Haberi Paylaş

SPOR Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu: Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için olacağız

Güncel Haberler

SPOR Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu: Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için olacağızERCAN ATA / BUDAPEŞTE (Macaristan), (DHA) - Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, Macaristan'da düzenlenen 2022 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda serbest stilde ikinci olan Türkiye Milli...

SPOR Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu : Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için olacağız

ERCAN ATA / BUDAPEŞTE (Macaristan), (DHA) - Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, Macaristan'da düzenlenen 2022 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda serbest stilde ikinci olan Türkiye Milli Güreş Takımı'nın başarısını basın mensuplarına değerlendirdi.

Azerbaycan'ın 159 puanla birinci olmasının ardından 141 puanla Türkiye'nin serbest stilde ikinci olduğunu ifade eden Eroğlu, 'Soner in 3-5 maçı olsaydı, bir madalya daha alsaydık uzun yıllar sonra serbest güreşte Avrupa şampiyonu olacaktık. Biz bu şampiyonada en fazla altın madalya alan ülkeyiz. 2 altın, 1 gümüş ve 3 bronz var. Soner'in maça çıkmadığı için bronzu gitti. Azerbaycan 7 madalya aldı ama 1 altın, 4 gümüş ve 2 bronzları var. Şuanda bir numara olduk altın madalyada. Emeği geçen, bu işte teknik heyetimize, hocalarımıza, sporcu kardeşlerime, doktorlarımız ve kondisyonerlerimize teşekkür ediyorum. Güzel bir başlangıç oldu bizim için. Bir heyecan vardı. U23 şampiyonası çok iyi geçti, çok umutlandık. Bu Avrupa Şampiyonası'nı hem ben yönetici olarak hem de insanlar Türk güreşinin temiz sayfasında ne olacak diye insanlar bekliyorduk. Bu takım şampiyonaya gitsin bakalım ne oluyor demiştik. Gördünüz ne olduğunu. Seçimlerde de söyledim. Türk güreşini güreşçiler yönetsin, buralar basamak olmasın, kulağı kırıkların halinden kulağı kırıklar anlar. Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar daha iyi anlaşıyor. Yeni bir takım olmaya başladık ve daha güçlü olacağız' dedi.

"BİZ TAKIM HALİNDE HER ZAMAN ŞAMPİYON OLURUZ"

Dünya Güreş Federasyonu'nda teknik kurul üyesi olarak görev aldığını ve bütün maçları izlediğini ifade eden Şeref Eroğlu, 'Takımlarda dağınıklık vardı. Kaybeden sporcu otele dönüyordu, yarışmayan sporcu salona gelmiyordu. Şeref Eroğlu'nun olduğu yerde hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için olacağız, Türk milleti için olacağız. Biz takım halinde her zaman şampiyon oluruz. Biz de güreştik, kaybettik. Sonlar değil sonuçlar var. Spor bir yarış hali ama bütün sporcularımın aynı anda formda olması mümkün değil. Ama yenilseniz de sizden sonra gelecek arkadaşınız, Türk devletini temsil ediyor. Biz ona moral olarak yardımcı olmak zorundayız. Çocuklarımız hocalarıyla oturuyorlar, kendilerinden sonra gelen sporcuları destekliyorlar. Bunu yavaş yavaş oluşturacağız' ifadelerini kullandı.

"HEDEFİMİZ, PARİS OLİMPİYATLARI'NDA ALTIN MADALYALAR"

Türk güreşini gençleştirmek istediklerini anlatan Eroğlu, 'Bu benim olmazsa olmaz projem. Burada 4 kişi var. U23'te Avrupa Şampiyonası'nda derece olan sporcular var. Dün şampiyon olan Feyzullah kardeşim Avrupa Şampiyonu oldu. 5 dakika sonra çantasını aldı geldi ve izin istedi. Bende ona Türk milletini Avrupa'da sen temsil edeceksin dedim. İzin vermedim ve '20 günde Avrupa Şampiyonu olarak tarihe geç, izin vereceğim' dedim. Elvira bugün inşallah yarı final yapacak. Finale kalırsa o kadar çok mutlu olacağım ki. O zaman yöntem doğru olacak. Emre'miz var daha grekoromende. O da savaşacak. Yağmur bir maç kaybetti maalesef ama rakibi finale çıkarsa repesaja devam edecek. Geçmişle geleceği sentezlemek zorundayız güçlü gelecek adına. Biz güreş ülkesiyiz, bu memleketin ata, peygamber ve tarih sporu. Bunun da hak ettiği yerde olması için gövde gösterisi halinde olması lazım. Kurtdereli 'arkamda Türk milletinin şerefini, varlığını düşünürdüm' dedi. Biz bunu göstermek zorundayız. Çok şükür o hedefe emin adımlarla ilerliyoruz. En büyük hedefimiz 2024 Paris Olimpiyatları. Orada altın madalyalar istiyoruz. Gümüş ve bronz da olur. 2 yıl hem uzun hem kısa bir zaman. Allah'ın izniyle birlikte yüreklerimiz atarak altından kalkacağız' diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Türkiye Güreş Federasyonu Şeref Eroğlu Türkiye Güreş Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title