Haber : Sorgun Belediyesi sokak hayvanlarını unutmuyor - Haberler

Haberi Paylaş

Sorgun Belediyesi sokak hayvanlarını unutmuyor

 - Güncelleme:
Sorgun Belediyesi sokak hayvanlarını unutmuyor

Sorgun Belediyesi, kurduğu hayvan barınağında sokak hayvanlarına sahip çıkıyor.

Sorgun Belediyesi, kurduğu hayvan barınağında sokak hayvanlarına sahip çıkıyor.

Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, doğadaki her canlının yaşam hakkına saygılı olduklarını ifade ederek, sokak hayvanlarına yönelik çalışmaları artırarak sürdürdüklerini belirtti.

Çalışmalar kapsamında tedaviye ihtiyacı bulunan sahipsiz hayvanların tedavisi, aşılanması ve kısırlaştırılması için oluşturulan ameliyathanenin tam kapasite ile çalıştığını anlatan Ekinci "Biz belediye olarak, can dostlarımızın yaşam hakkını savunmak ve daha kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri için çalışmalar yapıyoruz. Bu yıl kasım ayı sonuna kadar 2 bin civarında sahipsiz hayvanın tedavisi yapıldı. 371 hayvan kısırlaştırılarak sisteme kaydedildi." dedi.

Ekinci, çocuklara hayvan sevgisi aşılamak için barınağı ziyaret etmelerini sağlamaya çalıştıklarını ifade ederek, "Kış mevsiminin gelmesi ile beslenmeleri daha da zor olan dostlarımız için barınaktaki ve beslenme odaklarına mama bırakıyoruz. Vatandaşlarımızdan da sokak hayvanlarını unutmamalarını onları beslemelerini istiyoruz." diye konuştu.

Mustafa Erkut Ekinci Sorgun Belediyesi Ekinci Sorgun Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title