halka açık bir gıda firmasının Genel Müdürlük görevlerini üstlendi. McCain Foods'da üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuş, halen McCain şirketi ile danışmanlık ilişkileri devam etmektedir.

Tarım ve Orman Bakanı Olan Bekir Pakdemirli Kimdir?

2013 YILINDAN BERİ TURKCELL YÖNETİM KURULU ÜYESİDİR

Albaraka Türk Katılım Bankası ve BİM A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyeliklerini sürdürmekte olan Bekir Pakdemirli, sosyal sorumluluk hassasiyetiyle Tarkem Tarihi Kemeraltı A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Ruh Sağlığı Tedavi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği'nin yanında, Anadolu Otizm Vakfı Mütevelli Üyeliği'ni ve Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği Üyeliği'ni sürdürmektedir. Bunun yanı sıra, görsel basında çeşitli ekonomi söyleşilerine katılan Bekir Pakdemirli, aynı zamanda deniz kaptanı, pilot ve amatör telsizcidir. Bekir Pakdemirli, 2013 yılından beri Turkcell Yönetim Kurulu Üyesidir.

Tarım ve Orman Bakanı Olan Bekir Pakdemirli Kimdir?

Haberler.com - Güncel

Batı Antalya Kalkınma Ajansı Bekir Pakdemirli Tarım Politika Güncel Haberler

title