Haberler

Sorgun Belediyesinde Devir Teslim Töreni Gerçekleşti

2019 Mahalli İdareler Seçimi'nde MHP'den Sorgun Belediye Başkanı seçilen M. Erkut Ekinci, önce mazbatasını, sonra da belediye başkanlığı görevini devraldı.

2019 Mahalli İdareler Seçimi'nde MHP'den Sorgun Belediye Başkanı seçilen M. Erkut Ekinci, önce mazbatasını, sonra da belediye başkanlığı görevini devraldı.

Devir teslim töreni öncesi Belediye Meydanı'nda kendisini karşılayan topluluğa karşı bir konuşma yapan M. Erkut Ekinci, seçim döneminin geride kaldığını, söyleneceklerin söylendiğini, niyetlerin, projelerin açıklandığını ve tercihlerin yapıldığını belirtti. Bugünden itibaren bir gün bile boşa geçmeyecek şekilde çalışmaya başlayacağını ifade eden Ekinci, "Yapacak çok işimiz var. Yarım kalmış işler var, yapılması planlanan işler var, bizim yapmak istediğimiz işler var. Biz bunların hepsini öncelik sırasına koyacağız ve vatandaşımızla el ele tamamlayacağız, sonlandıracağız. İlk olarak belediyenin tüm hesaplan uzman denetçiler tarafından inceletilecek ve raporlar halkımızla paylaşacağız." dedi.

Kimsenin ekmeğiyle oynamayacağını, ancak bu durumun belediye personelinin alışılagelmiş hantal yapısı ile devam edileceği anlamına gelmediğini vurgulayan Ekinci, "Biz bir yandan personelimizi kendi tempomuza uygun hale getirirken bir taraftan da tabi ki Ankara'dan buralara akacak hizmetleri fazlalaştırmak ve hızlandırmak için mücadeleye başlayacağız. 2023'e kadar Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti arasında yapılan Cumhur İttifakı protokolünden doğan haklarımızı fırsata çevirmek için çalışacağım. Bu bağlamda seçim sürecinde yanımızda duran Yozgat milletvekili Sayın İbrahim Ethem Sedef ve Kayseri milletvekili Sayın Baki Ersoy ile mesai harcayacağım. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay Bey şehrimizi ziyaretinde birçok taahhütte bulunmuştu. Bu taahhütler için Cumhurbaşkanlığı kapısını ısrarla aşındıracağım. Cumhurbaşkanının tek yardımcılık kadrosundaki Fuat Oktay Bey'in oluşturduğu fırsatı şehrimiz açısından avantaj haline getirmenin her türlü mücadelesini vereceğim. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun bekçi ve güvenlik görevlisi vaadi vardı. Bu vaadinin takipçisi olacağım. Öte yandan Türkiye Büyük Millet Meclisindeki gerek Yozgat milletvekillerimiz gerekse diğer Yozgatlı milletvekilleri ile parti ayrımı yapmaksızın mesai harcayacağım. Belediye olarak asil görevlerimizin yanı sıra, yoksula, kimsesize uzanan yardım eli olacağız. En önemli sorunumuz işsizliğe çare olacak çalışmalara başlayacağız. Bizim dönemimizde kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Partizanca davranmayacağız. Sorgun'un imkanlarından herkesin eşit şartlarda faydalanacağı önlemler alacağız." diye konuştu.

Konuşmaların ardından belediye mührünü teslim alan Ekinci, eski başkan Murat Gürbüz'ü kapıya kadar uğurlayarak yolcu etti. - YOZGAT

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Ekinci Sorgun MHP Haberler

'Kadını camdan atıyorlar' ihbarına giden polis evde ceset buldu

"Kadını camdan atıyorlar" ihbarına giden polis evde ceset buldu

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

3 ilde operasyon! Suç örgütü çökertildi, 2 elebaşı dahil 11 kişi yakalandı

3 ilde operasyon! Suç örgütü çökertildi, 2 elebaşı dahil 11 kişi yakalandı

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
İpek Filiz Yazıcı'nın 'Baldız tehlikeli sularda yüzüyor' paylaşımı tepki çekti

İpek Filiz Yazıcı'nın "Baldız tehlikeli sularda yüzüyor" paylaşımı tepki çekti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title