Haber : Sorgun Belediyesinden bisiklet yolu - Haberler

Haberi Paylaş

Sorgun Belediyesinden bisiklet yolu

Sorgun Belediyesinden bisiklet yolu

Sorgun Belediyesi yol çalışmaları kapsamında, ilçe merkezindeki ulaşım ağına bisiklet yolunu da dahil etti.

Sorgun Belediyesi yol çalışmaları kapsamında, ilçe merkezindeki ulaşım ağına bisiklet yolunu da dahil etti.

Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, belediye olarak 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren Sorgun'u modern bir şehir yapma yolunda çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

İlçenin problemlerini tek tek çözmeye çalıştıklarını anlatan Ekinci, "Bu çalışmalarımızla da il dışından gelen insanlardan olumlu görüşler alıyoruz. Şehirleşme yolunda önem verdiğimiz projelerden biri de bisiklet yoludur. Proje kapsamında ilk olarak Atatürk Bulvarı'nda çalışma başlattık. Burada yaptığımız bisiklet yolu projemiz hemşerilerimiz tarafından beğenildi." dedi.

Ekinci, Avrupa ülkelerdeki insanların büyük bölümünün ulaşımda bisikleti tercih etmiş olmalarına dikkati çekerek, "Bisiklet yolu gençlerimizin trafik içinde kalmadan özgürce bisiklet sürmesini sağlayacak bir proje. Bisiklet yolunu genişliği 1,5 metre, uzunluğu 3 bin 500 metre olarak vatandaşlarımızın kullanımına sunduk. Atatürk Bulvarı'ndan başlayan bisiklet yolumuz, ilçemizin yeni yüzü olan Sorgun Meydanı, Pazar Sokak ve İlyas Arslan Caddesi'nden geçerek kaplıcalara doğru devam edecek. Bu yol ile vatandaşlarımız bisiklet sporu yaparak sağlıklı yaşama bir adım daha atmış olacak," diye konuştu.

AA / Güncel

Sorgun Belediyesi Bisiklet Ekinci Sorgun Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title